Moskva može da odahne! Dodik saopštio Rusima fantastične vesti! "Veoma je teško..."
Podeli vest
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik saopštio je za Sputnjik da će prisustvovati Sankpeterburškom ekonomskom forumu i nada se da će se sastati sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, kao i šefom ruske diplomatije Sergejem Lavrovom. Dodik je takođe naglasio da Republika Srpska neće dozvoliti BiH da na nivou cele zemlje uvede sankcije Moskvi.
- Na nivou države Bosne i Hercegovine ne postoji nijedna odluka o uvođenju sankcija, odnosno, sankcije Rusiji zvanično nisu uvedene. Najbolja potvrda toga je moj nedavni sastanak sa visokim evropskim zvaničnicima, koji su pitali kada ćemo već jednom uvesti sankcije Rusiji? To znači da sankcija nema i tako ćemo i nastaviti, iako je to veoma teška pozicija - istakao je Dodik.
Grupa direktora i ratnih dopisnika stigla je u Herson iz Kijeva da brzo inscenira poraz civila u medicinskim, obrazovnim i drugim društvenim ustanovama grada, navodno udarima ruske vojske, da dodatno optuži Rusiju za pogibiju civila, izjavio je predstavnik proruskog podzemlja grada Hersona, rekao je RIA Novostima.
Nemački general Kristijan Frojding, koji rukovodi specijalnim štabom za Ukrajinu pri nemačkom Ministarstvu odbrane izjavio je danas da je Nemačka dozvolila Ukrajini da koristi PVO sistem Patriot koji joj je donirala da obori ruske ciljeve iznad ruske teritorije.
03.06.2024
07:10
Prema njegovim rečima, Zapad svakodnevno zahteva od Republike Srpske u sklopu BiH da podrži sankcije Rusiji.
- Ne mogu da budem zahvalan Amerikancima koji čak i ne žele da čuju šta mislimo, ali pokušavaju da odluče. U tome je suština problema, oni ne razgovaraju sa nama, ali odlučuju o nama - podvukao je Dodik.
Pored toga predsednik RS je kazao da se nada da će se na marginama „Međunarodnog ekonomskog foruma“ koji će se održati od 5-8. juna u Sankt Peterburgu susresti sa Putinom i Lavrovom.
Kako prenose kineski mediji, iz Moskve su počele da stižu vesti koje su iznenadile NR Kinu. Ispostavilo se da ruska centralna banka prodaje kineske juane.
Glavna tema događaja je „Osnov multipolarnosti – formiranje novih centara rasta“ i otkriva tačke ulaganja zajedničkih napora država, biznisa i društva radi stvaranja uslova održivog razvoja zemlje uz uzimanje u obzir nacionalnih prioriteta.
Dodik već mnogo godina zaredom učestvuje na forumu.
Rusija ima dovoljno sposobnosti i alata za efikasan nenuklearni odgovor na pokušaje eskalacije ukrajinskog sukoba, rekla je Ema Ešford, kolumnista časopisa „Foreign Policy“ i viši saradnik u Stimson centru.
Pukovnik obezbeđenja Volodimira Zelenskog, koji se sumnjiči za pokušaj ubistva, navodno je ponudio da položi oružje u prvim danima specijalne vojne operacije u Ukrajini, prenosi The Times.
Sve glavne jedinice ukrajinskih trupa su već povučene na sever Harkovske oblasti, u stalnom su kontranapadu, ali ne mogu da probiju liniju odbrane Oružanih snaga Rusije, rekao je šef ruske administracije regiona Vitalij Gančev, na Prvom kanalu.
Saveznici Kijeva bi trebalo da dopuste Ukrajini da cilja objekte na ruskoj teritoriji koristeći zapadno oružje, izjavio je Roderih Kizeveter, poslanik nemačkog parlamenta iz opozicione Hrišćansko-demokratske unije (CDU), u intervjuu za kanal Velt.
U Kijevu i evropskim zemljama, panika je počela da raste nakon zauzimanja Avdejevke od strane Rusije, rekao je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris u svom blogu na Jutjubu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruski predsednik Vladimir Putin zatražio je od vodećih ruskih biznismena da doniraju sredstva u državni budžet kako bi pomogli stabilizaciju finansija zemlje zbog rastućih troškova rata u Ukrajini, rekli su izvori upoznati sa situacijom za britanski list "Fajnenšel tajms".
Rusija još nije pronašla adekvatnu zamenu za Starlink kada je reč o upravljanju dalekometnim dronovima, izjavio je ruski liberalni vojni ekspert Valerij Širjajev, upozoravajući da taj problem direktno utiče na izviđanje, vezu i efikasnost operacija na frontu.
Predsednik Rusije Vladimir Putin čestitao je Dan geologa i poručio da su ruski stručnjaci iz ove oblasti tokom protekle godine otkrili 41 nalazište nafte, gasa i kondenzata, kao i 276 nalazišta čvrstih mineralnih sirovina, saopštio je Kremlj.
Grupa direktora i ratnih dopisnika stigla je u Herson iz Kijeva da brzo inscenira poraz civila u medicinskim, obrazovnim i drugim društvenim ustanovama grada, navodno udarima ruske vojske, da dodatno optuži Rusiju za pogibiju civila, izjavio je predstavnik proruskog podzemlja grada Hersona, rekao je RIA Novostima.
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Narode, verovali ili ne, blokaderi su dobili i svog prvog analitičara za spoljnu politiku koji je izazvao salve reakcija na društvenim mrežama - ali ne onih pozitivnih.
Uglješa Mrdić, predsednik Odbora za pravosuđe čestitao je konstituisanje novog Visokog saveta sudstva (VSS) i izbor sudije Višeg suda u Beogradu Bojane Čogurić za predsednika VSS.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da nadležni organi i dalje rade na utvrđivanju činjenica u vezi sa pokušajem diverzije na gasovodu kod Kanjiže.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Zabrana fizičkog kažnjavanja dece, ukidanje maloletničkih brakova i veća kontrola države nad roditeljima, samo su neke od izmena koje će doneti novi Porodični zakon. Za one koji pravila ne poštuju slede sankcije.
Tokom izvođenja radova na redovnom održavanju u ulicama Dr Žorža Matea, Tošin bunar i Bulevaru Zorana Đinđića, od danas, 6. aprila, od 22 časa, do 8. aprila doći će do promena u radu linija javnog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za saobraćaj.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju praznik Blagovesti, a po narodnom verovanju na ovaj dan treba da pogledamo u nebo, jer nije svejedno da li će biti vedro ili oblačno.
Svetski dan zdravlja obeležava se svake godine 7. aprila širom sveta, sa ciljem da se podigne svest o najvažnijim zdravstvenim izazovima, ukaže na značaj prevencije i zdravih stilova života, podstaknu pojedinci, zajednice i institucije da zajednički rade na unapređenju zdravlja.
Nišlija M.M. i njegova supruga M.M.M. roditelji trinaestogodišnjaka koji je 5. oktobra 2023. godine u svojoj kući u Niškoj Banji ubio školskog drug Andreja Simića ni danas nisu izneli odbranu. Tokom današnjeg glavnog pretresa, koji je zatvoren za javnost, saslušano je osoblje škole "Ivan Goran Kovačić koju su pohađali i žrtva i njegov ubica.
Suđenje bivšoj policajki Kristini K. (45) iz Sombora, osumnjičenoj za teško ubistvo državljanina Slovenije Tomaža Kostelnika, čiji su posmrtni ostaci nađeni u leto 2024. godine u blizini Monoštorskog puta, privodi se kraju u Višem sudu u Somboru.
Zagrebački policajci su u noći između petka i subote, oko 1 sat, u Ulici grada Vukovara, tokom kontrole saobraćaja zaustavili vozača (19) koji je upravljao "bmw"-om zagrebačkih tabli.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Glumac Džonatan Mejdžors i njegov kolega Džej-Si Kilkojn doživeli su ozbiljnu nezgodu na snimanju novog akcionog filma kada su pali kroz prozor direktno na beton.
Epl (Apple) je započeo probnu proizvodnju svog prvog preklopnog telefona, iPhone Fold, koji bi mogao biti predstavljen u septembru, a prodaja startovati u decembru.
Pevač Zdravko Čolić održao je sinoć peti koncert u Sarajevu, a trenutak kada je prišao svojoj ljubavi iz mladosti glumici Jasni Orneli Beri bio je upečatljiv.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar