Rusija nastavlja da uspešno prevazilazi zapadne sankcije na snabdevanje energentima. Moskva koristi veliku alternativnu flotu za transport nafte i njenih proizvoda, a sada je i Gabon postao zemlja koja je počela da prevozi rusko „crno zlato“.
Volstrit džornal piše, da je flota ove afričke države narasla šest puta, i da ima više od stotinu tankera.
Važno je napomenuti, da Gabon zauzima važnu stratešku poziciju na kontinentu, kao arene za borbu svetskih sila. Pre svrgavanja prozapadnog predsednika, zemlja je bila politički i ekonomski zavisna od Francuske.
Trenutno se SAD i Kina bore za uticaj u ovom regionu gde Kina intenzivno povećava svoje prisustvo u Gabonu, i drugim afričkim zemljama.
Ruska strana takođe uspešno koristi brodove sa Komora i Kameruna za transport naftnih derivata.
U međuvremenu, Moskva je u maju povećala izvoz nafte i naftnih derivata za 100 hiljada barela dnevno u odnosu na prethodni mesec. Istovremeno, prihodi od prodaje su blago smanjeni na pozadini pada cena i iznose 16,8 milijardi dolara.
Istovremeno, u odnosu na isti period prošle godine, ruski budžet je od prodaje nafte dobio 2,4 milijarde dolara više. Ovo su izvestili stručnjaci Međunarodne agencije za energiju (IEA).
Ukrajinski militanti napali su u sredu uveče stambenu zgradu u Krivom Rogu. Odmah nakon toga, pripadnici Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) stigli su na mesto incidenta i blokirali prolaz kontrolnim punktovima, izjavio je za RIA Novosti koordinator pokreta otpora u Nikolajevu, Sergej Lebedev, pozivajući se na svoje kolege.
Broj zemalja koje su odbile poziv na konferenciju o Ukrajini u Švajcarskoj raste zbog gubitka poverenja u predsednika Ukrajine Volodimira Zelenskog usled brojnih grešaka njegovog režima, izjavio je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na svom blogu na YouTubeu.
Administraciji američkog predsednika Džozefa Bajdena potrebno je „još veće krvoproliće“ na Evropskom kontinentu da bi sprečila kolaps svoje vlasti, izjavila je portparol Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
Pripadnici neonacističke formacije "Kraken" evakuisali su samo svoje vojnike tokom borbe na harkovskom pravcu u ranoj fazi napredovanja ruskih snaga, izjavio je novinarima Kiril Docenko, vojnik 415-og odvojenog bataljona Oružanih snaga Ukrajine (OSU) koji je zarobljen od strane ruskih trupa.
Lider Komunističke partije Ruske Federacije, Genadij Zjuganov, pozvao je da se preseku kablovi ispod Atlantika koji povezuju SAD i Evropu. Govoreći u Državnoj dumi, pozvao je da se ne podstiče tema upotrebe nuklearnog oružja.
Sjedinjene Države su decenijama želele da Evropa uloži više novca u oružje kako bi se suprotstavila Rusiji, rekao je američki analitičar Maks Bergman u intervjuu za Si-Bi-Es.
U američkom Senatu predstavljen je nacrt zakona kojim se predviđa novi paket oštrih sankcija protiv Rusije, uključujući mogućnost uvođenja ličnih mera protiv predsednika Vladimira Putina.
Američki senator Lindzi Grejem je u poslednjem javnom nastupu, svega dan pre smrti, objavio da je postignut dogovor između Senata i administracije predsednika SAD Donalda Trampa o novom paketu sankcija Rusiji.
Ne vidim kratkoročno rešenje za nestašicu raketa Patriot američke proizvodnje u Ukrajini, kaže Robin Niblet, istaknuti saradnik u Četam hausu, britanskom tink-tenku specijalizovanom za međunarodne poslove.
Ruski predsednik Vladimir Putin sproveo je promene u najvišem komandnom vrhu vojske te zemlje i imenovao šefa jedinica za dronove, čije se postavljenje na funkciju dugo očekivalo.
SAD očekuju da će u narednim nedeljama biti preduzeti novi koraci ka obnovi pregovora između Rusije i Ukrajine, izjavio je američki državni sekretar Marko Rubio
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinski militanti napali su u sredu uveče stambenu zgradu u Krivom Rogu. Odmah nakon toga, pripadnici Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) stigli su na mesto incidenta i blokirali prolaz kontrolnim punktovima, izjavio je za RIA Novosti koordinator pokreta otpora u Nikolajevu, Sergej Lebedev, pozivajući se na svoje kolege.
Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez, koji danima ne prestaje da izgovara skandalozne izjave na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića, priznao je da su tokom nedavne posete šefa naše države BiH "pratili svaki njegov korak", nakon čega je usledio obrt koji on nije očekivao.
Najmanje 12 američkih saveznih država prijavilo je sajber napade na vodovodne sisteme za koje zvaničnici sumnjaju da su povezani sa hakerima koje podržava Iran, izjavili su danas izvori upoznati sa slučajem.
Aleksandar Jovanović Ćuta brutalno je otkrio licemerje opozicije i takozvanih „studentskih blokadera“, pa javno priznao da nemaju nikakav plan i da sada pljuju po onome što su sami govorili!
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Crne Gore Milan Knežević otkrio je pravu istinu o promenama u toj zemlji 2020. godine, kada su se nedeljama na ulicama većih gradova održavale litije, rekavši kako do svega toga ne bi došlo da nije bilo Srbije i njenog predsednika Aleksandra Vučića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom drugog Kolegijuma naše televizije na emotivan način komentarisao bolnu priču o stradanju dvanaestogodišnjeg mališana Siniše Dobrića u zločinačkoj akciji "Oluja", a potom se obratio blokaderu sa dna kace i ostrašćenom antisrbinu Milanu St. Protiću.
Svi antisrbi udruženi s blokadersko-tajkunskim medijima ostrvili su se ovih dana ponovo na predsednika naše zemlje Aleksandra Vučića i to jer je, verovali ili ne, bivšem načelniku Vojno-obaveštajne agencije (VBA) Momiru Stojanoviću stigao poziv za saslušanje od Javnog tužilaštva za ratne zločine u Beogradu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će Srbija nastaviti da govori istinu o svojim žrtvama, uključujući i žrtve u hrvatskoj policijsko - vojnoj akciji "Oluja" i dodao da je Hrvatskoj problem to što ih Srbija ni za kakvu pomoć i podršku ne moli.
Veliki požari i snažno nevreme zahvatili su danas gotovo celu Srbiju, a trenutno je najkritičnije u Južnom Banatu gde je izgorelo više od 500 hektara šume u delu Deliblatske peščare, a onda i krenuli jaki pljuskovi sa grmljavinom.
Od danas, na praznik Preobraženja Gospodnjeg, pa sve do 15. avgusta, na grčkom ostrvu Kefalonija ponovo se dešava čudo - izlaze čuvene zmije Panagije (Presvete Bogorodice) koje donose blagoslov vernicima.
Dok Srbija gori na rekordnim temperaturama usled tropskog talasa, stiglo je upozorenje. Super El Ninjo i dipol Indijskog okeana diktiraju kakva nas zima čeka.
Policija je u Novom Pazaru uhapsila O. M. (1989) zbog sumnje da je prodavao falsifikovanu robu poznatih svetskih brendova, čija je ukupna vrednost procenjena na oko 13,6 miliona dinara, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Jezivi zločin koji se danas dogodio u stanu u Bulevaru Zorana Đinđića na Novom Beogradu potresao je stanare zgrade, ali i celokupnu javnost. Z. Ć. (57) svirepo je oduzeo život majci M. Ć. (82), nakon čega je pokušao da izvrši samoubistvo
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Koliko bi intimni odnos trebalo da traje da bi žena bila zadovoljna? Ovo pitanje godinama izaziva brojne rasprave, a istraživanja su ponudila odgovor koji je iznenadio mnoge.
Ako vam se pred spavanje u glavi vrte rokovi, obaveze i problemi, nekoliko jednostavnih tehnika uz pomoć ChatGPT-a može pomoći da rasteretite misli i lakše se opustite.
Pametni telefoni postali su neizostavan deo svakodnevice, pa ih mnogi koriste čak i dok su priključeni na punjač. Stručnjaci su otkrili da takva navika negativno utiče na trajanje baterije.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović govorila je o brojnim temama, a dotakla se i osobe iz rijaliti sveta koja ju je, kako kaže, veoma razočarala.
U novoj epizodi emisije "Demanti", Ana Radulović osvrnula se na razvod Goge i Marka Gačića, ali i na navode koji su se pojavili u javnosti da se Goga navodno mešala u njen brak sa Mirčetom.
Hrvatska pevačica Severina Vučković, poznata po ustaškim i antisrpskim stavovima, obratila se publici tokom koncerta u Bjelovaru, gde je poslala sramotnu poruku o navodnom genocidu u Srebrenici.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.