• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

19.08.2026

06:39

Totalni globalni haos! Turska je upravo napadnuta: Dron se zakucao pravo u policijsku stanicu - haos na ulicama Trabzona

Reuters

Vesti

Totalni globalni haos! Turska je upravo napadnuta: Dron se zakucao pravo u policijsku stanicu - haos na ulicama Trabzona

Bespilotna letelica zasad nepoznatog porekla pala je u dvorište policijske uprave u turskoj provinciji Trabzon, oštetivši tri parkirana vozila, dok su vlasti pokrenule istragu kako bi utvrdile odakle je dron stigao.

Incident se dogodio 18. avgusta oko 19.30 u naselju Ješilče, u okrugu Arsin, kada je objekat za koji se prema prvim nalazima veruje da je bespilotna letelica pao u dvorište policijske uprave.

U padu nije bilo poginulih ni povređenih, ali su tri parkirana vozila pretrpela materijalnu štetu. Policija je odmah obezbedila područje, a ekipe za uviđaj započele su detaljnu istragu.

Guverner stigao na mesto incidenta

Guverner Trabzona Tahir Šahin došao je na mesto događaja i potvrdio da poreklo letelice još nije utvrđeno.

- Pokrenuta je detaljna istraga, a naše ekipe za uviđaj trenutno obavljaju pregled. Kada bude završeno ispitivanje porekla letelice, obavestićemo javnost - rekao je Šahin.

Prema prvim informacijama lokalnih medija, letelica je pre pada udarila u protivpožarne stepenice policijskog objekta. Nakon pada čula se eksplozija, ali tokom početnog pregleda na samoj letelici nije pronađen eksploziv. Navodi se i da je reč o bespilotnoj letelici sa benzinskim motorom.

Odakle je dron doleteo, kome pripada i zbog čega je završio upravo u kompleksu policije zasad nije poznato.

Nije prvi dron koji je poslednjih nedelja pao kod Trabzona

Incident dodatno privlači pažnju jer je početkom jula u istoj turskoj provinciji već pronađena druga bespilotna letelica.

U okrugu Vakfikebir tada je dron udario u drvo i pao u ruralnom području, a prilikom prvog tehničkog pregleda u njegovim ostacima pronađeno je oko pet kilograma eksploziva. Turski mediji tada su objavili da je utvrđeno da je letelica ukrajinskog porekla.

Za dron koji je sada pao u dvorište policije u Arsinu, međutim, turske vlasti zasad nisu navele da je ukrajinski niti su saopštile da postoji veza sa prethodnim slučajem.

Guverner Šahin poručio je da će odgovor o poreklu letelice biti saopšten tek nakon završetka stručnog pregleda.

BONUS VIDEO

Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Hronika

Zabava

Umro član legendarne grupe ZZ Top
Showbiz

Umro član legendarne grupe ZZ Top

Dugogodišnji bubnjar kultne američke rok grupe ZZ Top, Frenk Berd, preminuo je u 77. godini na svom ranču u Ričmondu u Teksasu, okružen porodicom.

18.08.2026

22:55

Magazin

Džet set