• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

13.07.2024

07:10

Bajden doneo odluku, Evropa podržala, a onda je nastupio šok! Ovakav odgovor Rusije nisu očekivali, ovo nije viđeno ni na Zapadu!

Shutterstock

Vesti

Bajden doneo odluku, Evropa podržala, a onda je nastupio šok! Ovakav odgovor Rusije nisu očekivali, ovo nije viđeno ni na Zapadu!

Podeli vest

Sankcije Zapada su dale suprotan efekat i dovele Rusiju do ere procvata, izjavio je američki analitičar Majkl Hadson u intervjuu za Jutjub kanal Dialogue Works.

- Sankcije koje je uveo Bajden, a podržala Evropa, imale su efekat koji je Bajden očekivao: odsekli su Evropu od Rusije, podelili Evropu, i, pored toga, bio je izgubljen sam temelj prosperiteta Zapadne Evrope tokom poslednjih trideset godina. Dakle, prosperitet, kojeg više nema u Evropi, sada je prisutan u Rusiji - istakao je analitičar.

Po njegovom mišljenju, ovo je rezultat lošeg razmišljanja američke administracije, koja veruje da sankcijama može prisiliti druge zemlje da slede njenu politiku.

Hadson je naveo da su zbog akcija Zapada Rusija i Kina odlučile da stvore alternativni svetski sistem u vidu BRICS-a.

- Ovo je takođe pozitivno uticalo na uređenje Rusije, ideologiju i svest da, osim neoliberalizma, Zapad jednostavno nema šta da ponudi Rusiji, Kini ili drugim zemljama - zaključio je on.

Predsednik Vladimir Putin više puta je izjavljivao da era unipolarnog svetskog poretka pod vođstvom SAD odlazi u prošlost, iako Zapad to ne želi da prizna. Prema rečima ruskog lidera, globalnu napetost je moguće smanjiti samo kroz kardinalno jačanje sistema savremenog multipolarnog sveta. U obraćanju Federalnom saboru predsednik je pozvao na formiranje novog "okvira svetske bezbednosti", ističući da je Rusija spremna za dijalog sa svim zemljama.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ovo je izuzetna čast za Srbiju: Vučić rame uz rame sa Makronom, Trampom i drugim svetskim liderima
Politika

Ovo je izuzetna čast za Srbiju: Vučić rame uz rame sa Makronom, Trampom i drugim svetskim liderima

Svetski lideri iz vlada, poslovnog sektora, civilnog društva i akademske zajednice okupiće se u Davosu kako bi učestvovali u diskusijama usmerenim ka budućnosti, sa ciljem rešavanja globalnih izazova i utvrđivanja prioriteta. Poziv na hrabru, zajedničku akciju čini ovaj skup posebno značajnim - među svetskim liderima je i Aleksandar Vučić, predsednik Srbije.

15.01.2026

22:31

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Pohapšeni saradnici "balkanskog kartela" u Španiji: Koristili tehniku "majmuna" (VIDEO)
Hronika

Pohapšeni saradnici "balkanskog kartela" u Španiji: Koristili tehniku "majmuna" (VIDEO)

Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.

15.01.2026

18:59

Zabava

Magazin

Džet set