Došlo je vreme! Stigle najgore moguće vesti iz Pentagona: "Mi ili oni"
Podeli vest
Sjedinjene Američke Države moraće da biraju između sopstvene borbene gotovosti i isporuka oružja Ukrajini zbog iscrpljenosti sredstava za podršku Kijevu, izjavio je portparol Pentagona Patrik Rajder.
- Na kraju ćemo morati da počnemo da donosimo odluke koje se tiču naše borbene spremnosti i sposobnosti da nastavimo da podržavamo Ukrajinu na način koji je neophodan na bojnom polju - rekao je on novinarima.
Turski predsednik Tajip Erdogan rekao je američkom predsedniku Džou Bajdenu u telefonskom razgovoru da Sjedinjene Američke Države imaju istorijsku odgovornost da što pre postignu trajni prekid vatre u Gazi, saopštio je kabinet turskog predsednika.
List „Vašington post“ objavio je nešto što o čemu donedavno američki mejnstrim mediji nisu smeli ni da pomišljaju a kamoli izgovore – Ukrajina gubi u sukobu sa Rusijom.
14.12.2023
20:50
Rajder je dodao da SAD raspolažu sredstvima u iznosu od 4,4 milijarde dolara za pomoć Ukrajini i jednom milijardom dolara za realizaciju sopstvenih resursa.
Prethodno su republikanci u Senatu blokirali razmatranje zahteva Bele kuće za izdvajanje sredstava za Ukrajinu, Izrael i druge potrebe. Predstavnički dom takođe ne žuri da odobri odgovarajući dokument.
Republikanci traže promene u pristupima bezbednosti granica, dok je Bela kuća upozorila da je ostalo još nekoliko nedelja, posle kojih će mogućnosti pomoći Ukrajini biti iscrpljene, a nema garancija za dalju podršku.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski i predsednica Moldavije Maja Sandu posebno su pozdravili odluku lidera Evropske unije da otvore pristupne pregovore sa Kijevom i Kišinjevom.
Zapadni analitičari pomno prate nastup Vladimira Putina na Direktnoj liniji. Tokom govora predsednika dogodila se senzacija, kako je primetio politički posmatrač Cargrada Andrej Perla.
Finska će ponovo zatvoriti svoju celu granicu s Rusijom kako bi zaustavila priliv azilanata, rekla je danas ministarka unutrašnjih poslova Mari Rantanen, nekoliko sati nakon što je nordijska zemlja olabavila dvonedeljno zatvaranje granica između država.
NATO je razvio plan za napad na Rusiju sa teritorije susedne Ukrajine, zbog čega je u Kijevu 2014. izveden državni udar. Ovo je izjavio bivši savetnik šefa Pentagona pukovnik Daglas Mekgregor u intervjuu za Jutjub kanal Džordž Galovej.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bezbednosne garancije Ukrajini sa strane Sjedinjenih Američkih Država neće stupiti na snagu dok se sukob ne okonča, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio.
Ukrajinski predsednik, Volodimir Zelenski, zabrinut je zbog preusmeravanja pažnje Amerike sa Ukrajine na Bliski istok i u vezi s tim "ima veoma loš osećaj"
Ukrajina je bespilotnim letelicama napala objekte međunarodne naftno-transportne kompanije Kaspijski naftovodni konzorcijum (KTK) u Novorosijsku, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Turski predsednik Tajip Erdogan rekao je američkom predsedniku Džou Bajdenu u telefonskom razgovoru da Sjedinjene Američke Države imaju istorijsku odgovornost da što pre postignu trajni prekid vatre u Gazi, saopštio je kabinet turskog predsednika.
Višem javnom tužilaštvu (VJT) u Beogradu danas je stigao obdukcioni zapisnik sa toksikološkom analizom Instituta za sudsku medicinu Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu u vezi sa smrću dvadesetpetogodišnje Milice Živković.
Zastrašujuća scena sinoć je zabeležena tokom emisije "Utisak nedelje" kod Olje Bećković na tajkunskoj Novoj S, kada je jedna od gošći, ranije najavljena samo kao studentkinja Filozofskog fakulteta u Beogradu, odbila da kaže svoje ime i prezime, naglasivši kako je ona samo medij.
