RUSIJA NE IGRA KAKO ZAPAD SVIRA! Lavrov: To vreme je nepovratno prošlo!
Podeli vest
Velika je greška verovati da će Rusija svakako igrati po zapadnim pravilima, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov
Lavrov je istakao da je "doba stalnog pritiska na Rusiju, koji je započeo kada je u periodu nakon raspada Sovjetskog Saveza kada je Zapad smatrao da ima Rusiju u džepu, nepovratno prošlo".
Rusiji je strana američka politika "družiti se s nekim protiv nekog drugog". Moskva nastoji da svima ima prijateljske odnose i da ne postavlja uslove, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov
- Nažalost, Zapad ne može da u potpunosti shvati i prihvati da ne postoji alternativa nezavisnim akcijama Rusije, kako unutar sopstvene zemlje, tako i na međunarodnoj sceni. Stoga se, nažalost, ova agonija nastavlja po inerciji - rekao je Lavrov u intervjuu za RTVI.
- Nikada nismo uživali što imamo loš odnos sa nekim. Ne osećamo zadovoljstvo u davanju izjava u kojima oštro procenjujemo stav Zapada. Uvek se trudimo da pronađemo kompromise, ali postoje situacije kada je veoma teško izbeći direktan razgovor i izbeći direktne ocene onoga čime se bave naši zapadni prijatelji - objasnio je Lavrov.
Mnogi ruski politički analitičari sada govore da je vreme da Rusija prestane da svoje postupke meri "aršinima" koje predlaže Zapad, da prestane da pokušava da ugodi Zapadu po svaku cenu, rekao je ministar.
- Činjenica da nas Zapad, voljno ili nevoljno, gura na takvu analizu mi je očigledna. Najverovatnije se to radi nevoljno. Ali verovati da će Rusija u svakom slučaju igrati po zapadnim pravilima je velika greška, baš kao i da će istim ‘aršinima’ pristupiti Kini - istakao je diplomata.
O američkim izborima
Demokrate u Sjedinjenim Američkim Državama čine sve da dokažu da će Rusija spekulisati svojim hakerskim mogućnostima i dodvoravati se Donaldu Trampu na predsedničkim izborima, smatra Lavrov.
- Mi, kao i svaka druga normalna zemlja koja brine o svojim interesima, o interesima međunarodne bezbednosti, pomno pratimo tok predizborne kampanje u Sjedinjenim Američkim Državama - rekao je Lavrov.
Prema njegovim rečima, Moskva vidi koliko je ruska tema važna u ovom izbornom procesu.
Lavrov je dodao da će Rusija poštovati svaki rezultat američkih predsedničkih izbora.
- Neću komentarisati situaciju sa njihovim izborima. To je njihov zakon i izborni sistem. Svi moji komentari ponovo će se protumačiti kao pokušaj mešanja u unutrašnje stvari. Reći ću samo jedno, što je više puta rekao predsednik Rusije Vladimir Putin, poštovaćemo svaki rezultat ovih izbora i izraz volje američkog naroda - naglasio je ruski ministar.
Predsednički izbori u SAD održaće se 3. novembra. Aktuelni predsednik Donald Tramp kandidovao se za drugi mandat i boriće se protiv demokrate Džoa Bajdena.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki senator iz redova republikanaca Lindzi Greјam izјavio јe u sredu, nakon sastanka sa predsednikom Donaldom Trampom, da bi Senat već sledeće nedelje mogao da glasa o uvođenju novih sankciјa usmerenih na pritisak na Rusiјu da okonča rat sa Ukraјinom.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da Moskva nije promenila svoj stav prema Ukrajini, ali da Zelenskom mir očigledno nije potreban.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov potvrdio je danas spremnost Rusije da Kubi nastavi da pruža neophodnu političku i materijalnu podršku, preneo je Interfaks.
Rusiji je strana američka politika "družiti se s nekim protiv nekog drugog". Moskva nastoji da svima ima prijateljske odnose i da ne postavlja uslove, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov
Analitičar Saša Borojević eksluzivno za Informer TV otkrio je da je radio intervju sa rođenim bratom Džefrija Epstina, koji mu je otkrio šta mu je rekao zatvorski čuvar nakon smrti seksualnog predatora.
Hrvat iz Splita nazvao je mesaru "Maksovi mesari" po ustaškim zločincima u Drugom svetskom ratu kojima je zapovedao Vjekoslav Maks Luburić, zapovednik logora Jasenovac i Stara Gradiška, u kojima su počinjeni stravični zločini nad Srbima, Jevrejima, Romima...
Miljenik publike i ostalih takmičara Jovan Radulović Jodžir održao je emotivan govor prilikom oproštaja od Exatlona i zakunuo se da nikada nije video toliko dobrih ljudi.
Došlo je do novog sukoba između Sanje Kalinović, Anabele Zonai i Milice Ohman tokom kojeg su se međusobno optuživale za prisluškivanje, spletkarenje i foliranje.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Na pijacama širom Srbije ovih dana pažnju kupaca privlači paradajz koji je, prema njihovim rečima, ukusniji nego tokom leta, a prodaje se po ceni od oko 200 dinara za kilogram, što ga čini jeftinijim čak i od kiselog kupusa.
Patrijarh srpski Porfirije pozvao je sveštenstvo i vernike da se 8. februara pridruže akciji dobrovoljnog davanja krvi koju organizuju Crveni krst Srbije i Institut za transfuziju krvi.
Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je završena rekonstrukcija objekta u Ljermontovljevoj ulici broj 12a u Beogradu i da će službe koje su u njemu smeštene ponovo početi sa radom u ponedeljak, 9. februara 2026. godine.
Niška policija je za samo dva sata od izršenja teškog zločina uspela da identifikuje izvršioce i uhapsi tri osobe koje se sumnjiče da su umešane u ubistvo Aleksandre Š. (44) koja je jutros u 7.30 sati ubijena u niškom naselju Palilula.
Pripadnici Uprave kriminalističke policije (UKP) uspešno su identifikovali i uhapsili U. R. (28), koji se sumnjiči da stoji iza bombaških napada na poznate beogradske restorane koji su se dogodili u prethodna dva dana.
U selu Biohane, kod Tutina muškarac R. D. (61) pronađen je mrtav na lokalnom groblju, a prema prvim nezvaničnim informacijama sumnja se na samobistvo, saznaje Informer.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Glumica Rut Gemel priznala je da je imala tremu pred snimanje intimnih scena u novoj sezoni "Bridžertona", ali da je iskustvo na kraju bilo više zabavno nego stresno.
Narodnooslobodilačka borba (NOB) i građanski rat unutar Drugog svetskog rata, komunistička revolucija i obračuni posle 1945. nisu samo istorijske teme - one su duboko urezane u srpsku književnost 20. veka.
Dvadesetogodišnja studija pokazala je da ishrana zasnovana na maslinovom ulju, orašastim plodovima i povrću može značajno da smanji rizik od moždanog udara. Naučnici ističu da pridržavanje mediteranskog načina ishrane može da umanji verovatnoću pojave svih vrsta moždanog udara i do 25 odsto.
Ketrin de Noar, menadžerka jednog od najvećih legalnih bordela u Evropi podelila je priču koja je iznenadila čak i one koji misle da ih industrija za odrasle više ne može šokirati.
Ako ste do sada koristili Jutjub u pozadini na Android uređaju bez pretplate, stižu loše vesti od Gugla. Kompanija je zvanično potvrdila da će uskoro ukloniti metod koji je godinama omogućavao besplatno puštanje videa u pozadini.
Bivša supruga poznatog repera Nenada Aleksića Ša, Vanja Ignjatović, iznenadila je javnost kada se udala u strogoj tajnosti, što je sada otkrila putem društvenih mreža.
Živorad Nikolić, poznatiji kao Žika Šarenica, otkrio je kako danas izgleda njegova svakodnevica, govorio o porodici, ali i o svemu onome sa čim se susretao tokom dugogodišnjeg voditeljskog posla.
Pravi haos izbio je u studiju "Zvezda Granda" kada je došlo do rasprave između članova žirija, i to zbog glasova i prolaska kandidata, a nezadovoljstvo iskazala je pevačica Snežana Đurišić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar