Šolc PRETI: Rusija će USKORO OSETITI koliku će cenu PLATITI ZA SVOJA DEJSTVA u Ukrajini! Nemačka deo BDP fokusira na naoružanje!
Podeli vest
Rusko rukovodstvo uskoro će osetiti koliku će cenu platiti za svoja dejstva u Ukrajini, izjavio je nemački kancelar Olaf Šolc na hitnoj sednici Bundestaga posvećenoj dešavanjima u Ukrajini.
Nemačka će Ukrajini isporučiti 1.000 komada protivtenkovskog oružja i 500 raketa zemlja-vazduh "stinger" iz zaliha Bundesvera, kako bi mogla da se brani od napada Rusije, izjavio je danas nemački kancelar Olaf Šolc
26.02.2022
19:38
Ipak, Šolc tvrdi da će "rusko rukovodstvo vrlo brzo osetiti visoku cenu koju treba platiti". Kancelar je podsetio da je Zapad ranije usvojio oštar paket sankcija koji uključuje isključenje pojedinih banaka iz međubankarskog sistema za prenos informacija i plaćanja SVIFT.
Šolc je dodao da se dugoročna bezbednost u Evropi ne može graditi protiv Rusije, ali je Rusija ovu bezbednost ugrozila.
- Ovo će imati posledice po bezbednost u Evropi. Da, dugoročna bezbednost u Evropi je nemoguća protiv Rusije, ali u dogledno vreme (predsednik Rusije Vladimir) Putin ugrožava ovu bezbednost. To treba jasno da se kaže - istakao je kancelar.
Kako je rekao, diplomatija je, kao i do sada, važna u odnosima sa Rusijom, ali Nemačka neće biti naivna.
- Nećemo odbiti dijalog sa Rusijom - rekao je dodavši da bi sve osim diplomatije bilo neodgovorno. Potrebno nam je što je moguće više diplomatije, ali ne treba biti naivan – to ostaje aktuelno. Ali za dijalog su potrebne dve strane, međutim sa strane Putina je to nedostajalo i to ne samo poslednjih nedelja - konstatovao je Šolc.
Kancelar je istakao da će Nemačke vlasti u odbranu uložiti više od 2 odsto nacionalnog BDP-a.
- Iz državnog budžeta za 2022. specijalan fond će dobiti 100 milijardi evra. Sredstva će biti iskorišćena za investicije i projekte u oblasti naoružanja. Sada ćemo iz godine u godinu ulagati više od 2 odsto BDP-a u našu odbranu - dodao je Šolc.
Istovremeno je istakao da je Nemačka spremna da učestvuje u jačanju PVO na istočnom krilu NATO-a.
- Spremni smo da isporučujemo rakete zemlja-vazduh u okviru učešća u zaštiti vazdušnog prostora naših saveznika u istočnoj Evropi - zaključio je nemački kancelar.
On je dodao i da Nemačka ima za cilj da smanji zavisnost od pojedinih snabdevača energentima i izgradi dva terminala za prijem prirodnog tečnog gasa u Brunsbutelu i Vilhelmshafenu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Šolc, kao Nemac, ponovo preti Rusiji. Znamo "slavnu" ulogu Nemaca i Nemačke u oba svetska rata. Ovo je treći put da Nemci prete Rusiji. Da nije malo previše? Da li je Šolc zaboravio ko je istakao svoju zastavu u Berlinu 1945? Ako im to nije dovoljno, ja mislim da će Nemcima biti ovo poslednji put da se svrstavaju protiv Rusije.
Kada planirate da odgovarate za katastrofalnu agresiju na Srbiju. Hoćete da se naoružavate i da ponovo pokušate da osvojite Svet. Koji ste vi amerske pudlice.
Šolcu i Nemačkoj je pametnije da ne prete Rusiji jer samo treba da se sete kako su prošli svaki put kad su to uradili. Ako misle da će ih Amerika odbraniti grdno se varaju, evo, neka pitaju Zelenskog kako su ga odbranili.
Persona koja je izjavila prvo da je Jugoslavija bombardovana jer je u njoj bio genocid, a sledeći put se ispravlja da je Jugoslavija bombardovana da bi se sprečio genocid. Tako uspešno sprečen genocid da je više od 200.000 srba izbeglo sa Kosova i Metohije. Sa onih više od 400.000 izbeglih iz NDHrvatske, eto ih 10% od broja stanovnika Srbije (bez KiM). Što uopšte citirate ovog fašistu? Ni ime mu ne treba znati. Sa njim na smetlište istorije.
E moj ćelavi,da li se sećaš priča svojih dedova kako su se u pokušaju da osvoje Rusiju,zaglavili u ruskoj čeličnoj zimi i morali da jedu 'ladnu govedinu dok nisu skapsali?
Niz kriza koje su od 2020. godine potresale Nemačku koštao je njenu ekonomiju oko 940 milijardi evra izgubljene dodate vrednosti, pokazalo je istraživanje Nemačkog ekonomskog instituta (IW), objavljeno u subotu.
Sjedinjene Američke Države razmatraju uvođenje novih sankcija protiv Rusije, ali za sada nema signala da će te mere biti uvedene u skorije vreme, objavio je Blumberg pozivajući se na evropske zvaničnike.
Državni dug Nemačke porastao je gotovo za petinu od početka 2021. godine, dostigavši u trećem kvartalu 2025. godine najviši nivo u istoriji zemlje, pokazuju proračuni agencije RIA Novosti na osnovu podataka nemačkog Zavoda za statistiku Destatis.
Nemačka će Ukrajini isporučiti 1.000 komada protivtenkovskog oružja i 500 raketa zemlja-vazduh "stinger" iz zaliha Bundesvera, kako bi mogla da se brani od napada Rusije, izjavio je danas nemački kancelar Olaf Šolc
Stravičan napad u režiji blokadera dogodio se danas u Aranđelovcu, gde je na brutalan način napadnut aktivista Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Marjanović.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je hitno prekinuo program naše televizije zbog najnovije vesti, tačnije zbog objavljivanja u najmanju ruku šokantnog audio-snimka sa tajnog sastanka blokadera održanog krajem januara 2026. u Beogradu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević poručio je da niko nije ni pokušao da demantuje informacije do kojih je došao Informer, a koje se mogu čuti u audio-snimku sa tajnog sastanka blokadera.
Ministar kulture i član Predsedništva Srpske napredne stranke Nikola Selakovića ocenio je danas da iza tzv. studentske liste stoje ljudi koji nemaju nikakav politički rezultat, a da je, kako je rekao, njihov jedini program mržnja prema sadašnjoj vlasti, na čelu sa predsednikom Republike, ali i prema svemu što je srpsko.
Devojka Boška Marinkovića Tijana Šaranović u emisiji Exatlon Specijal rekla je da i u privatnom životu ponekad vidi zaveru u nekim situacijama, ali i da je za to kriva izolacija koja vlada u rijalitiju.
Prijatelj Radojice Lazića Aleksandar Mitrović ima teoriju da član Crvenog tima spušta slušalicu posle pobeda po uzoru na Novaka Đokovića koji je to prvi put uradio 2023. godine na US openu.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Jedan Srbin pronašao je papirić u kome je bio umotan novac sa ispisanim brojem telefona, i umesto da ga uzme sebi, on je uplatio dopunu za koju je iznos bio i namenjen.
Jedna učiteljica uvela je pečat kao način evidentiranja domaćih zadataka, ali stručnjaci ističu da takva praksa ima smisla samo u nižim razredima, budući da u Srbiji već postoji e-dnevnik koji omogućava detaljno praćenje rada i ponašanja učenika.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušani su Ramiz U. (28) i Enis S. (21) zbog postojanja osnova sumnje da su 5. februara 2026. godine neovlašćeno nosili ručnu bombu koju su aktivirali i bacili na jedan ugostiteljski objekat na Novom Beogradu.
Pomahnitali mladić i devojka su u subotu uveče uz pretnju nožem napali vozača autobusa na liniji 47N na Voždovcu i pokušali da mu otmu vozilo puno putnika!
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Nišu na predlog VJT odredio je pritvor do 30 dana Nišliji Dušku G. (55) zbog teškog ubistva Nišlijke Aleksandre Š. (43), koju je 6. februara u Ulici Babičkih odreda usmrtio hicima iz pištolja.
Kako je svakog dana termin od 20 sati na Prvom programu RTS-a rezervisan za domaći serijski program, publika će od večeras, 8. februara, moći da gleda novu reprizu kultne domaće serije "Selo gori, a baba se češlja", stoji u programskoj šemi.
Dejvid i Viktorija Bekam možda neće imati nikakvu ulogu u životu budućeg unuka kog njihov najstariji sin Bruklin i njegova supruga Nikola Pelc planiraju da usvoje.
Serija "Selo gori, a baba se češlja" vraća se od večeras na TV ekrane. Selo u kom se snimala serija, a koje se za ove potrebe zvalo Petlovac, danas izgleda potpuno drugačije.
Iza nezaboravnih uloga i harizme legendarnog glumca Josifa Tatića kriju se godine boemije, cigareta i alkohola koje su, kako je sam priznao, ostavile su dubok trag na njegovo zdravlje i obeležile njegovu sudbinu.
Izbacivanje šećera nije dijeta već reset tela - za 14 dana glad se smiruje, energija stabilizuje, kilogrami naglo padaju, koža čisti, a potreba za grickanjem nestaje.
Žene nekada iako su jako lepe, svoj izgled umeju da naruše lošim odabirom odeće, pored kroja način na koji kombinuju boje je presudan. Međutim, postoji rešenje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar