Zvaničnici u administraciji američkog predsednika Džoa Bajdena strahuju da bi Iran mogao da okrivi SAD ili Izrael za pad helikoptera u kojem je ubijen predsednik Ebrahim Raisi, objavio je list Politiko.
Rusija i Izrael nisu članice Međunarodnog krivičnog suda, ali njegova jurisdikcija se može odnositi samo na Rusiju, izjavio je portparol Stejt departmenta Metju Miler.
21.05.2024
08:40
Helikopter u kojem su se nalazili Raisi, ministar spoljnih poslova Hosein Amir Abdolahijan i još sedam ljudi, koji su stradali sa njima, izgubio je komunikaciju dok se vraćao u Tabriz nakon što je predsednik prisustvovao zajedničkom otvaranju brane sa azerbejdžanskim kolegom Ilhamom Alijevim na državnoj granici.
Nakon napuštanja Tabriza, Raisijevo telo će kasnije danas stići u iransku šiitsku prestonicu Kom, pre nego što bude prebačeno u Teheran u okviru trodnevne procesije.
Ambasador Izraela u Ujedinjenim nacijama Gilad Erdan osudio je danas Savet bezbednosti zbog odavanja pošte iranskom predsedniku Ebrahimu Raisiju koji je poginuo u helikopterskoj nesreći u Iranu.
Portparol Stejt departmenta Metju Miler povodom nesreće sa iranskim predsednikom rekao je da su vlasti Irana same krive što su koristile 45-godišnji helikopter u lošim vremenskim uslovima.
Vrhovni vođa ajatolah Ali Hamnei predvodiće večeras molitve na oproštajnoj ceremoniji u Teheranu, uoči velikih procesija koje treba da počnu u sredu ujutru.
Raisijevo telo će u četvrtak biti premešteno u grad Birdžand, prestonicu pokrajine Južni Horasan, a sahrana će biti održana uveče u gradu Mašad u Hramu Imama Reze.
#IRAN🇮🇷will hold funeral processions in several Iranian cities on Tuesday for President Ebrahim Raisi and other senior officials killed in a helicopter crash before his burial in the northeastern city of Mashhad on Thursday. pic.twitter.com/3ETti3pn8q
— WORLD AT WAR (@World_At_War_6) May 21, 2024
Iran je zatražio pomoć od Vašingtona nakon što se u planinama nedaleko od granice sa Azerbejdžanom srušio helikopter u kojem je bio iranski predsednik Ebrahim Raisi, saopštio je portparol Stejt departmenta Metju Miler.
Posle smrti iranskog predsednika Ebrahima Raisija, unutrašnja politička situacija u zemlji može postati nestabilna. Međutim, to ne bi trebalo da utiče na odnose između Teherana i Moskve, oni će ostati na istom nivou, kažu stručnjaci.
Uzrok pada helikoptera iranskog predsednika Ebrahima Raisija najverovatnije su vremenski uslovi ili tehnički kvarovi, ali se još ne može isključiti mogućnost da su katastrofu inscenirale zapadne obaveštajne službe. Ovo je izjavio libijski stručnjak Osman Badri, profesor za međunarodne odnose na Libijskom državnom univerzitetu.
Ruski predsednik Vladimir Putin danas je obavio telefonski razgovor sa prvim potpredsednikom Irana Mohamadom Mohberom, koji preuzima dužnost predsednika nakon pogibije Ebrahima Raisija u padu helikoptera, saopštio je Kremlj.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zvaničnici u administraciji američkog predsednika Džoa Bajdena strahuju da bi Iran mogao da okrivi SAD ili Izrael za pad helikoptera u kojem je ubijen predsednik Ebrahim Raisi, objavio je list Politiko.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je šokantne podatke jutros na Informer televiziji. Kako je saopštio u prekidu programa, napadnuta je kuća njegovog oca i dede u selu nadomak Ivanjice.
Potpredsednik kompanije Poljska grupacija za naoružanje (Polish Armaments Group), Arkadijuš Bonk, izrazio je ozbiljnu sumnju u tvrdnje Kijeva o količinama artiljerijske municije koje Oružane snage Ukrajine navodno troše svakodnevno.
Odluka predsednika Srbije Aleksandra Vučića pomiluje četvoricu aktivista Srpske napredne strnake koji su branili svoje stranačke prostorije u Novom Sadu, kao i najava predsednika data za Informer televiziju da će pomilovati devojku koja je kao neiskusan vozač u trenutku nepažnje dodala gas tokom blokade na Novom Beogradu, izazvala je pravu histeriju u tajkunskim medijima.
Pompezno najavljeni protesti u režiji blokadera terorista doživeli su totalni fijasko pošto se u celoj Srbiji, slovom i brojem, skupilo 1.200 zgubidana.
Niskotiražni tabloid Danas, udarna pesnica grupa za pritisak čiji je cilj medijska priprema za udar na Srbiju, priznao je da je dugo najavljivani protest u Nišu, totalno pukao!
Na televiziji Informer u septembru počinje prvi "Politički kviz" u Srbiji. Ukoliko misliš da baš ti imaš znanja da pobediš u ovoj emisiji prijavi se - nagradni fond je dva miliona dinara.
Profesor doktor Goran Puzić, ekonomista i Aleksandar Jerković iz pokreta "Nema nazad, iza je Srbija" gostujući u Info jutru komentarisali su fotografiju specijalnog tužioca Mladena Nenadića sa ljudima iz Infrastrukture železnice Srbije i liderima blokadera, kao i putovanje tužioca sa Miljkom Radisavljevićem, javnim tužiocem Vrhovnog javnog tužilaštva u Palermo.
Večeras od 19:05 na Informer televiziji, domaćin otvorenog studija Igor Ćurčić, ugostiće predsednika Narodne skupštine Republike Srpske Nenada Stevandića, advokata Nebojšu V. Perovića i proslavljenu glumicu Evu Ras.
Večeras od 19:05 na Informer televiziji, domaćin otvorenog studija Igor Ćurčić, ugostiće ministarku za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milicu Đurđević Stamenkovski i direktora "Borbe" Andriju Jorgića.
Mnogi vozači, a posebno turisti u Grčkoj, zbunjeni su kada na početku ulice ugledaju saobraćajni znak sa precrtanom jednom ili dve uspravne linije, jer nisu sigurni u pravo značenje ovih zabrana.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će u utorak, 22. jula, deo potrošača u opštini Vračar biti bez vode zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži.
Prema informacijama Uprave granične policije, na graničnom prelazu Horgoš, na ulazu u Srbiju, zadržavanje za putnička motorna vozila je 45 minuta, a na izlazu iz zemlje, na prelazu Preševo, 40 minuta, saopštili su danas Putevi Srbije.
Mladić M.M. (28) iz Novog Sada, uhapšen je noćas u Kraljevu, tokom proslave povodom otvaranja restoranske sale na tom bazenu, kada je sa fantomkom na licu i pištoljem u rukama uočen od strane radnika obezbeđenja.
U popodnevnim satima na magistralnom putu između Požege i Užica, u blizini sela Rasna, došlo je do saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovala dva putnička vozila.
Fudbaleri Crvene zvezde su rutinski izašli na kraj sa Javorom u prvom kolu Superlige Srbije. Ekipe su se sastale na stadionu "Marakana", a rezultat je bio 4:0 za domaće.
Fudbaler AEK-a Đorđe Ivanović ponovo je govorio o incidentu nakon utakmice sa Partizanom na stadionu u Humskoj, kada je tom prilikom povukao za uvo mladog fudbalera crno-belih Stefanu Petroviću.
Srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u norveškom Bergenu, nakon što je u finalu bacanja koplja ostvarila sjajan hitac od 62,41 metar u poslednjoj seriji.
Tokom koncerta u San Francisku leteći rekvizit na kojem je bila Kejti Peri se pokvario, zbog čega je pevačica zamalo pala sa nekoliko metara visine pravo u publiku.
Endi Bajron, izvršni direktor tehnološke kompanije Astronomer, i Kristin Kabot, šefica kadrovske službe, dobili su otkaze nakon što su uhvaćeni u zagrljaju i poljupcu tokom koncerta grupe "Koldplej" u Bostonu.
Sukob između Eksla Rouza i Sleša, frontmena i gitariste "Guns N’ Roses-a", jedan je od najpoznatijih i najdugotrajnijih u istoriji rok muzike. Njihova prepirka trajala je dvadeset godina, a evo šta je sve dovelo do raskola i kasnijeg pomirenja.
Slavna glumica Zlata Petković preminula je 2012. godine u 58. godini od posledica moždanog udara, ostavivši iza sebe nezaboravan trag u svetu filma i televizije.
Majka rijaliti učesnice Aleksandre Nikolić, Milosava Pravilović je rekla da ćerki nikada neće oprostiti ako nastavi vezu sa Milovanom Minićem u spoljnom svetu.
Voditelj Zoran Pejić Peja, koji je došao da podrži svog sina Jovana Pejića na finalu "Elite 8", rekao je za medije da je morao da slaže svoju bivšu suprugu Zlatu Petrović kako bi se smirila jer je lično shvatala sve šta se dešava u rijalitiju.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar