(VIDEO) Rat se širi na američko tlo! Muškarac zapucao na Palestince, policija objavila detalje jezivog zločina!
Podeli vest
Trojica mladića palestinskog porekla koji su u gradu Barlingtonu, u blizini Univerziteta Vermont prisustvovali skupu povodom Dana zahvalnosti, upucani su i ranjeni, jedan teško, saopštila je u nedelju lokalna policija, navodeći da je po svemu sudeći u pitanju zločin iz mržnje.
Policija je navela da je osumnjičeni za napad identifikovan kao Džejson J. Iton (48) i da je uhapšen u nedelju popodne, u blizini mesta napada, prenosi Si-En-En.
Izraelska vojna obaveštajna služba je godinu dana pre eskalacije sukoba znala da Hamas planira da započne vojne operacije, informacije je prosledila Službi opšte bezbednosti (Šin Bet), ali se Izrael "nije dobro pripremio" za pretnju, piše list izraelski list "Harec", pozivajući se na neimenovane zvaničnike Ministarstva odbrane.
Tema dana bila je primirje na Bliskom istoku, potencijalni napad Izraela na Zapadnu obalu, ali i mešanje SAD u sukob. O svemu ovome na Informer TV govorili su bivši premijer Srbije Nikola Šainović i Dragan Stanojević iz pokreta "Rod".
24.11.2023
22:40
As an independent political Joe News outlet.
I have obtained this exclusive video footage from the internet explaining the posable motive for a White male shooting three Palestinian college students in Burlington Vermont
Also👈👀👍
some political words from
Bernie Sanders.. pic.twitter.com/xN1xQ1Kn1B
— The Ruffler of Feathers group (@Joe_Kusnierz13) November 27, 2023
Očekuje se da će danas, pred lokalnim sudom, biti podignuta optužnica protiv osumnjičenog Itona.
Dvojica ranjenih mladića su u stabilnom stanju, a treći je zadobio "mnogo teže povrede", rekao je šef policije.
A new hate crime in USA …
Three young Palestinian youngmen, Hisham Awartani, Tahseen Ali and Kenan Abdulhamid, students at Brown and other US universities, were shot last night while they were on their way to a family dinner in Burlington, USA. The young men were wearing the… pic.twitter.com/LiMRxuHRT6
— Angelo Giuliano (@angeloinchina) November 27, 2023
Policija navodi da su trojica mladića, svi starosti oko 20 godina, šetali gradom kada ih je uočio belac sa pištoljem i otvorio vatru na njih.
Tema dana bila je aktuelni sukob između Izraela i Palestine, ali i trenutno primirje između ove dve zemlje, a o svemu tome govorili su Demo Beriša, predsednik Matice Albanaca u Srbiji i Zoran Spasić iz Centra za međunarodnu i bezbednosnu politiku.
Predsednik Rusije Vladimir Putin je, govoreći na vanrednom samitu G20, upitao svoje kolege da li ih uznemirava istrebljenje civila u Pojasu Gaze, ili to što se tamo u bolnicama krajnje ozbiljne operacije deci rade bez anestezije.
"Posle dugih i iscrpljujućih pregovora uz posredovanje Katara, četvorodnevna humanitarna pauza u Pojasu Gaze počinje danas u deset sati" objavio je visoki zvaničnik Hamasa Musa Abu Marzuki! O ratu u Gazi u emisiji "Info jutro" govorili su profesor sa Fakulteta političkih nauka Milan Petričković i urednik portala Pink.rs Predrag Jeremić.
Odluku o odlaganju sprovođenja dogovora o razmeni talaca za jedan dan, do petka, doneo je Izrael zajedno sa Katarom i Egiptom, a i SAD su učestvovale u tome, izjavio je neimenovani visoki američki zvaničnik za Si-En-En (CNN).
Primirje između Izraela i palestinskog pokreta Hamas koje je dogovoreno uz posredstvo Katara, trebalo bi da stupi na snagu danas u 10 sati po lokalnom vremenu.
Neophodno je pomoći ljudima u Pojasu Gaze koji stradaju od aktuelnih dešavanja, posebno Rusima, to je naša sveta dužnost, rekao je danas ruski predsednik Vladimir Putin na video sastanku sa ruskom vladom i istakao da je 900 ljudi tražilo da bude evakuisano u Rusiju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Propagandna kampanja koja poziva na proglašenje takozvane ruske „Narodne Republike Narva" počela je poslednjih nedelja da se širi društvenim mrežama, izazivajući zabrinutost u Estoniji.
Ruski predsednik Vladimir Putin nikada nije želeo da zaustavi rat u Ukrajini i samo je simulirao spremnost na pregovore, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski i pozvao Zapad, pre svega Sjedinjene Američke Države, da pojača pritisak na Moskvu.
Mogućnost ublažavanja sankcija Rusiji pojavila se nakon telefonskog razgovora američkog predsednika Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina.
Ruski filozof Aleksandar Dugin izneo je nesvakidašnji predlog, pozvavši građane Rusije da se tokom celog leta potpuno isključe sa interneta kako bi se vratili "istinskom ljudskom životu".
Ozbiljne nesuglasice između nemačkog kancelara Fridriha Merca i predsednika Francuske Emanuela Makrona ometaju EU da formuliše jedinstven stav po pitanju rata SAD protiv Irana, navodi Berliner cajtung.
Blokaderski advokat Vladimir Terzić govorio je za HRT o zločinačkoj akciji "Oluja", ali i poručio da blokaderi moraju da zamene trenutnog predsednika Srbije Aleksandra Vučića kako bi "promenili politički diskurs".
Tribina u Smederevskoj Palanci, na kojoj su učestvovali glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević, režiser Dragoslav Bokan, marketinški stručnjak Nebojšom Krstićem i biznisme Brankom Babićem žestoko je odjekunla u javnosti.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Sve češće slušamo o borbi protiv klimatskih promena i potrebi da se pridržavamo zelene agende. Brojne države i kompanije ulažu značajne napore da odgovore ovim izazovima. Ali, šta to konkretno znači u praksi?
U višem sudu u Sremskoj Mitrovici održano je pripremno ročište za jezivi zločin koji se odigrao na Badnje veče prošle godine, kada je ispred porodične kuće u Inđiji ubijen Zoran Gole (44).
Policija u Čačku, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u ovom gradu, uhapsila je M. M. (46), V. T. (44) i F. P. (41) iz Čačka, zbog sumnje da su pomagali u ubistvu Nenada K. (58).
Nova horor serija "Something Very Bad Is Going to Happen" (Nešto veoma loše će se desiti), autorke Hejli Z. Boston, premijerno stiže na Netflix 26. marta.
Poljski princ i kasniji kralj Stanislav II Avgust Ponjatovski ostao je u istoriji upamćen ne samo kao poslednji monarh Poljsko-litvanske države već i kao čovek čija je ljubavna veza sa ruskom vladarkom Katarinom Velikom imala duboke političke i lične posledice.
Čuveni američki voditelj Konan O'Brajen potkačio je vlast u SAD zbog Epstinovih dokumenata rekavši da Velika Britanija bar hapsi svoje pedofile, aludirajući na hapšenje princa Endrua.
Prema najnovijim podacima koje je objavila kompanija Microsoft, sajber napadači širom sveta sve više koriste generativnu veštačku inteligenciju kako bi unapredili svoje digitalne napade.
Klavijaturista Aleksandar Stanimirović, poznatiji kao Aca Amadeus, oglasio se tvrdnjama da je njegova bivša supruga privedena u Doljevcu zbog, kako navodi, veće količine narkotika.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar