(VIDEO) Rusija na nogama! Eksplodirao avion sa misterioznim teretom! Izvori javljaju: Ovo je velika katastrofa!
Podeli vest
Ruski vojni avion eksplodirao dok je poletao iz udaljene vazdušne baze u bivšoj sovjetskoj republici Tadžikistan, noseći misteriozni teret, piše metro.co.uk.
Iljušin Il-76 je bio na pisti kada mu se zapalio motor, pa je skliznuo sa piste dok je požar brzo počeo da se širi.
Kremlj podržava reči američkog predsednika Džozefa Bajdena da je svetu potreban novi poredak, ali Moskva se ne slaže da takav poredak može da izgradi Vašington, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Veruje se da je u letelici bilo osam ljudi koji su prenosili neodređeni vojni teret, koji su, kako se izveštava, uspeli da pobegnu iz letelice pre nego što se zapalila, navodi se u izveštajima.
Snimci incidenta od subote pokazuju zapaljeni avion ruskog ministarstva odbrane u vazdušnoj bazi Ajni u blizini glavnog grada Dušanbea u bivšoj sovjetskoj republici Tadžikistan, takođe poznatoj kao vazdušna baza Gisar.
U ukrajinskoj vojsci postoji veliki nedostatak vojnika, tako da bi mobilizacija trebalo da postane šira i oštrija, rekao je komandir čete Vladislav Ševčuk, a prenosi Strana.ua .
Ruska vojska navodno ima između 150.000 i 190.000 ubijenih i teško ranjenih vojnika u ratu u Ukrajini, tvrde obaveštajne službe britanskog ministarstva odbrane.
23.10.2023
11:00
Registarski broj aviona prvobitno nije otkriven, prema izveštajima Telegram kanala.
Ali veruje se da je uništeni avion RF-86900 – ranije korišćen za snabdevanje Putinove vojske za rat u Ukrajini preko Belorusije.
- Detalji o njegovom teretu nisu otkriveni 'iz ratnih političkih razloga' - navodi se u komentaru izvora.
Takođe je rečeno da je avion možda pripadao elitnim pskovskim vazdušno-desantnim trupama Vladimira Putina. Izveštava se da su izgubili pet Il-76 u udarima Ukrajine.
- Ako je u pitanju Pskovski puk, onda je to prava katastrofa – već smo izgubili pet - rekao je jedan izvor, prenosi Metro.
Prema rečima očevidaca, verovalo se da je prvobitni požar izbio u motoru pre nego što se brzo proširio na ostatak letelice.
Ogroman mlaznjak je drugi Il-76 koji je eksplodirao na pisti u poslednjih mesec dana.
U septembru je snimljen još jedan od aviona ruske proizvodnje dok je izleteo sa piste u Africi i eksplodirao u vatrenu loptu zbog sumnje da je mlaznjak povezan sa Vagner grupom.
Mlaznjak se zapalio u Maliju gde su stacionirane Vagnerove trupe – samo nekoliko nedelja nakon što je vođa privatne plaćeničke grupe Jevgenij Prigožin poginuo, nakon što je njegov avion eksplodirao na letu u blizini Moskve.
Izvori bliski Vagneru nisu isključili mogućnost da je Vagner povezan sa avionom.
U protekle dve-tri nedelje, od početka aktivnih dejstava ruskih snaga na frontu, ukrajinska vojska već je pretrpela velike gubitke, a takođe počinju da presušuju rezerve stranog naoružanja, izjavio je savetnik šefa DNR Jan Gagin za Sputnjik.
Predsednica sinagoge u Detroitu, u američkoj saveznoj državi Mičigen, Samanta Vol (40) pronađena je danas mrtva ispred svoje kuće u centru tog grada nakon što je zadobila više uboda nožem.
U vremenu sve većih nestabilnosti i rasplamsavanja novih sukoba širom sveta, svedoci smo procesa koje će dovesti do promena strukture stanovništva, migracije, ratova i neminovnih nestajanja granica, a možda i čitavih država. Iako je nemoguće precizno predvideti budućnost i odrediti koje države bi mogle nestati pod uticajem promena, postoje scenariji koji se baziraju na ekonomskim, političkim, ekološkim, demografskim faktorima i brojnim drugim faktorima.
Ruski napadi na kritičnu infrastrukturu predstavljaju veliku pretnju za Ukrajinu, rekao je Džek Votling, istraživač na britanskom Kraljevskom institutu za ujedinjene odbrambene studije ( RUSI ).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Za ukrajinske pilote lovaca MiG-29, koji deluju od prvih dana ruskih vojnih operacija duž istočne linije fronta, svaka misija predstavlja kombinaciju preciznog proračuna i instinkta za preživljavanje.
Ruski raketni napad Orešnikom na Ukrajinu signal je NATO-u da odustane od vojne podrške Kijevu, izjavio je generalni sekretar NATO-a Mark Rute na konferenciji za novinare tokom posete Hrvatskoj, koju je uživo prenosila pres-služba Alijanse.
Kremlj podržava reči američkog predsednika Džozefa Bajdena da je svetu potreban novi poredak, ali Moskva se ne slaže da takav poredak može da izgradi Vašington, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Srbija se kreće ka sopstvenoj verziji Evromajdana i sve je teže nacrtati alternativne scenarije, a demonstracije bi u ovoj godini mogle postati brutalne.
Novi incident sa federalnom imigracionom službom izazvao je eksploziju nezadovoljstva u Mineapolisu, gde je agent američke službe ICE pucao u nogu migranta iz Venecuele tokom pokušaja hapšenja, nakon čega su izbili masovni protesti i sukobi sa policijom.
U javnom prostoru sve češće se može videti koordinisana kampanja različitih opozicionih i ekstremnih političkih struktura koje svakodnevno plasiraju optužbe na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića i to bez ikakvih konkretnih dokaza.
U Hramu Svetog Save u Beogradu jutros je održan pomen povodom osam godina od ubistva Olivera Ivanovića, lidera Građanske inicijative "Srbija, demokratija i pravda", a pomenu su prisustvovali i predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić i ministar spoljnih poslova Marko Đurić.
Voditeljka antisrpske "N1" Danica Vučenić, u programu uživo, praktično je priznala ono što opozicija mesecima pokušava da sakrije, da predsednik Srbije Aleksandar Vučić, politički dominira i da scenariji iz 2000. godine danas nemaju nikakvo uporište u realnosti.
Nastavlja se totalni rat među blokaderima i strankama opozicije u Kuli. Ovako kako se "kolju" u Kuli oko fotelja, tako se blokaderi "kolju" u celoj Srbiji!
Neizvesna borba na Exatlon poligonu dovela je do šokantne situacije kada je Nevena Petrović uhvatila za nogu Milicu Balać u nameri da je što više uspori.
Takmičare Crvenog tima Exatlona Jovana Radulovića Jodžira i Boška Marinkovića uhvatila je nostalgija i tuga za decom, koju nisu videli od početka rijalitija.
Učesnici Exatlona Srbija Dušica Topić i Marko Nikolić, članovi Plavog tima, našli su se u centru pažnje nakon žestoke rasprave koja je izbila na poligonima, i to zbog Markovog ponašanja.
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i najvišom temperaturom do 10 stepeni. Ujutru nas očekuje mraz, a tokom dana biće suvo i relativno toplo.
Mladić S.M. (26) koji je 9. januara mučio i maltretirao svoju poznanicu D.Š (32) brani se sa slobode, dok žrtva i dalje strahuje od ponovnog napada, iako je izrečena mera zabrane prilaska.
Saslušani su prvi svedoci koji su zatekli Tihomira Krstića (44) koji je 27. decembra izbo S.Ć. (67) i opljačkao je u ulazu zgrade na Novom Beogradu, a kako je utvrđeno istragom, on je iz njene tašne ukrao mobilni telefon i 2.000 dinara.
Povodom ponovljenog krivičnog postupka koji se vodi pred Višim sudom u Novom Sadu, po podignutoj Optužnici Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu protiv optuženog Slobodana Milutinovića Snajpera iz Novog Sada, zbog krivičnog dela otmica, učenjenog na štetu oštećene U. J, Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da su, na osnovu prikupljenih i izvedenih dokaza tužilaštva, na glavnom pretresu dokazni navodi podignute optužnice.
Suđenje Goranu Džoniću (60), pravosnažno osuđenom na doživotnu robiju, po tužbi Stojanke Đokić iz Moravca koja je pokrenula parnični postupak za naknadu štete zbog ubistva njenog sina Gorana (57), snaje Gordane (56) i unuke Lidije Đokić (26) iz Aleksinca, odloženo je danas u Višem sudu u Nišu četvrti put zaredom. I ovoga puta razlog odlaganja bio je - veštak.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kraljevu uhapsili su dva državljana Gruzije, T. M. (1979) i A. S. (1984), zbog sumnje da su na području grada počinili više krivičnih dela, saopštila je policija.
Indijski dirigent klasične muzike Zubin Mehta, solista na violini Pinkas Cukerman i Beogradska filharmonija održali su sinoć nastup za pamćenje u Nacionalnom centru za izvođačku umetnost Mumbaja.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Kada je reč o lepoti i nezi, Japan je često ispred ostatka sveta. Čak se i pranje kose razlikuje, a umesto brzog i površnog pristupa, naglasak je na temeljnoj nezi temena, dok se dužina kose tretira sa više nežnosti i manje agresije.
Ajfon 4, star čak 15 godina, ponovo je u centru pažnje zahvaljujući retro fotografijama i talasu nostalgije. Njegova prepoznatljiva kamera, dizajn i pristupačna cena privlače mlađe generacije.
Pamuk pogača je pravo otkriće za sve ljubitelje domaćih peciva. Mekana, vazdušasta i blago slatka, ova pogača oduševiće vas svojom teksturom i neverovatno jednostavnom pripremom.
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar