(VIDEO) "Reke krvi će poteći"! Pretnja Hamasa uzdrmala Pariz! Sprema se jezivi udar na prestonicu Francuske?
Podeli vest
Hamas je objavio video u kojem otvoreno preti "cionističkom režimu" najavljujući napad u Parizu zbog saučesništva Francuske u dejstvima Izraela u Gazi.
Maskirani militant je u video snimku izjavio da se borba arapskog naroda protiv cionističkih režima nastavlja i da se tim putem zvanično obraća francuskom narodu i aktuelnom predsedniku države Emanuelu Makronu.
Izraelski premijer Benijamin Netanjahu danas je rekao porodicama talaca zatočenih u Gazi da bi sporazum koji bi obezbedio njihovo oslobađanje mogao da bude blizu, saopšteno je danas iz njegovog kabineta.
Izraelska izgradnja naselja na palestinskoj zemlji krši Ženevsku konvenciju i predstavlja politiku „de-fakto aneksije“, saopštio je Međunarodni sud pravde.
19.07.2024
17:58
- Podržavao si cionistički režim (obraća se Makronu) u svom zločinačkom ratu protiv naroda Palestine. Snabdevao si cioniste oružjem, pomogao si u ubijanju naše braće, sestara i naše dece. Pozvao si cioniste na Olimpijske igre. Platićeš za ono što si učinio - rekao je militant.
Dodao je da će "reke krvi poteći" kroz ulice Pariza.
U izraelskom napadu na izbeglički kamp Al-Mavasi u regionu Kan Junis u Gazi, koji je prethodno bio proglašen sigurnom zonom, ubijeno je najmanje 90 osoba, a ranjeno oko 300, saopštili su zdravstveni zvaničnici u Gazi.
Skoro tri četvrtine Izraelaca želi da premijer Benjamin Netanjahu podnese ostavku zbog neuspeha njegove vlade tokom napada na Hamas 7. oktobra, pokazala je anketa koju je u petak objavio Kanal 12.
Stvaran broj žrtava u ratu u Gazi mogao bi da premaši 186.000, što je pet puta više od 37.396 koje su prošlog meseca prijavile zdravstvene vlasti enklave, navodi se u novoj studiji objavljenoj u medicinskom časopisu „Lanset”.
Izraelske snage su rano jutros bombardovale grad Gazu, a ka centru grada su iz različitih pravaca krenule kolone izraelskih tenkova, potvrdili su stanovnici Gaze ocenjujući da je ovo jedan od najžešćih izraelskih napada.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Palestinska militantna grupa Hamas je pokazala određenu spremnost da pristane na dugo produženje prve faze primirja, bez prelaska na drugu fazu sporazuma sa Izraelom, rekao je danas neimenovani izvor za Tajms of Izrael.
Hamas neće pristati da produži prvu fazu sporazuma o prekidu vatre u Gazi kako je tražio Izrael, rekao je u danas visoki zvaničnik ove militantne grupe Mahmud Mardavi.
Stotine oslobođenih palestinskih zatvorenika stiglo je u Evropsku bolnicu u Pojasu Gaze, gde bi trebalo da bude vraćeno 445 Palestinaca u okviru primirja Hamasa i Izraela.
Izraelski premijer Benijamin Netanjahu danas je rekao porodicama talaca zatočenih u Gazi da bi sporazum koji bi obezbedio njihovo oslobađanje mogao da bude blizu, saopšteno je danas iz njegovog kabineta.
U Srbiji je počeo Dan žalosti zbog tragedije koja se dogodila u Severnoj Makedoniji usled požara koji je izbio u diskoteci Puls u Kočanima kada je poginulo 59, a povređeno 155 osoba.
Čitav Balkan potresla je vest o požaru u diskoteci u Kočanima gde je stradalo 59, a povređeno više od 150 ljudi,. Ovo je već četvrta masovna tragedija sa kojom se Severna Makedonija suočila.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić primio je predstavnike iz gradske uprave opštine Obrenovac, koje su u ponedeljak, tokom prepodneva, ''brutalno terorisali opozicioni nasilnici''.
Sudeći po broju okupljenih na protestu pred današnju sednicu Skupštine grada Kragujevca, građani su očigledno, zadovoljni radom gradskih vlasti. Njih tek nekoliko desetina protestuje ispred zgrade Gradske uprave pred kojom se nalaze i neznatne policijske snage.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović najoštrije je osudila ugrožavanje energetske bezbednosti Republike Srbije od strane opozicionih aktivista iz Lazarevca.
Poslanici Skupštine Srbije danas nastavljaju prvu sednicu prvog redovnog zasedanja, a na dnevnom redu je preostalih 13 od 70 tačaka, koliko je ukupno bilo na dnevnom redu.
U stravičnom požaru u Kočanima koji je pre dva dana izbio u diskoteci "Puls" u Severnoj Makedoniji, stradalo je najmanje 59 ljudi, dok je više od 150 povređeno.
Muškarac M. B. (41) sumnjiči se da je lovačkim nožem ubio svoje roditelje oca J. B. (77) i majku (72) sinoć u porodičnom stanu u Ulici Danice Marković u čačanskom naselju Ljubić kej.
Muškarac M. B. (41) sumnjiči se da je lovačkim nožem ubio svoje roditelje oca J. B. i majku sinoć u porodičnom stanu u Ulici Danice Marković u čačanskom naselju Ljubić kej.
Sudijska komisija Evropske fudbalske unije (UEFA) odlučila je da Žoao Pineiro (37) deli pravdu u prvoj utakmici baraža za opstanak u A Diviziji Lige nacija, koju će Srbija 20. marta odigrati protiv Austrije u Beču (20.45).
Goran Ivanišević, bivši trener Novaka Đokovića, otvorio je dušu i progovorio o početku teniske karijere, sestri koja je imala leukemiju, zbog koje je znao da mora da uspe..
Sumnjali su svi kada je Srđan Blagojević (51) zimus imenovan za šefa stručnog štaba FK Partizan, a ispostavilo se da je on uspeo da izvuče maksimum iz igrača, što potvrđuju i sjajni rezultati u drugom delu sezone.
Britanski mediji prenose da je vid muzičara Eltona Džona (77) toliko oslabio da sada daje autograme tako što piše samo prvo slovo svog imena, "E", uz poljubac.
Jugoslovenski film "Slučaj Openhajmer", snimljen 1970. godine, nastao je mnogo pre holivudskog filma "Openhajmer", koji je tek decenijama kasnije osvojio svet.
Sezonske alergije mogu značajno narušiti kvalitet sna, a razni faktori poput prašine, polena, kućnih ljubimaca i položaja spavanja mogu pogoršati simptome. Evo kako da ih ublažite i konačno se naspavate!
Ana Nikolić i Goran Ratković Rale su pred izlazak njenog poslednjeg albuma priznali da su u emotivnoj vezi, a njihov turbulentan odnos svakodnevno puni novinske stubce.
Žika Jakšić, voditelj, urednik i idejni tvorac emisije “Nikad nije kasno” nedavno je proslavio svoj 61. rođendan, a tom prilikom imao je specijalni zahtev za goste.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar