• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer

Izvor: Informer/TV Zvezda

23.11.2023

17:56

Rusi kriju vanzemaljca?! Istražitelj Mokičev otkrio tajnu istrage o patuljku Kištim: Šlem umesto lobanje, ovo nije čovek!

Shutterstock/капетан полиције Владимир Бендлин

Vesti

Rusi kriju vanzemaljca?! Istražitelj Mokičev otkrio tajnu istrage o patuljku Kištim: Šlem umesto lobanje, ovo nije čovek!

Podeli vest

Kištim Alešenka nije imao nos, uši ili donju vilicu. Njegova lobanja je ličila na šlem, a čelo mu je bilo tri puta veće od prednjeg dela.

Bivši istražitelj MUP-a Kištim Evgenij Mokičev ispričao je zašto Kištimski vanzemaljac Aljošenka nije bio podvrgnut nikakvim ispitivanjima - genetskim, narkomanskim, hemijskim ili bilo kojim drugim. Mokičev je za "Lajf" rekao da su njihovi pretpostavljeni kategorički protiv.

- Sve bi bilo u redu kada bi nam šef dozvolio da registrujemo prijavu. Ali mi smo jednostavno izbačeni, prekoreni, naš šef je takođe dobio ukor što je preuzeo ovu stvar - citira Lajf reči bivšeg istražitelja.

A Mokičevov partner Vladimir Bendlin je detaljno opisao izgled jezivog nalaza. Prema njegovim rečima, Aljošenka nije imao nos, uši ili donju vilicu. Čelo "vanzemaljaca" bilo je tri puta veće od prednjeg dela, a neljudska lobanja je podsećala na šlem Budenovskog (zaštitni šlemovi u ratu).

- Njegova lobanja je veoma izdužena, šiljasta, kao lokvanj, sastavljena od latica. Podseća na šlem Budenovskog, ako ga pogledate spreda, ali ako ga pogledate iz profila, onda ima tako veliki, ogroman potiljak, što je generalno neobično za čoveka - citiraju novinari kapetana policije Vladimira Bendlina.

Foto: Vladimir Bendlin

Foto: kapetan policije Vladimir Bendlin

Ranije je autor filma o Aljošenki, Andrej Lošak, sugerisao da bi patuljak mogao biti fetus sa mutacijom. Sećao se da se 50-ih godina dogodila strašna nesreća u Kištimu, koja je mogla da dovede do tako strašnih posledica. 

Podsetimo, incident koji je pogodio Sovjetski Savez 29. septembra 1957. do danas ostaje treća najveća nuklearna katastrofa u istoriji sa stepenom opasnosti 6 (Černobilj i Fukušima imali su najviši nivo 7 na internacionalnoj lestvici nuklearne opasnosti). Sve se odigralo negde u snegom okovanom Sibiru, odnosno u gradu Kištim. Sistem za hlađenje u jednom od rezervoara koji je sadržavao od 70 do 80 tona tečnog radioaktivnog otpada je zakazao 1956, a njegova popravka nikako nije dolazila "na red". Temperatura u njemu je počela da raste, rezultirajući isparavanjem i hemijskom eksplozijom osušenog otpada, koji se većinom sastojao od amonijum nitrata i acetata. Eksplozija 29. septembra 1957. imala je procenjenu snagu od 70 do 100 tona TNT-a, odbacila je betonski poklopac od 160 tona u vazduh bez problema. Iako nije bilo trenutnih žrtava zbog eksplozije, bilo je izmereno oko 80 PBQ-a, a većina radioaktivnosti koncentrisala se oko reke Teke. U sledećih 10 do 11 sati radioaktivni oblak se primicao prema severoistoku, oko 350 kilometara dalje od mesta eksplozije, što je rezultiralo dugotrajnom kontaminacijom područja. A dalje...



Postovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

(VIDEO) Da li je Donald Tramp prećutno podržao Bajdenovu odluku?!
Live TV

(VIDEO) Da li je Donald Tramp prećutno podržao Bajdenovu odluku?!

Situaciju na frontu između Rusije i Ukrajine ali i tišinu Donalda Trampa nakon Bajdenove odluke da Ukrajina gađa unutrašnjost Rusije američkim oružjem , analizirali su gosti "Rata uživo", novinar i ekonomista Nebojša Berak i Sava Stambolić ispred Centra za društvenu stabilnost.

21.11.2024

22:19 >> 23:21

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Sport

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set