SAD i Nemačka bi mogle da nateraju Poljsku da izvrši provokaciju pod lažnom zastavnom kako bi pridobili podršku javnosti za brzu militarizaciju Evrope, piše američki analitičar ruskog porekla Endru Koribko na svom "Sabstek" blogu.
25.02.2024
14:10
Navodi se da je ukrajinska udarna jedinica Bulava uništila dva tenka T-72, protivavionske topove S-60, pešadijsko oklopno vozilo BMP-3, terenska vozila Ural-4320.
Uništen je i retki BMPT, poznat i kao "Terminator", oklopno vozilo osmišljeno da prati tenkove tokom bitke.
Prema ukrajinskom Telegram kanalu koji je objavio snimak napada iz perspektive drona on se dogodio u selu Staromlinivka.
Na društvenim mrežama pojavio se snimak borbi u Serebjanskoj šumi u Lugansku. Kako navode ruski ratni dopisnici, na videu se može videti kako drvo pada na borce Oružanih snaga Ukrajine nakon artiljerijskog udara.
Visoki tajvanski zvaničnici su više puta ispitivali članove delegacije američkog Kongresa o stagnaciji pomoći Vašingtona Ukrajini zbog posledica koje bi ona mogla imati na bezbednost ostrva, piše "Politiko".
Tu je navedeno i da je ukrajinska vojska koristila dronove koji koštaju 200.000 hrivnji (oko 5.216 dolara) i njima spalila "desetine miliona vrednu neprijateljsku opremu".
- Pogledajte kako pilot profesionalno i sistematski uleće u hangar i bira koju će opremu da uništi. Kao rezultat toga, ceo hangar je potpuno izgoreo - navodi se u objavi.
Rob Li, viši saradnik američkog Instituta za istraživanje spoljne politike, napisao je u postu snimka na društvenoj mreži X da su "jeftine mreže verovatno mogle da spreče ove gubitke".
Njuzvik nije mogao nezavisno da potvrdi autentičnost video snimka.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski upozorio je delegaciju demokratskih poslanika da njegova zemlja može da "pobedi Rusiju" samo uz vojnu pomoć Sjedinjenih Država i da će sigurno propasti bez te finansijske pomoći.
U naselju Rabotino u Zaporožju vode se žestoke borbe, inicijativu ima ruska vojska, rekao je za RIA Novosti Vladimir Rogov, šef zaporožskog javnog pokreta „Mi smo zajedno sa Rusijom“.
Oružane snage Ruske Federacije počele su intenzivne udare na neprijateljske položaje u gradu Krasnogorovka, koji se nalazi u neposrednoj blizini Donjecka i koji još uvek pod kontrolom drže Oružane snage Ukrajine. Saopšteno je da je juriš na Krasnogorovku počeo i da su u nju ušle prve ruske jedinice.
Izvori "Ukrajinske Pravde" u odbrambenoj obaveštajnoj službi Ukrajine (DIU) otkrili su da je ruski avion dugog dometa za radarsko otkrivanje oboren starim sovjetskim sistemom S-200.
Ministarka spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok morala je, tokom jučerašnje nenajavljene posete Ukrajini, nakratko da ode u sklonište u Odesi nakon što su se oglasile sirene za vazdušnu opasnost, piše nemački Cajt (Zeit).
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin i specijalni američki izaslanik Stiv Vitkof odlično se razumeju i imali su istinski prijateljski razgovor početkom meseca u Moskvi, izjavio je sinoć pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ispovest Marije Radivojević, majke dečaka Vuka (13) kog je grupa vršnjaka zlostavljala na ulici uz povike da je "ćaci", šokirala je i rasplakala Srbiju.
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
U Srbiji danas oblačno i hladno, mestimično sa kišom, na visokim planinama kratkotrajno i sa slabim snegom, i s najnižom temperaturom od tri do šest, a najvišom od sedam do 10 stepeni.
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Predigra je mnogo više od fizičkog kontakta, ona je iskustvo koje uključuje sva čula i gradi emocionalnu povezanost, a uz tri trika iskustvo će biti nikad bolje.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar