Konačno! Putin zadao najteži udarac Englezima! Ukinut sporazum star 70 godina - sve se menja iz korena!
Podeli vest
Predsednik Rusije Vladimir Putin potpisao je Zakon o ukidanju sporazuma iz 1956. godine, koji mornarima iz Velike Britanije dozvoljava da love ribu u ruskoj zoni Barencovog mora.
Sporazum vlada Sovjetskog Saveza i Velike Britanije potpisan je u Moskvi 25. maja 1956. godine i omogućavao je britanskim ribolovačkim plovilima da se bave ribarstvom u vodama Barencovog mora. Pošto je Rusija pravna naslednica Sovjetskog Saveza, sporazum je ostao na snazi.
Dvadesetpetogodišnji Britanac Hari Greg koji se borio za Ukrajinu, izvršio je samoubistvo vešanjem po povratku u Veliku Britaniju, javljaju ostrvski mediji, pozivajući se na informacije iz zvanične istrage.
Poljski poljoprivrednici zaustavili su putnički saobraćaj na prelazu Jagodin-Dorogusk na ukrajinsko-poljskoj granici, objavio je ukrajinski portal „Strana“, pozivajući se na ukrajinske vozače zaglavljene na granici.
11.03.2024
12:40
Imajući u vidu odluku Velike Britanije od 15. marta 2022. godine o prekidu bilateralne trgovine s Rusijom, ukidanje sporazuma neće izazvati ozbiljne spoljnopolitike i ekonomske posledice po Rusiju, navedeno je u saopštenju.
List „Dejli mejl“ je ranije pisao da su samo tokom 2023. godine u Barencovom moru britanski ribolovci ulovili ogromnu količinu bakalara – više od 566.000 tona.
Deputat Državne dume iz regiona Krim Mihail Šeremet, u razgovoru za RIA Novosti, sugerisao je da je usled uništenja dva sistema PVO „Patriot“ u DNR od strane Oružanih snaga Rusije moglo da pogine američko vojno osoblje.
Deputat Državne dume iz regiona Krim Mihail Šeremet, u razgovoru za RIA Novosti, sugerisao je da je usled uništenja dva sistema PVO „Patriot“ u DNR od strane Oružanih snaga Rusije moglo da pogine američko vojno osoblje.
Komandanti i borci elitnih jedinica ukrajinskih oružanih snaga nezadovoljni su rekonstrukcijom u vojnom vrhu zemlje i ozbiljno razgovaraju o svrgavanju Volodimira Zelenskog, rekao je za RIA Novosti predstavnik ruskih snaga bezbednosti.
Poseta predsednika Emanuela Makrona Ukrajini trebalo bi da bude održana u narednim nedeljama, saopšteno je iz Makronovog kabineta u nedelju, nakon što je prethodno bilo planirano da Makron poseti Ukrajinu tokom ove sedmice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Protiv Rusije upotrebljeno zapadno oružje dugog dometa, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin u večerašnjem obraćanju Oružanim snagama Rusije i građanima kako bi ih informisao o toku Specijalne vojne operacije.
Bivši britanski premijer Boris Džonson u intervjuu za Blumberg žestoko je kritikovao ruskog predsednika Vladimira Putina, nazivajući ga "je*enim idiotom" i poručivši da se Ukrajina i druge istočnoevropske zemlje nikada više neće vratiti pod kontrolu "ruske imperije".
Nemačka desničarska stranka "Alternativa za Nemačku" (AfD) odbila je da u svoju predizbornu platformu uvrsti predlog poslanika Bundestaga Albrehta Glazera o osudi Rusije i njene specijalne vojne operacije u Ukrajini, prenosi NTV.
Dvadesetpetogodišnji Britanac Hari Greg koji se borio za Ukrajinu, izvršio je samoubistvo vešanjem po povratku u Veliku Britaniju, javljaju ostrvski mediji, pozivajući se na informacije iz zvanične istrage.
Napredovanje ruske vojske ozbiljno ugrožava veliki utvrđeni sektor ukrajinske vojske, koji obuhvata Kramatorsk, Družkovku i Konstantinovku u Donjeckoj Narodnoj Republici, piše britanski Dejli ekspres.
Ruske snage nastavile su prodor ka Limanu, infiltrirajući se u borbene redove Oružanih snaga Ukrajine (OSU) i probijajući se ka selu Kolodezi, koje se nalazi na strateškom pravcu ka tom gradu.
Politički aktivisti sa studentskim indeksom blokiraju rad fakulteta čime ugrožavaju studije normalnim studentima, a sve kao tražeći da se ispune njihovi zahtevi dok im je glavni zahtev im bio objavljivanje dokumentacije o nadstrešnici u Novom Sadu, koju je Tužilaštvo objavilo, ali oni još nisu pročitali!
Mediji u svetu i regionu preneli su večeras da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponudio da Srbija bude domaćin razgovora izabranog predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa i njegovog ruskog kolege Vladimira Putina. Ruska agencija TASS ističe da je Vučić obećao da Srbija može da garantuje bezbednost dvojice državnika.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je večeras da protesti studenata koji se održavaju nisu studentski protesti, već apsolutno politički protesti, na kojima su se jasno izdefinisala dva politička zahteva - nasilna smena vlasti putem prelazne vlade što je, kako je rekla, direktno upereno protiv predsednika Aleksandra Vučića i separatistički zahtevi za otcepljenje Vojvodine kao republike.
Gosti večerašnjeg "Otvorenog studija" na Informer televiziji bili su psihološkinja i članica SNS Dijana Hrkalović, advokat i član Predsedništva SNS Vladimir Đukanović, direktor Srpskog telegrafa Saša Milovanović i poslanik SNS Nebojša Bakarec.
Treba sarađivati da se pronađe jasan put, da sankcije budu primenjene tako da se ne naškodi ekonomiji i previredi Srbije, izjavio je zamenik državnog sekretara za upravljanje i resurse Ričard Verma.
Lider srpske desnice Miša Vacić gost je na Informer televiziji, gde je u okvIru emisije "Info jutro" poželeo da ljudima prenese njegovu ideju i pozove sve nas, da podržimo Ratka Mladića koji se nepravedno nalazi u Hagu gde čeka drugostepenu presudu.
I pored ispunjenih zahteva, deo Đilasovih studenata ponovo je blokirao Beograd na dva sata. Ponovo su doživeli debakl, jer je samo 1.900 lica blokiralo ulice glavnog grada. O ovome u Info jutru kod voditeljke Katarine Odalović govorila je Jelena Trivan, generalna direktorka Mtela.
Vladimir Kokanović, predsednik Saveza Srba u Sloveniji, i Ibro Ibrahimović, član Predsedništva SPS, prelistavali su štampu i govorili o najaketuelnijim temama sa našom voditeljkom Katarinom Odalović.
Narod kaže da bolestan čovek ima samo jednu želju - da ozdravi. A kada se na tom putu ka ozdravljenju nađu medicinski radnici koji im daju vetar u leđa svojim osmehom, lepom rečju, podrškom i stručnim i predanim radom onda je sve lakše. Jedan takav primer medicinskog radnika je i Marko Mišić iz kragujevačkog Doma zdravlja koji je nedavno, zahvaljujući glasovima pacijenata, poneo titulu najljubaznijeg medicinskog tehničara.
Kada je vozeći kombi novovaroškim krajem obavljao svoju profesionalnu dužnost, Denis Nezirić iz Čačka nije ni slutio da će mu ta vožnja zauvek ostati u sećanju. Naime, nasred puta ugledao je novčanik. Uzeo ga je i video da se u njemu nalaze novac i lična dokumenta. Denis nije časio časa i odmah je krenuo da traži vlasnika novčanika.
"Ej, sudbino prokleta... Ej živote moj.... Zaštooooo Božeeee... Zašto je moralo ovako da se desi... Zaštoooo si Bože tako surov??? Ko će sad sa mnom da čuva ovo naše čedo malo. Kako da joj objasnim gde je njena mama i što neće da se vrati. Putuj sa anđelima ljubavi moja najveća... Hvala ti za svaki trenutak, hvala ti za predivnog anđela koga si mi podarila... Ostaće večna žal i tuga za tobom i nenadoknadiv gubitak za sve nas."
Olga Danilović je na startu takmičenja na Australijan openu pobedila Aranču Rus sa 6:4, 6:4. Srpska Nova godina stiže, pa bi moglo da bude duplo slavlje za našu teniserku.
Izložba "Susret na Tromeđi" Inie Herenčić, koja je tematski posvećena srpskim narodnim običajima, koju je nedavno zabranio gradonačelnik Sinja i jedan od kandidata za hrvatskog predsednika Miro Bulj, otvorena je sinoć u Zagrebu.
Bogoljub Mitić poznatiji po nadimku Đoša iz serije "Porodično blago" u kojoj je glumio istoimeni lik, boravio je na Kosovu i Metohiji 1999. godine gde je uveseljavao srpske vojnike za vreme NATO bombardovanja.
Pobednica sedme sezone "Elite", Anita Stanojlović, uhvaćena je u večernjim satima ispred policijske stanice, a kako pišu mediji, podnela je krivičnu prijavu protiv bivšeg partnera Anđela Rankovića.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.