PLANETA U GROZNICI, VLADARI SVETA NAJAVLJUJU KONTRAUDAR?! Stvara se nova globalna valuta umesto dolara koja će potopiti projekat Rusije i Kine
Podeli vest
Ceo svet je u groznici stvaranja digitalne valute centralne banke (CBDC). Najmanje stotine centralnih banaka se bave ovom temom.
Najnaprednije u ovom pitanju su centralne banke Kine, Indije, Švedske, Kazahstana, Ruske Federacije i nekih drugih zemalja. U desetak zemalja vlasti su već najavile uvođenje digitalne valute. Ali to su pretežno male jurisdikcije, koje se, po mišljenju stručnjaka, koriste kao poligoni. Među njima, samo jedna velika država je Nigerija.
Sjedinjene Američke Države koje koriste dolar kao instrument prinude širom sveta same doprinose rastućem trendu ka dedolarizaciji, piše kineski list „Global tajms“.
02.04.2023
12:47
Banka za međunarodna poravnanja (BIS) u Bazelu je duboko ušla u pitanje CBDC-a. Pruža savetodavnu pomoć centralnim bankama pojedinih zemalja u pripremi projekata digitalnih valuta, a takođe inicira projekte povezivanja sistema digitalnih valuta pojedinih zemalja sa ciljem da se CBDC koristi kao sredstvo poravnanja između zemalja.
Neki stručnjaci sugerišu da BIS ima dalekosežne ciljeve da stvori jedinstveni CBDC za sve zemlje – globalnu digitalnu valutu koja bi trebalo da zameni američki dolar.
Što se tiče Međunarodnog monetarnog fonda (MMF), donedavno je tema CBDC bila na periferiji njegovih interesovanja. Međutim, u odlazećoj nedelji došlo je do preokreta interesovanja MMF-a ka digitalnoj valuti. U aprilu se u Vašingtonu održava godišnja prolećna sednica upravnih tela MMF-a i Svetske banke (SB), na kojoj je održan niz govora na temu CBDC.
Zamenik generalnog direktora MMF-a Bo Li je u svom govoru naveo „neviđeno“ interesovanje za digitalne valute iz mnogih zemalja članica Fonda. On je rekao da je do danas najmanje 40 zemalja članica kontaktiralo Fond sa pitanjima na temu CBDC i zahtevima za savet.
Zvaničnik smatra da proces implementacije CBDC-a u različitim zemljama treba, ako je moguće, da bude koordinisan i ujedinjen. Fond pokreće pripremu vodiča za CBDC pitanja, koji će pomoći da se izbegnu moguće greške.
Li je predstavio strukturu priručnika, koji bi se sastojao od 19 poglavlja podeljenih u široke delove. Priprema priručnika je predviđena za 4-5 godina. Rad je finansirao Japan. Materijal objavljen na veb stranici MMF-a PRISTUP MMF-a DIGITALNOJ CENTRALNOJ BANCI. RAZVOJ KAPACITETA VALUTE (Pristupi MMF-a digitalnoj valuti centralne banke. Razvijanje kapaciteta za kreiranje valute ), koji daje pregled priručnika.
Još jedan događaj na marginama prolećnog sastanka MMF/SB postao je još rezonantniji: Fond planira da pokrene digitalnu valutu „Univerzalna monetarna jedinica“ (UMU) ili Unicoin. Istina, MMF je ispravio vest, rekavši da predlog za UMU nije došao iz Fonda.
To je bila ponuda Fondu od strane Digital Currenci Monetari Authoriti (DCMA ). Predstavnici DCMA su uverili da UMU neće zameniti obične valute zemalja članica Fonda, već će ih samo dopuniti, obezbeđujući pouzdanija i brža plaćanja.
Prema Darrell Hubbard , izvršni direktor DCMA i glavni arhitekta UMU, „UMU ne pokušava da uništi međunarodni monetarni sistem. U stvari, jača ga pomažući MMF-u da ispuni svoj mandat da osigura ekonomsku i finansijsku stabilnost svojih članica.
Najčudnije je da do sada skoro niko nije čuo za DCMA organizaciju. Ona daje vrlo kratak uvod o sebi: „ DCMA je svetski lider u zagovaranju inovacija digitalnih valuta za monetarne vlasti. Naša misija je da obezbedimo globalizaciju trgovine kroz monetarnu integraciju međunarodnih plaćanja i obračuna, uz jačanje monetarnog suvereniteta nacionalnih ekonomija.
Kao što vidite, DCMA je već razvio UMU digitalnu valutu, sajt ima nekoliko sažetih fraza o ovoj valuti: . Takođe: „ Univerzalna valuta se može kupiti u lokalnoj valuti svake nacionalne ekonomije, čime se jača monetarni suverenitet centralne banke. Centralne banke mogu sklopiti bilateralni sporazum koristeći UMU
Što se tiče organizacije DCMA, nigde nema razumljivih informacija o njoj.
Već su se pojavili prvi komentari o univerzalnoj valuti. 13. aprila , MMF predstavlja novu „globalnu valutu” poznatu kao „univerzalna monetarna jedinica” koja bi trebalo da „ revolucioniše svetsku ekonomiju ” svetsku ekonomiju ).
Njen autor, Majkl Snajder , počinje članak ovako: „ Upravo je lansirana nova globalna valuta, ali 99 odsto svetske populacije nema pojma o tome šta se upravo dogodilo . “ I dalje: „Ovo bi trebalo da bude poziv za buđenje za sve nas, jer bi široko usvajanje nove „globalne valute“ bio ogroman korak napred za globalističku agendu. MMF nije stvorio ovu novu valutu, ali je uvedena na velikom sastanku MMF-a ranije ove nedelje …”
Snajder priznaje da do sada nije znao da postoji organizacija koja se zove DCMA. Ali on je dobro istražio i zaključio: „ DCMA je globalni lider u zaštiti digitalnih valuta i inovacijama u monetarnoj politici za vlade i centralne banke. DCMA uključuje suverene države, centralne banke, komercijalne i maloprodajne banke i druge finansijske institucije .”
Ispostavilo se da CBDC svet takođe ima svoje teorije zavere. Autor članka emotivno zaključuje o projektu UMU: „ Tajna zavera međunarodnih banaka i nacionalnih vlada sklopila je zaveru da nam gurne ovu novu valutu u grlo “.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Rade R
pre 1 godinu
To je izgleda ono, "nije šija nego vrat"! Znači, nije dolar nego cbdc! Opet nešto što će da kontroliše američka duboka država, globalisti, satanisti, pedofili i ostali belosvetski bolesnici! Ponovo pokušaj podmetanja kukavičjeg jajeta! Pa dali oni stvarno misle da su svi ostali toliko glupi!?
Па јесте неко луд,они ће да праве новац из магле и да тргују маглом а ови ће се праве луди?! Злато,енергенти храна багро па тргујте не замајавајте овај свет!
Nedavno je u Dubaiju održan je prvi sastanak predstavnika nuklearne „petorke“ – Rusije, SAD, Kine, Francuske i Velike Britanije – pod predsedništvom Kine.
Činjenica da Rusija, Kina, Severna Koreja i druge zemlje ubrzano rade na uvođenju tehnologije veštačke inteligencije predstavlja pretnju po nacionalnu bezbednost SAD, rekla je Rada Plam, glavni oficir Pentagona za digitalnu i veštačku inteligenciju.
Kineski naučnici razvili su novi sistem mikrotalasnog oružja zasnovan na kombinaciji nekoliko elektromagnetnih talasa velike snage, koji se mogu precizno usmeriti u jedan moćni snop za napad na odabranu metu.
Sjedinjene Američke Države koje koriste dolar kao instrument prinude širom sveta same doprinose rastućem trendu ka dedolarizaciji, piše kineski list „Global tajms“.
Rusija je završila modernizaciju jednog od svojih strateških raketnih diviziona u Orenburškoj oblasti, opremivši ga najnovijim hipersoničnim raketnim sistemima Avangard. Ovaj značajan korak dodatno učvršćuje rusku poziciju u globalnoj trci u naoružanju i predstavlja odgovor na višedecenijska ulaganja Sjedinjenih Američkih Država u sisteme protivraketne odbrane.
Ukrajinske snage odbrane razbile su kolonu ruskih oklopnih vozila tokom pokušaja napada na frontu kod Vremejevke, saopštila je Operativno-strateška grupa „Hortica“.
Opozicionar i osvedočeni nasilnik Goran Ješić potvrdio je gostujući na antisrpskoj televiziji N1 da je cilj svega politička likvidacija i smena predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
U godini koja se završava građani su slično reagovali na teške događaje kao i u 2023. godini i istraživanja pokazuju da se brojna dešavanja nisu preterano odrazila na rejtinge političkih stranaka u Srbiji. Kao najveći problem u društvu građani vide korupciju i proteste, a od političara se Aleksandru Vučiću i dalje ubedljivo najviše veruje, čak deset puta više nego prvom sledećem na listi.
Dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu, Natalija Jovanović, koja je od samog početka glavna za blokade fakulteta uzima pare za “prekovremeni rad” iako ne rade službe, kao i kroz interni projekat.
Gosti Info jutra na Informer televiiji bili su Ivan Ivanović iz pokreta "Naši" i politički analitičar Dejan Vuk Stanković koji su govorili o opozicionim protestima u Beogradu.
Gost Info jutra na Informer televiziji bio je Srđan Barac iz Centra za društvenu stabilnost koji je govorio o jutrošnjem divljanju Đorđa Miketića ispred Skupštine grada Beograda i nasilnom pokušaju ulaska u nju.
Gosti Info jutra na Informer televiziji bili su univerzitetski profesor Milimir Mučibabić i predsednik Narodne skupštine RS Nenad Stevandić. U program se uključio i glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević.
Gosti Info jutra na Informer televiziji bili su član predsedništva SPS Ibro Ibrahimović i advokat Jovana Filipović koji su govorili teškom položaju Srba na Kosovu i Metohiji i to što Priština udara na Srbe preko crkve i institucija.
Učenici Srednje stručne škole u Pirotu, koji se školuju za frizere, pedikire i manikire prekinuli su na kratko svoj raspust da bi realizovali humanitarnu akciju!
Članovi Moto kluba „MC Road Guardian“ iz Niša u kostimima Deda Mrazova obradovali su danas novogodišnjim paketićima decu koja se leče na dečijim klinikama Univerzitetskog kliničkog centra u Nišu.
Ova fotografija nasmejane žene koja stoji ispod bilborda na kojoj je njen lik, obišla je Srbiju! Reč je o Čačanki Snežani, a sledi priča o tome kako je završila na "javnoj oglasnoj tabli"...
Mileta S. (49) uhapšen je pošto je nožem ubio komšiju Braneta G. (54), jeziv zločin dogodio se pre godinu dana, a ubica još nije osuđen, saznaje Informer.
Nemačka teniserka srpskog porekla Andrea Petković govorila je o Novaku Đokoviću i tom prilikom govorila o prognozama za narednu sezonu, te je mnoge šokirala izjavom da će se Nole povući nakon potencijalne titule na Australijan openu.
Fudbalski klub Crvena zvezda ima veliki broj ponuda za desnog beka Ognjena Mimovića (20), koji bi krajem januara ili početkom februara karijeru mogao da nastavi u inostranstvu, nezvanično saznaje Informer!
Rođen je kao Alfredo Fiorito u Argentini 1953, emigrirao je u Pariz 1976, zatim u Madrid, pa na Ibicu, gde je živeo od prodaje sveća i odeće dok je sticao iskustvo kao di-džej u tamošnjem baru.
Mali Kaleb Krok iz Velike Britanije, rođen s teškim oštećenjem mozga, iznenadio je i lekare i roditelje kada je, uprkos prognozama, počeo samostalno da diše nakon isključivanja sa aparata.
Pevač Haris Dživnović nakon razvoda od supruge Meline izgovorio je rečenicu koja je preplavila društvene mreže i za kratko vreme ušla u svakodnevni govor poput replika iz kultnih filmova. Iako mu se ne sviđa vrsta slave koju mu je donela, pevač poručuje da i sad može da kaže "Ja sam dav'o".
Pre tačno godinu dana, rođeni brat jednog od najpopularnijih rijaliti učesnika, Marka Janjuševića Janjuša, Mihajlo, pronađen je mrtav u 27. godini života.
Brat Marka Janjuševića Janjuša, Mihailo oduzeo je sebi život pre tačno godinu dana, a bivši košarkaš otišao je u rodno Prijepolje kako bi na godinjicu smrti posetio bratov grob.
Pre tačno godinu dana, rođeni brat jednog od najpopularnijih rijaliti učesnika, Marka Janjuševića Janjuša, Mihajlo, pronađen je mrtav u 27. godini života, u stanu u kojem je živeo u Beogradu, na Dorćolu.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.