Na dan pretresa zgrade Rektorata advokat Jugoslav Tintor i druga dvojica advokata, koja su prisustvovala pretresu nisu imali punomćja Univerziteta u Beogradu već fizičkog lica Vladana Đokića, saznaje Informer
Izraelski istoričar Efraim Zurof, najpoznatiji lovac na naciste, objavio je autorski tekst za "Times of Israel" u kom se detaljno pozabavio i osudio antisemitske poruke u seriji "Senke nad Balkanom" blokadera Dragana Bjelogrlića.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić otkrio je u novoj objavi na svom zvaničnom nalogu na Instagramu šta je njegov sin Luka uradio dok je on bio u bolnici i dok se borio za život.
Blokaderi sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, sada već naširoko poznati javnosti naše zemlje po tome što kriju svoja imena i prezimena, udarili su na predsednicu Skupštine Anu Brnabić, ali stigao im je momentalan odgovor.
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Srpski Dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas i gledaocima Informer televizije ponudiće novo iskustvo informisanja, ali i odgovor na pitanje kako će se događaj odraziti na nas, poručila je voditeljka Emilija Savić.
Turčin Junus Emre Dogan, koji je pre nekoliko godina oženio Srpkinju Milenu i sa njom živi u Srbiji, izjavio je u video-snimku na društvenim mrežama da je u Turskoj gotovo nemoguće da muškarac i žena žive zajedno ukoliko prethodno nisu u braku.
Ana Popović i Zorka Gobeljić, samo su dve od 59 majki kojima su danas uručena rešenja o dodeli novčanih sredstava za kupovinu ili izgradnju prve nekretnine po osnovu rođenja deteta.
U toku je SMS prevara, u kojoj se građani u ime JP "Putevi Srbije" upozoravaju a neplaćene saobraćajne kazne, uz pretnje oduzimanjem vozačkih dozvola, dodatih troškova i zabranom registracije!
U sedmici koja je pred nama, ponedeljak je najtopliji dan, a već od utorka očekuje se postepeni pad temperature. Tek od petka, možemo očekivati padavine u nižim predelima.
Kako se približava Vaskrs, u Srbiji raste potražnja za jajima, a najveće interesovanje kupaca i dalje je za kokošija, pačija i morčija jaja. Cene se razlikuju u zavisnosti od vrste, veličine, mesta prodaje, ali i uslova u kojima su živine uzgajane.
Srbiju je juče probudila vest da je u blizini gasovoda na teritoriji Kanjiže pronađen eksploziv ogromne razorne moći. Kasnije su ovu vest potvrdili i predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić i šef Vojno bezbedonosne agencije (VBA) Đuro Jovanić, a nekadašnji deminer Vojske Srbije Branislav Kapetanović za Informer.rs objašnjava da je sprečena velika katastrofa.
U okolini Mošorina u toku je velika potera za muškarcem M.B. starim oko 40 godina, koji je prethodno u okolini Novog Sada uz pretnju oružjem oteo vozilo i pri begu u više navrata pucao ka policiji.
Jedan muškarac je u Novom Sadu, prema nezvaničnim saznanjima, pištoljem pretio jednom vozaču, nakon čega mu je, navodno, ukrao automobil, a potom tim vozilom počeo da beži od policije.
Zbog želje da izbegne bilo kakve nesuglasice, Čak Noris pitanje nasledstva rešio je još za života, pravedno raspodelivši imovinu između supruge i petoro dece.
Ime i prezime Điđi Hadid pojavilo se u objavljenim dokumentima povezanim sa Džefrijem Epstinom. Manekenka je odlučila da se javno oglasi i osvrne na ceo slučaj.
Linda Lavlejs bila je američka pornografska glumica koja je postala poznata po svom nastupu u tvrdom porniću "Duboko grlo" iz 1972, koji je doživeo ogroman uspeh.
Ako želite da vaša vaskršnja jaja izgledaju elegantno, a da pritom ne potrošite sate na dekoraciju i farbanje, samolepljivi biseri su savršeno rešenje.
Turisti na Tenerifima bili su iznenađeni kalimom, neobičnim vremenskim fenomenom koji je prekrio ostrvo gustim narandžastim oblakom prašine, umesto očekivanog sunčanog vremena.
Ćerka pevačice Svetlane Cece Ražnatović Anastasija Ražnatović je privukla pažnju nakon što je podelila emotivnu fotografiju sa partnerom Nemanjom Gudeljem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar