Ispravka: Teorije zavere o Bajdenovoj smrti uprkos brojnim dokazima da je živ
Podeli vest
U članku objavljenom 23.7 pod naslovom "(FOTO) Nestao sa lica zemlje? Bajden izdao hitnu direktivu i predao predsedničku štafetu!" objavljeni su navodi za koje je analizom raskrinkavanje.ba utvrđeno da se radi o manipulaciji činjenicama.
U tekstu su bile naglašene i u prvi plan stavljene teorije zavere prema kojima je predsednik Amerike Džo Bajden preminuo, uprkos demantu iz Bele kuće.
Kandidat za predsednika SAD Donald Tramp izjavio je da je spreman da skine tajnost sa materijala istraživanja o pokušaju ubistva, ako pobedi na predsedničkim izborima.
Kamala Haris će, ako postane predsednica Sjedinjenih Država verovatno nastaviti spoljnopolitičku liniju sadašnjeg predsednika Džoa Bajdena, uključujući i onu prema Ukrajini, piše Politiko.
23.07.2024
05:15
Bela kuća je reagovala na glasine koje su se prošile društvenim mrežama i saopštila da je Bajden dobro. Nakon analize raskrinkavanje.ba netačni navodi su uklonjeni iz teksta. Izvinjavamo se čitaocima zbog manipulisanja informacijama.
Glasine da Džozef Bajden "umire ili da je već mrtav" pojavile su se nakon što predsednik SAD nije viđen u javnosti otkako je iz Bele kuće saopšteno da se predsednik Amerike zarazio kovidom 19 prošle nedelje u Las Vegasu.
Iz Bele kuće je saopšteno da Bajden i dalje ima blage simptome kovid infekcije, ali da su njegovi vitalni parametri su normalni i da nema temperaturu.
Republikanac Ričard Hadson, predsednik Nacionalnog republikanskog kongresnog komiteta, optužio je demokrate da lažu američki narod, uz tvrdnju da Bajden, ako nema mentalne sposobnosti da se kandiduje za reizbor, ne može ni da nastavi predsednički mandat.
Bivši američki predsednik Bil Klinton i njegova supruga, bivša državna sekretarka Hilari Klinton, privatno su dali podršku Džou Bajdenu kao kandidatu Demokratske stranke na predsedničkim izborima 5. novembra, objavili su NBC Nevs i CNN, pozivajući se na anonimne izvore.
Grupa zabrinutih glasača Demokratske partije SAD, nazvana „Predaj baklju“, pridružila se kampanji da izvrši pritisak na predsednika Džoa Bajdena da odustane od predsedničkih izbora 2024.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da SAD više ne učestvuju finansijski u ratu u Ukrajini i da se njegova administracija fokusira na diplomatsko okončanje rata.
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa obustavila je sve procese odlučivanja o zahtevima za azil, nekoliko dana nakon pucnjave u blizini Bele kuće u kojoj je jedna pripadnica Nacionalne garde poginula, a drugi gardista je teško ranjen i u kritičnom je stanju, saopštio je direktor Službe za državljanstvo i imigraciju Džozef Edlou.
Kandidat za predsednika SAD Donald Tramp izjavio je da je spreman da skine tajnost sa materijala istraživanja o pokušaju ubistva, ako pobedi na predsedničkim izborima.
Indijska kompanija Reliance Industries, vlasnik najvećeg rafinerijskog kompleksa na planeti, obnovila je kupovinu ruske sirove nafte nakon kratkog zastoja.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da su izbori za prištinski parlament koji se održavaju 28. decembra od presudnog značaja za opstanak srpskog naroda na Kosovu i Metohiji i pozvao sve Srbe da podrže Srpsku listu.
Danica Vučenić, udarna pesnica tajkunske, antisrpske televizije N1 koja već duže od godinu dana otvoreno podržava rušenje Srbije na ulicama, sada je u programu uživo patosirala blokadere.
Ministar pravde Nenad Vujić oglasio se povodom postupanja predsednika Visokog saveta tužilaštva (VST) Branka Stamenkovića, istakavši kako to predstavlja otvoreno kršenje Zakona i Poslovnika o radu VST i nedopustiv čin institucionalne samovolje.
Udruženja za zaštitu potrošača već godinama upozoravaju na prevare u turizmu, ali turističke agencije i dalje nesmetano posluju, ostavljajući putnike bez novca, ali i onoga što je najvažnije, a to je zaštita.
Novo istraživanje naglašava da se Antarktik ne topi samo odozgo, pod uticajem zagrevanja atmosfere, već i odozdo, u kontaktu sa toplom dubokom morskom vodom.
Članovi Vlade saglasili su se na današnjoj sednici, da do kraja 2025. godine i u 2026. godini direktori zdravstenih ustanova, u kojima se sprovode poslovi u cilju smanjenja liste čekanja, donesu odluku o preraspodeli radnog vremena.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, danas oko 15 časova, na državnom putu Beograd - Čačak, presretačem su zaustavili pedesetčetvorogodišnjeg R.M. koji je vozilom "pežo 206" za samo dva minuta u više navrata izvršio preticanje ukupno šest vozila preko uzdužne neisprekidane linije čineći prekršaj nasilničke vožnje, a zatim se kretao brzinom od 107 kilometara na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 60 kilometara na čas.
Na deonici zlatiborske magistrale, u ataru sela Draglica, večeras je došlo do saobraćajne nezgode, u kojoj su, prema našim saznanjima, učestvovala dva automobila.
Supruga holivudske legende Brusa Vilisa, Ema Heming Vilis, objavila je potresan tekst o tome kako njihova porodica dočekuje praznike nakon teške dijagnoze glumca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar