Francuska, koja je bila zemlja koja je najviše zagovarala rat, doživela je politički zemljotres. Pristalice mira pobedile su sa tako velikom snagom i velikim brojem glasova. U Nemačkoj je pukao i Šolc, sada se samo čeka da Tramp osvoji SAD i rat u Ukrajini je gotov!
Ovako je mađarski premijer Viktor Orban opisao fijasko vladajuće partije Pete republike na izborima za Evropski parlament, ali i brutalne rezultate krajnje desnice u Nemačkoj, Austriji, Belgiji, Hiolandiji i drugim zemljama EU
I pored toga što su pristalice nastavka rata u Ukrajini uspele da održe kakvu-takvu većinu u Evropskom parlamentu, porazi vladajućih partija u Francuskoj i Nemačkoj jasno ukazuju u najmanju ruku na promenu raspoloženja Evropljana.
Ali pored njih tu su i Austrija i Holandija, gde su pristalice mira takođe izvojevale prilično ubedljive pobede. I to ne računajući Mađarsku i Slovačku, koje se već zalažu za obustavu isporuke oružja kijevskom režimu.
Podsetimo, Emanuel Makron je posle poraza svoje stranke na izborima za Evropski parlament najavio raspuštanje francuske Narodne skupštine i raspisao vanredne parlamentarne izbore.
Evropa je već tražila da nemački kancelar preduzme slične mere, ali je Olaf Šolc odbio da sledi primer svog francuskog kolege.
Izbori za Evropski parlament i uspesi desničarskih partija u Nemačkoj i Francuskoj glavna su tema svetskih medija u ponedeljak. Izgleda da su rezultati izazvali šok na Zapadu.
Francuski predsednik Emanuel Makron svojom agresivnom retorikom gura evropski kontinent ka katastrofi, izjavila je danas portparolka ruskog ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.
Izbori za Evropski parlament prošli su onako kako sam planirao i želeo, na osnovu rezultata izbora usporen je voz koji je Evropu vodio u novi rat, izjavio je mađarski premijer Viktor Orban.
Prema rečima stručnjaka, pre izvesnog vremena Ruska Federacija je stekla novog saveznika, koji je donedavno blisko sarađivao sa Zapadom – reč je o Nigeru. Ovo je objavila publikacija „L-fri“.
Izbori za Evropski parlament, na kojima su snage koje su opozicija sadašnjem rukovodstvu Francuske i Nemačke odnele ubedljivu pobedu i poslali nemačkog kancelara Olafa Šolca i francuskog predsednika Emanuela Makrona „na smetlište istorije“, napisao je na Iksu zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Strašan poraz francuskog lidera Emanuela Makrona i nemačkog kancelara Olafa Šolca na panevropskim parlamentarnim izborima pokazuje njihov neuspeh kao političare, napisala je predsednica Saveta Federacije Valentina Matvijenko na svom Telegram kanalu.
Poraz stranke francuskog predsednika Emanuela Makrona, "Renesansa", na izborima za Evropski parlament predstavlja veliki neuspeh samog Makrona i njegove politike, izjavio je Aleksej Puškov, šef komisije Saveta federacije za informativnu politiku i saradnju sa medijima, na svom Telegram kanalu.
Marin Le Pen je i dalje zaštitno lice francuske krajnje desnice nakon pobede njene partije na izborima za Evropski parlament, ali njen 28-godišnji štićenik sve više krade pažnju. Najglasnije klicanje na skupovima u toku kampanje nije stiglo za Le Pen, već za harizmatičnog predsednika stranke Žordana Bardelu.
Francuski predsednik Emanuel Makron pokušava da formira koaliciju zapadnih zemalja za zajedničko slanje vojnih instruktora u Ukrajinu, prenosi nemački Velt am zontag, pozivajući se na diplomatske izvore.
Vladimir Džabarov, prvi zamenik predsednika Komiteta Saveta Federacije za međunarodne poslove, nazvao je francuskog predsednika Emanuela Makrona "poznatim provokatorom".
Francuska mornarica presrela je tanker „Deliver“, koji Pariz povezuje sa ruskom „flotom iz senke“, dok je plovio duž obale Sicilije, saopštio je predsednik Francuske Emanuel Makron.
Moskva pažljivo prati prve poteze novog mađarskog premijera Petera Mađara i poručuje da se njegov stav prema Rusiji razlikuje od politike Viktora Orbana, ali da u toj novoj liniji već vidi „zanimljive nijanse“, posebno kada je reč o Evropskoj uniji i Ukrajini.
Ruski stručnjaci analizirali su američki udarni dron „Hornet“, koji je, prema ruskim izvorima, presretnut sredstvima za elektronsko ratovanje i prizemljen gotovo neoštećen.
Rusija će pojačati udare na luke Odese, ali i na Kijev, Zaporožje, Dnjepropetrovsk i druge velike ukrajinske gradove, ocenio je penzionisani general ruske Spoljnoobaveštajne službe Leonid Rešetnjikov.
Bivši šef izraelske obaveštajne službe Nativ Jakov Kedmi otvoreno se usprotivio stavu ruskog senatora Dmitrija Rogozina da Moskva ne bi smela da likvidira najviše ukrajinske komandante ukoliko se oni kriju u stambenim zgradama i time napad dovode u vezu sa mogućim civilnim žrtvama.
Dve osobe su poginule, a šest je povređeno u noćnom napadu ruskih trupa u Kijevu, uključujući i šesnaestogodišnjeg dečaka, objavio je gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko.
Ruske snage pogodile su objekat u priobalnom delu Odese u kojem su bili smešteni strani vojni stručnjaci i plaćenici, među kojima je bilo najviše ljudi koji su govorili francuski.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izbori za Evropski parlament i uspesi desničarskih partija u Nemačkoj i Francuskoj glavna su tema svetskih medija u ponedeljak. Izgleda da su rezultati izazvali šok na Zapadu.
Nakon što je Informer obelodanilo kompletnu blokadersku listu od 250 imena za vanredne parlamentarne izbore postalo je jasno da na toj listi nema tajkunske novinarke Žakline Tatalović, iako je bilo planirano da se i ona na? e kao kandidat za poslanika u Skupštni Srbije.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović reagovao je na društvenoj mreži Iks nakon objave lidera Srbija centra Zdravka Ponoša, koji je kritikovao početak strateškog dijaloga Srbije i Sjedinjenih Američkih Država.
Krivična prijava protiv Aleksandra Radića (54), optuženog za ugrožavanje ustavnog uređenja, ogolila je komunikaciju blokadera iza kulisa u kojoj je osumnjičeni, uprkos upozorenjima vojnih stručnjaka da nikakvog zvučnog topa nije bilo 15. marta 2025. godine u Beogradu, svesno menjao i prilagođavao narativ u hodu.
Nakon što je isplivalo saznanje da bivši crnogorski predsednik Milo Đukanović priprema knjigu o svojoj višedecenijskoj vladavini, postavljaju se pitanja šta će sve da prećuti.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
U najnovijoj epizodi emisije "Na merama" videćete gde je ovog puta "uhvaćen" blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu to mudruje blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, kako izgleda "težak" život samozvanog revolucionara Predraga Voštinića.
Seme gorkog komorača se koristi u proizvodnji biljnih čajeva, eteričnih ulja, farmaceutskih preparata i različitih začina, a uzgajanje istog može vam doneti zaradu i do 5.000 evra po hektaru.
Pripadnici Policijske stanice Surdulica spasili su život osamdesetdevetogodišnjem muškarcu koji je nestao na području Vlasine, nakon što se u jutarnjim satima udaljio iz vikendice i nije se vratio do večeri.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova identifikovali su i procesuirali vozača koji je ugrozio bezbednost saobraćaja, a čiji je snimak objavljen na društvenim mrežama.
Nenad M. (52) uhapšen je danas u Mladenovcu po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u tom gradu, zbog sumnje da je brutalno pretukao svoju suprugu (31), i to pred njihovom maloletnom decom.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice Užice večeras su imali nesvakidašnju intervenciju u samom centru grada, kada su sa krova zgrade stare robne kuće spasili trojicu mladića koji nisu mogli bezbedno da siđu.
Na mostu kod Beške danas oko 16.30 časova u pravcu Novi Sad - Beograd zapalio se zadnji deo putničkog autobusa zrenjaninske registracije, a saobraćaj se odvija otežano.
Katarina Vićentijević koja je stekla slavu ulogom Zagorke Zaze Patrnožić u seriji "Srećni ljudi" prisetila se saradnje sa kolegom Danilom Lazovićem koji je u pomenutoj komediji igrao Šćepana Šćekića.
Slavni holivudski vizionar Kristofer Nolan skoro ceo život sanja da snimi film uz pomoć revolucionarne IMAX tehnologije i da na velikom platnu oživi mitsku priču o kralju Itake, jedinom smrtniku koji je uspeo da nadmudri i porazi moćne bogove sa Olimpa.
U popularnoj srpskoj seriji "Selo gori, a baba se češlja", koja je osvojila srca gledalaca širom Balkana, mnogi nisu ni primetili da su originalne uloge bile napisane za potpuno drugačije glumce.
Kontroverzni američki pevač R. Keli formalno je zatražio od predsednika Donalda Trampa da preinači njegovu kaznu od 30 godina zatvora, pokazuju najnoviji sudski spisi koje je ove nedelje objavila Kancelarija advokata za pomilovanje.
Sigurno vam se nekad dogodilo da ste spakovali previše odeće i pola toga niste ni obukli na putovanju, a morali ste da teglite sa sobom težak prtljag. Spakujte se pomoću metode 5-4-3-2-1, brzo i jednostavno.
Iako GTA 6 još nije stigao na tržište, interesovanje igrača već je ogromno. Analitičari procenjuju da bi igra mogla da obori sve rekorde i zaradi milijarde dolara već u prvoj nedelji prodaje.
Krpelji mogu predstavljati ozbiljnu opasnost za zdravlje pasa, posebno tokom proleća i leta. Zato je važno da znate kako da ih bezbedno uklonite, bez rizika da povredite ljubimca.
Pevačica Dara Bubamara oglasila se sve zakazane nastupe tokom leta u jednom lokalu u Budvi, a sada se tim povodom oglasio njen menadžer Nenad Šipka i otkrio detalje.
Voditelj Milan Milošević u emisiji "Demanti" prisetio se anegdote kada je kao novinar u štampi pisao o intimnim odnosima poznatog pevača i jedne starlete.
Ako je neko mislio da će se Elektra Elit od estrade oprostiti mirno, prevario se! U svom poslednjem spotu pevačica je uspela da spoji ono što je do juče delovalo nemoguće - pred kamerama su se zajedno pojavili njen bivši dečko Marko Marković i njen sadašnji muž.
Učesnica "Elite 9", Jovana Tomić Matora, otvoreno je govorila o svojoj snažnoj želji da se ostvari u ulozi majke i otkrila da planira da ode na vantelesnu oplodnju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.