KIJEV U PROBLEMU, PROPADA PROJEKAT HIMARS! Ništa od MASOVNOG arsenala raketa, Britanci RASKRINKALI AMERIČKU PODVALU!
Podeli vest
Pentagon je dodelio ugovor od 430 miliona dolara za izgradnju raketnog sistema HIMARS gigantu odbrambene industrije Sjedinjenih Američkih Država, kompaniji "Lokhed Martin", međutim, analitičari smatraju da je deo sistema namenjen za Ukrajinu premali da bi znatno uticao na tok rata
Ministarstvo odbrane SAD je pojasnilo da su sistemi neophodni da bi se „zadovoljila hitna potreba vojske SAD-a i raznih stranih država“, ali nije preciziralo da li će novi HIMARS ići u Ukrajinu.
Ruski sistemi PVO dobili su novi softver koji olakšava obaranje projektila sa američkih mlaznih sistema HIMARS. Da li zbog straha da bi se nešto slično moglo dogoditi i kad je reč o PVO sistemu Patriot, ali malo je verovatno da će američke vlasti odobriti prenos ovog oružja kijevskom režimu
05.12.2022
17:15
„Deo ugovora se odnosi na finansiranje 18 sistema HIMARS, koji bi trebalo da budu proizvedeni za Ukrajinu“, rekao je bivši oficir britanske vosjke Frenk Ledvidž.
Prema njegovim rečima, Oružane snage Ukrajine trenutno imaju 20 HIMARS-a.
„Ovo je zapravo prilično mali broj sistema, s obzirom na to da je front dugačak između 800 i 1.000 kilometara i da je ovaj rat prevashodno fokusiran na artiljeriju, a HIMARS je jedan od oblika artiljerije“, smatra ekspert.
Marina Miron sa Odseka za studije odbrane Kraljevskog koledža u Londonu podsetila je na oduševljenje zapadnih medija nakon vesti o isporuci raketnog sistema HIMARS Ukrajini.
„Međutim, uprkos medijskoj pažnji, ostaje upitno koliko su zapravo ozbiljne tvrdnje da je to oružje koje može da promeni tok rata“, dodala je ona.
Ona veruje da je dolazak američkog raketnog sistema iznenadio Ruse jer su morali da prilagode svoju taktiku kako bi se izborili sa novom pretnjom.
"Zato smatram da je njihov efekat prevashodno psihološki“, izjavila je Miron.
Ona sumnja da je trenutno Ukrajini potrebno više HIMARS-a za kontraofanzivu, jer je Kijevu sada preča nabavka „boljih sistema protivvazdušne odbrane“, zbog masovnih raketnih napada Rusije na energetsku infrastrukturu Ukrajine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Samo ih vi ložite , u nadi da će ih dovoljno izginuti i usput prepoloviti broj Ruskih vojnika . Sve što im dajete je škart roba ( zastarelo ) i to još na kredit kao i novac ( naštampan ) za preživljavanje . Zlo radja drugo zlo , zaigrali ste se preko mere , sva je prilika da vam stiže u kuću i to na velika - glavna vrata .
Rusija predstavlja jedno od najperspektivnijih tržišta za ulaganja, izjavio je poznati američki investitor Džim Rodžers, naglasivši da je spreman da ponovo investira u rusku ekonomiju odmah nakon ukidanja zapadnih sankcija.
Rusija pažljivo prati eskalaciju napetosti u regionu i smatra da je situacija oko Venecuele potencijalno veoma opasna, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući najnovije zaoštravanje odnosa u Latinskoj Americi.
Sjedinjene Američke Države razmatraju uvođenje novog paketa sankcija usmerenih na ruski energetski sektor, sa ciljem da pojačaju pritisak na Moskvu u slučaju da odbaci mirovni sporazum sa Ukrajinom, objavili su američki mediji pozivajući se na izvore upoznate sa situacijom.
Ruski sistemi PVO dobili su novi softver koji olakšava obaranje projektila sa američkih mlaznih sistema HIMARS. Da li zbog straha da bi se nešto slično moglo dogoditi i kad je reč o PVO sistemu Patriot, ali malo je verovatno da će američke vlasti odobriti prenos ovog oružja kijevskom režimu
Proruski vojni blogeri izvestili su o ozbiljnom preokretu na ratištu, navodeći da su ukrajinske snage u velikoj meri ponovo preuzele kontrolu nad Kupjanskom, ključnim železničkim čvorištem u Harkovskoj oblasti, o čemu ruski generali nisu obavestili ruskog predsednika Vladimira Putina.
Srbija je na pravom putu, a u budućnosti treba da obezbedi vrhunsko obrazovanje na fakultetima u saradnji sa vodećim univerzitetima širom sveta i izgradi data centre kako bi bila konkurentna na međunarodnom nivou, izjavio je američki profesor ekonomije, akademik i svetski priznati geopolitički analitičar Džefri Saks u intervjuu koji je vodio ministar finansija Srbije Siniša Mali.
Nenada Rašića, Kurtijevog slugu, napustila je i Gordana Mihajlović, jedini kandidat za poslanika na vanrednim parlamentarnim izborima iz Zubinog Potoka ispred njegove stranke Za slobodu, pravdu i opstanak.
Izraelski istoričar Gideon Grajf izjavio je danas da se u Srebrenici desio zločin tokom ratnih dejstava devedesetih, ali da to nije bio genocid, dodajući da su Srbi optuženi za zločine koje nisu počinili.
Ministar pravde Nenad Vujić poručio je da zakazivanje elektronske sednice od strane predsednika Saveta Branka Stamenkovića nije u skladu sa Poslovnikom o radu Visokog saveta tužilaštva.
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Pazaru podiglo je optužnicu protiv 11 osoba zbog incidenta koji se dogodio ispred Državnog univerziteta u Novom Pazaru, kada je došlo do sukoba sa policijskim službenicima tokom intervencije.
Sezona prazničnog darivanja je počela, a roditelji, bake i deke tradicionalno pripremaju paketiće za svoje najmlađe. Informerova računica prikazuje raspon cena, kao i najpovoljniji način da mališane obradujete poklonima.
Premijer Đuro Macut danas je u Vladi Srbije razgovarao sa predstavnicima mlekara i trgovinskih lanaca o prevazilaženju eventualnih posledica krize proizvodnje mleka na evropskom tržištu po srpsko tržište.
Viši sud u Beogradu osudio je danas Nemanju Šućurovića (42) na 14 godina zatvora jer je kontinuirano zlostavljao 50-godišnju vanbračnu suprugu u njenom stanu, što je za posledicu imalo njenu smrt 21. juna 2024. godine.
Aleksandar P. (40) iz Beograda, koji je uhapšen u velikoj akciji policijskih službenika UKP-SBPOK u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu kao organizator kriminalne grupe koja je sumnjiči da je imala velike laboratorije za uzgoj marihuane ima krcat dosije a dobro je poznat i javnosti.
Policija Crne Gore objavila je fotografije muškarca za kog se sumnja da je mogući napadač na Podgoričanina Đ. V., koji je 11. decembra ranjen u blizini Stare Varoši.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Policijske uprave za grad Beograd, UKP, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu identifikovali su napadača koji je d 6. decembra 2025. godine u restoranu u Novom Beogradu izrešetao Nemanju Krstića (30).
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Film bivšeg rijaliti učesnika Lazara Čolića Zole inspirisan porodicom Kulić ponovo je onlajn, a on poručije da neće odustati od prikazivanja uprkos pretnjama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar