Tramp pokrenuo pobunu u demokratskoj stranci! Donatori odbili da daju pare Bajdenu, hoće da ga sklone po svaku cenu!
Podeli vest
Donatori američke Demokratske stranke traže način da Džoa Bajdena uklone iz predsedničke trke protiv njegove volje i zamene jačim kandidatom, tvrdi "Njujork tajms". Istovremeno, NBC njuz otkriva da je odluka o povlačenju Bajdena (81) iz predsedničke trke u rukama njegove supruge Džil, koja za sada ne želi da se Džo odrekne drugog mandata u Beloj kući!
Alarm među demokratama upaljen je odmah posle predsedničke debate s Donaldom Trampom. Blic anketa koju je sproveo Si-En-En otkrila je da je 67 odsto registrovanih birača koji su gledali televizijski megdan smatralo da je Tramp pobedio.
Nakon održane debate između bivšeg i aktuelnog predsednika SAD, postavljaju se pitanja da li će Bajden ostati kandidat u izbornoj trci i hoće li Tramp uprkos izazovima uspeti da se ponovo vrati na tron? Na ovo nam odgovara gost Info jutra Vladimir Marinković, predsednik Kongresa srpsko-američkog prijateljstva.
Prva debata između aktuelnog američkog predsednika Džoa Bajdena i kandidata republikanaca Donalda Trampa održana je u četvrtak uveče. Bajdenov loš učinak podstakao je spekulacije da bi ga demokrate mogle zameniti drugim kandidatom.
29.06.2024
18:34
Alarm je upaljen
Odmah posle poniženja u Atlanti, glavni finansijeri demokrata naveli su za "Njujork tajms" da se vode razgovori s političkim savetnicima o "zagonetnim pravilima" koja bi mogla dozvoliti da Bajden bude isključen iz predsedničke trke, i to pre nacionalne konvencije demokrata u avgustu, kada bi trebalo i da bude potvrđen njihov kandidat za lidera SAD.
"Njujork tajms" piše kako je i neimenovani donator iz Silicijumske doline, koji je trebalo da bude glavni čovek za prikupljanje sredstava za Bajdena, otkazao događaj, a glavni sponzor iz Kalifornije napustio je skup finansijera tokom gledanje debate i poslao imejl "nadležnim" s naslovom "Potpuna katastrofa".
Insistut za politiku i ekonomiju jugoistočne Evrope sproveo je analizu atmosferu u svim sferama javnosti nakon predsedničke debate Donalda Trampa i Džozefa Bajdena.
Mirijam Adelson, Dejvid Saks, Šamat Palihapitija, Bil Ejkman, Stiv Švarcman, Šon Megvajer, Ilon Mask samo su neki od milijardera koji su stali uz Trampa, na čiji račun se 24 sata nakon presude slilo 53 miliona dolara
05.06.2024
13:54
Smenu Bajdena zahteva i Mark Bjul, istaknuti demokratski donator San Franciska.
- Ako bi se Bajden povukao, novac iz kase za kampanju bio bi dat drugom kandidatu koji može da pobedi Trampa - rekao je on.
Drugi pristalica demokrata, milijarder Mark Kuban, označio je Bajdenov nastup u debati kao "užasan" i rekao da je spreman da razgovara o njegovoj zameni u trci.
Hejli: Rpublikanci da se spreme za Bajdenovu zamenu!
Foto: EPA
Demokratska partija SAD zameniće Džoa Bajdena mlađim predsedničkim kandidatom, a republikanci moraju biti spremni na to, poručuje Niki Hejli, bivši Trampov rival u trci za nominaciju republikanaca za predsednika SAD.
- Demokrate će dovesti nekog mlađeg, živahnog i utreniranog. Republikanci se moraju pripremiti za ono što dolazi, jer nema šanse da će Demokratska stranka opstati ako dopuste Džou Bajdenu da nastavi - rekla je ona.
I druge bogate demokrate, tvrdi američki list, nadaju se da će Bajden "doživeti prosvetljenje i odlučiti da sam napusti trku s Trampom". Medijska kuća "Blumberg" piše kako su "od Vašingtona do Volstrita", članovi i pristalice Demokratske partije došli do zaključka da je Bajdenova smena sada "jedina nada za demokrate". Džefri Sonenfeld, predsednik Instituta za izvršno liderstvo na Univerzitetu Jejl, otkriva da je od bivšeg lidera SAD Baraka Obame, Klintonovih i bivše predsednice Predstavničkog doma Nensi Pelosi zatraženo da nađu alternativu Bajdenu.
Džil se pita
Ipak, odluka o Bajdenovom eventualnom povlačenju iz predsedničke trke zavisi od njegove supruge Džil, a ona nije spremna da to podrži. Izvor En-Bi-Si-ja navodi da samo dvoje ljudi imaju pravo da prelome, a to su predsednik i njegova supruga.
- Ko ne razume koliko će ova odluka biti duboko lična i porodična, nije dobro upoznat sa situacijom - dodao je on.
Taj stav je ponovio i drugi En-Bi-Si-jev izvor rekavši da je prva dama jedina osoba koja ima uticaja na Bajdena.
- Ako ona odluči da bi trebalo da dođe do promene kursa, biće promene kursa - jasan je on.
Mišel Obama, Kamala Haris ili neko drugi?
Foto: EPA
Džoa Bajdena (81) mogla bi na mestu predsedničkog kandidata demokrata na izborima u novembru da zameni supruga bivšeg američkog lidera Baraka Obame - Mišel Obama (60)! Među kandidatima su i guverner Kalifornije Gevin Njusom, zatim potpredsednica SAD Kamala Haris, guvernerka Mičigena Grečen Vitmer, kao i guverner Merilenda Ves Mur.
Najbolji rejting, međutim, ima Mišel Obama, koja se od samog početka protivila Bajdenovoj kandidaturi.
Rusija pravi još jednu "flotu u senci", što potvrđuje i prelazak osam plovila u vlasništvo malo poznate kompanije u Dubaiju. Navodno, ova flota će prevoziti tečni prirodni gas (LNG), tvrdi američka agencija Blumberg, koja se poziva na bazu podataka pomorskih plovila "Ekvazis".
Ruski ministar odbrane Andrej Belousov naložio je Generalštabu da pripremi odgovor na provokacije američkih strateških dronova koji sve intenzivnije lete iznad Crnog mora.
U Americi je izbila prava histerija zbog objave fotografija sa Kube, na kojima je prikazan neki neidentifikovani kompleks radioelektronske borbe, poreklom iz Rusije.
Na društvenoj mreži Iks objavljena je karikatura koja prikazuje predsednika SAD Džoa Bajdena na govornici sa natpisom, okružen zelenim ekranom i figurama koje ga podupiru i kontrolišu njegove pokrete.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon održane debate između bivšeg i aktuelnog predsednika SAD, postavljaju se pitanja da li će Bajden ostati kandidat u izbornoj trci i hoće li Tramp uprkos izazovima uspeti da se ponovo vrati na tron? Na ovo nam odgovara gost Info jutra Vladimir Marinković, predsednik Kongresa srpsko-američkog prijateljstva.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Čuveni profesor sa Filozofskog fakulteta u Beogradu, Čedomir Antić, odgovorio je na pitanje koje se ticalo optužbi na račun blokadera da su povezani sa ustaštvom, a njegov odgovor mnoge će naježiti do srži
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je šokatne informacije o aferi "Generalštab" koju su "lansirali" blokaderi i uništili priliku našoj zemlji da napravi ozbiljan napredak i zaradi ogromnu količinu novca.
Šačica sudija i tužilaca protestovala je danas ispred Palate Pravde u Beogradu zbog usvajanja seta zakona koje je predložio predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu, dr Uglješa Mrdić, a reč je o grupi blokadera i otvorenih podržavaoca rušenja Srbije u poslednjih godinu i po dana.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu u Skupštini Srbije, dr Uglješa Mrdić, oglasio se moćnom porukom nakon što je region obišla vest o bekstvu bivše crnogorske specijalne državne tužiteljke Lidije Mitrović.
Odbornici Skupštine Grada Novog Sada izglasali su odluku kojom se omogućava izgradnja verskog objekta na Limanu I kao trajnog obeležja sećanja na nevine žrtve zloglasne racije.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
EU je potvrdila da puna primena novog sistema EES, planirana od 10. aprila može biti privremeno odložena ili delimično suspendovana tokom letnje sezone.
U ćeliji Gorana Gogića u njujorškom zatvoru MDC Bruklin pronađeni su dokazi zbog kojih američko tužilaštvo tvrdi da je iz pritvora pokušavao da zastrašuje svedoke u postupku za šverc više od 20 tona kokaina.
Ko su vojnici mafije, šta su njihovi motivi i zbog čega hladnokrvno povlače prst na obaraču, sve češći odgovor je - maloletnici, a zašto i kako dolazi do njihovog uvlačenja u kriminalne krugove za Informer otrkiva psiholog Snežana Repac.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Maja Jevtić (30), jedina trudnica koja se ikada takmičila u "Zvezdama Granda", a koja se porodila 6. septembra 2023. godine, vratila se na estradnu scenu, i to ni manje ni više, nego pesmom koju je za nju pisao hit-mejker Bane Opačić!
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar