(VIDEO) Gori ukrajinska luka na Dunavu! Dronovi odjekivali, pogođen i rumunski vazdušni prostor!
Podeli vest
Ruska vojska rano jutros napala je ukrajinsku luku na Dunavu Izmail. Napad je izvršen dronovima kamikazama Geranj od kojih je jedan uleteo u rumunski vazdušni prostor i eksplodirao u pograničnoj zoni.
Meta napada bila je administrativna zgrada u samom lučkom kompleksu gde se nalazilo oko 200 stranih plaćenika i oficira Oružanih snaga Ukrajine, rekao je za RIA Novosti Sergej Lebedev, koordinator Nikolajevske oblasti dela teritoprije ove zone koju kontroliše Rusija.
Ministarstvo odbrane Rusije prikazalo je snimak lovačkog bombardera Su-34 koji baca vazdušne bombe sa univerzalnim modulom za planiranje i korekciju (UMPC).
Ukrajina je spremna za pregovore sa Rusijom, rekao je ukrajinski ministar spoljnih poslova Dmitro Kuleba tokom razgovora sa kineskim ministrom spoljnih poslova Vang Jijem u sredu.
Ministar spoljnih poslova Ukrajine Dmitro Kuleba razgovarao je više od tri sata sa svojim kineskim kolegom Vangom Jijem u gradu Guangdžou o načinima postizanja "poštenog mira" u ratu sa Rusijom.
24.07.2024
10:58
Ruska vojska je napala i fabriku za remont brodova u kojoj su se popravljala tri vojna čamca. Podzemnik je pojasnio da se ne zna u kakvom je stanju letelica, ali da je došlo do snažne detonacije.
Za vreme napada jedan od dronova kamikaza uleteo je u Rumuniju i eksplodirao u pograničnoj oblasti tokom masovnog ruskog napada.
⚡️It is reported that at night the 🇷🇺Russian Shahed kamikaze drone flew into the territory of 🇹🇩Romania and exploded - monitoring and mass media.
It is reported that the UAV flew there and exploded during a massive Russian attack on 🇺🇦Odesa. I am waiting for official… pic.twitter.com/GTpWH91Z9r
— 🪖MilitaryNewsUA🇺🇦 (@front_ukrainian) July 24, 2024
Postavljanje dalekometnih američkih raketa na teritoriji Nemačke može izazvati eskalaciju situacije, izjavio je u intervjuu za Sputnik bivši američki obaveštajac i bivši oficir mornaričke obaveštajne službe SAD Skot Riter.
Kao rezultat udara MLRS-a "Grad" na ciljeve Oružanih snaga Ukrajine na desnoj obali Dnjepra, ukrajinska vojska izgubila je nekoliko pešadijskih vodova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruska vojska nalazi se na tri kilometra od grada Pokrovsk, koji je strateški veoma važan u istočnoj Ukrajini, pokazuju karte koje su objavli ratni blogeri.
Ministarstvo odbrane Rusije prikazalo je snimak lovačkog bombardera Su-34 koji baca vazdušne bombe sa univerzalnim modulom za planiranje i korekciju (UMPC).
Srbija se nalazi u delikatnom geopolitičkom položaju, suočena sa izazovima koji imaju dugoročne političke, ekonomske i strateške posledice. U turbulentnom vremenu kada je svet gotovo potpuno podeljen između Rusije i Zapada, Srbija i pod nizom pritisaka uspela je da zadrži svoj neutralni stav. Međutim, najjače zavrtanje ruke doživela je krajem godine, kada su Amerikanci najavili uvođenje sankcija NIS-u.
Ukrajina može mobilisati stotine hiljada pripadnika policije pre nego što se odluči na regrutaciju 18-godišnjaka, izjavio je bivši komandir grupe snajperista specijalne jedinice Oružanih snaga Ukrajine Konstantin Prošinski, poznat pod pozivnim znakom "Ded".
Govoreći na RTS-u o napadima na studente Pravnog fakulteta u blokadi, ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić je istakao da je apsolutno sigurno da niko sa strane nikoga nije poslao, niti organizovano doveo na Pravni fakultet da bi tamo pravio incidente.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić podneće danas 100 potpisa poslanika vladajuće većine za održavanje savetodavnog referenduma o poverenju predsedniku Aleksandru Vučiću
Ministar spoljnih poslova Marko Đurić rekao je da današnja naslovna strana dnevnog lista Danas je u najmanju ruku sramota za novinarstvo i skandalozan čin onih koji su odlučili da takvo monstruozno delo bude objavljeno.
Predsednica nemačkih Zelenih Franciska Brantner, koja je kao državna sekretarka u Ministarstvu privrede Nemačke učestvovala u sklapanju sporazuma sa Srbijom, kaže da bi, ako bi se projekat "Jadar" sproveo kako je planirano, to bio „ubedljivo najekološkiji projekat eksploatacije litijuma do sada“.
Emisija "Rat uživo" na Informer televiziji bavila se krucijalnim geopolitičkim temama, fokusirajući se na rusko-ukrajinski sukob i severnokorejske vojnike koje su ukrajinske snage zarobile.
Gosti večerašnje emisije "Otvoreni studio" na Informer televiziji bili su prof. dr Miloje Pršić, pukovnik u penziji i Radomir Bata Počuča bivši protivterorista.
U drugom izdanju “Nova TV Zvezda - Upoznajte kandidate” voditelj šoua Aleksandar Baošić razgovarao je sa kandidtkinjom Jelenom Matić, koja je prošla u naredni krug takmičenja.
Ovih prazničnih dana skoro svaka srpska kuća miriše na tamjan. Iako je kod nas u širokoj upotrebi, nije mali broj onih koji ne znaju odakle taj tamjan stiže i u kakvim uslovima raste.
Telo Aleksandra Tomića (41) sa Pala, pronađeno je u šumi ispod betonske ploče, a njegova prijateljica za medije otkriva šta se dešavalo kobnog dana, ali i nakon što je on nestao.
Ubistvo Željka Ražnatovića Arkana (48) plaćeno je 10 miliona nekadašnjih maraka, izjavio je svojevremeno izvor upoznat sa istragom vođenom posle likvidacije komandanta Srpske dobrovoljačke garde u beogradskom hotelu "Interkontinental" 15. januara 2000.!
Obilić je 1998. godine pod vođstvom Željka Ražnatovića Arkana uspeo da osvoji prvu i jedinu titulu prvaka Jugoslavije, a scena sa stadiona na Vračaru obišla je svet.
Glumac Ivan Bosiljčić dobio ime po dedi umetniku, dok mu je drugi deda bio oficir koji je smatrao da glumačka akademija nije nikakav fakultet, već mu je ličila na običan kurs.
Uz samo nekoliko sastojaka, možete napraviti efikasno domaće sredstvo za čišćenje koje će vam pomoći da očistite sve u svom domu - od pločica do podova, a sve to uz minimalan trošak.
Sa dolaskom hladnih dana potrebno je da obratimo više pažnje na ljubimce, posebno na negu šapa. Zimski period je posebno izazovan za ljubimce, zato treba poslušati savete stručnjaka. U razgovoru za portal Informer.rs veterinar Milan Aleksić je otkrio koji su sve načini zaštite psećih šapa.
Zahvaljujući ovom trendu, vaša koža izgleda sveže, blistavo i neodoljivo – kao da ste upravo izašli iz tuša. Potrebno vam je malo veštine i pravi proizvodi da postignete efekat koji obara s nogu!
Jovana Jeremić otputovala je u Sjedinjene Američke Države kako bi izveštavala o inauguraciji Donalda Trampa, koji će 20. januara preuzeti dužnost predsednika SAD. Voditeljka se oglasila po sletanju u Njujork, kada je otkrila da ima dilemu da li na aerodromu sme da zapali elektronsku cigaru.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.