Iran nastoji da postigne nuklearni sporazum sa SAD koji bi obema stranama doneo ekonomske koristi, izjavio je danas zamenik direktora za ekonomsku diplomatiju u Ministarstvu spoljnih poslova Irana Hamid Ganbari.
Fars Ganbari je rekao je da je za dugoročnost sporazuma važno da i SAD imaju brze i značajne ekonomske koristi.
- Zajednički interesi u naftnim i gasnim poljima, rudarskim investicijama, čak i kupovini aviona uključeni su u pregovore - naveo je Ganbari.
Dodao je da prethodni nuklearni sporazum iz 2015. godine nije osigurao ekonomske interese SAD.
SAD su se, ističe Rojters, povukle iz tog sporazuma 2018. godine, kada je američki predsednik Donald Tramp ponovo uveo stroge sankcije Iranu.
Ranije danas, zamenik ministra spoljnih poslova Madžid Taht-Ravanči je za BBC naglasio spremnost Irana da napravi kompromis u nuklearnom programu u zamenu za ukidanje sankcija, ali je istakao da Teheran neće prihvatiti potpuno obustavljanje obogaćivanja uranijuma, što je bio ključni problem u prethodnim razgovorima.
- Lopta je na američkom terenu da dokažu da žele da se postigne dogovor. Ako su iskreni, siguran sam da ćemo biti na putu ka sporazumu - naveo je Taht-Ravanči.
Američke vojne snage zaplenile su tanker Veronika, koji se nalazi na američkom sankcionom spisku zbog prevoza iranske nafte, saopštilo je Ministarstvo odbrane Sjedinjenih Američkih Država. Prema navodima iz Vašingtona, operacija je izvedena u međunarodnim vodama i protekla je bez ikakvih incidenata.
Na protestima održanim prošle nedelje u Berlinu, koji su bili posvećeni zahtevu za povratak monarhijskog uređenja u Iranu i svrgavanje aktuelne vlasti u Teheranu, primećeni su i građani Ukrajine, iako skup formalno nije bio povezan sa ukrajinskim pitanjima.
Mogućnost direktnog sukoba Sjedinjenih Američkih Država, Kine i Rusije na prostoru Irana više se ne pominje samo kao teorijska pretnja, već kao scenario koji se postepeno priprema na terenu.
Federalno ministarstvo spoljnih poslova Švajcarske je potvrdilo da je u kontaktu sa stranama i da je spremno da podrži diplomatske inicijative koje promovišu smirivanje situacije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američke vojne snage zaplenile su tanker Veronika, koji se nalazi na američkom sankcionom spisku zbog prevoza iranske nafte, saopštilo je Ministarstvo odbrane Sjedinjenih Američkih Država. Prema navodima iz Vašingtona, operacija je izvedena u međunarodnim vodama i protekla je bez ikakvih incidenata.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Blokaderski advokat Veljko Milić koji se našao na 70. mestu tzv. liste koju smo objavili (a blokaderi potvrdili njenu autentičnost), blizak je saradnik ozloglašenog srbomrzca i ideologa blokadera iz Novog Sada - Dinka Gruhonjića.
Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Aleksandar Šešelj razotkrio je opasne namere takozvanog blokaderskog pokreta, upozorivši javnost da ove političke aktere uopšte ne zanimaju izbori niti glasovi građana, već isključivo izazivanje haosa na ulicama i nasilno otimanje vlasti.
Filolog Irina Kojčić objavila je novu kolumnu o blokaderima i načinu na koji su oni u poslednje vreme počeli da koriste određene reči i izraze, istakavši kako ništa od toga nije slučajno i da njihov jezik sve otkriva.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić brutalno je na društvenoj mreži Iks raskrinkala i matirala Radomira Lazovića i njegove anarho-komuniste iz Zeleno-levog fronta .
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas srdačne čestitke Endiju Bernamu povodom stupanja na dužnost premijera Velike Britanije i poručio da je uveren u nastavak uspešnog unapređenja odnosa između dve zemlje.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Evropska komisija kaznila je danas kinesku onlajn platformu Alikspres sa 550 miliona evra zbog rizika da je povezana sa prodajom nelegalnih, nebezbednih i falsifikovanih proizvoda na tržištu Evropske unije.
Tražite beg od tropskih vrućina? Predstavljamo 10 prelepih kupališta blizu Beograda sa besplatnim ulazom, uz detaljan cenovnik osveženja i obroka na plažama.
Za nekoliko minuta okolinu Prijepolja zasuo je silovit pljusak i grad! Stradala su područja Kolovrata, Ravana, Seljašnice, Ratajske, Suvodola i Babina.
U slovenačkom mestu Vuhred dogodio se stravičan zločin kada je Amir Uzunović, poreklom iz Kaknja, nožem usmrtio svoju suprugu Zijadu Uzunović u stambenoj zgradi u kojoj su živeli sa maloletnim sinom.
Teška nesreća dogodila se u centru Bečmena, na raskrsnici ulica 11. oktobar i Nikole Tesle, gde je muškarac pao sa krova kuće sa visine od oko šest metara.
RTS je objavio spisak filmov akoje će emitovati u narednom periodu a među njima s enalazi i poslednji film Žarka Lauševića Heroji Halijarda" i drama "Lepota poroka" o kojoj je brujala cela tadašnja Jugoslavija.
Jutjuberka Marandija Rajt podelila je jednostavan savet za čuvanje krompira, tvrdeći da uz ovaj trik može ostati svež čak i do godinu dana. Za to nisu potrebna skupa sredstva niti posebna oprema, već samo pravilan način skladištenja.
Na Android 16 uređajima otkriven je ozbiljan bezbednosni propust koji može ugroziti privatnost korisnika. Zbog načina na koji funkcioniše Gugl Gemini, napadač ili neovlašćena osoba može poslati SMS i WhatsApp poruke čak i kada je telefon zaključan, bez potrebe za unosom PIN koda.
Ako želite parfem koji će vas svakim prskanjem vratiti u bezbrižne dane odmora, ovih pet mirisa pravi su izbor. Njihove prepoznatljive kokosove note prizivaju atmosferu sunčanih plaža, toplog peska i letnje opuštenosti.
Veterinarka dr Stivi Ejtken objasnila je da pse ka suncu vodi instinkt. Njihova telesna temperatura prirodno je viša od ljudske, pa im toplota prija jer opušta mišiće i donosi fizičko olakšanje, naročito starijim psima.
Folk pevač Darko Lazić redovno nastupa i puni klubove, a sinoć je imao tezgu u jednom klubu u Hrvatskoj, a iako se trudio da im priredi noć za pamćenje, stigao ga je umor.
Oac superfinaliste "Elite"Dače Virijevića, Srđan Virijević, rešio je da pruži podršku Staniji Dobrojević, te će joj večeras doterati automobil marke "Mercedes" koji je rešio da joj pokloni.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.