Evropa čeka Trampa! Ukrajina gori zbog šok objave Politika: Čim dođe na vlast, neke zemlje će povući radikalan potez!
Podeli vest
Neke zemlje Severnoatlantskog saveza mogle bi prestati da pomažu Ukrajini u slučaju povratka bivšeg predsednika SAD-a Donalda Trampa u Belu kuću, koji bi verovatno želeo da okonča sukob, ostavljajući Rusiji nove teritorije, piše "Politiko".
"Slična kriza bi razjedinila i oslabila NATO - do te mere da bi neki saveznici mogli odustati od konfrontacije s predsednikom Rusije Vladimirom Putinom i prekinuti podršku Ukrajini", navodi se u članku.
Kijev je lansirao nekoliko desetina bespilotnih letelica na ruski region Kursk u nekoliko talasa, počevši od subote uveče, što je dovelo do oštećenja skladišta nafte, saopštili su ruski zvaničnici u ponedeljak.
Malezija je podnela zahtev Rusiji za pridruživanje BRIKS-u, rekao je premijer te države Anvar Ibrahim.
29.07.2024
08:10
U publikaciji se ističe da bi, ako Tramp ponovo postane predsednik, Velika Britanija i druge evropske članice NATO-a mogle ili pristati na prisilno rešavanje sukoba u korist Rusije ili nastaviti da podržavaju ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog.
Međutim, u tom slučaju Vašington bi mogao prekinuti podršku saveznicima Kijeva, koji pogoršavaju situaciju snabdevajući Ukrajinu oružjem, piše izdanje.
Tramp je ranije više puta izjavio da, ukoliko bude ponovo izabran, namerava da postigne rešenje sukoba između Rusije i Ukrajine u roku od 24 sata. Portparol predsednika Dmitrij Peskov, komentarišući ove izjave, naglasio je da je to previše složen problem za tako jednostavno rešenje.
Šef diplomatije EU Žozep Borelj 22. jula je saopštio da će Evropska komisija dobiti prvu tranšu od prihoda od ruske imovine blokirane u zemljama EU početkom avgusta. Prva tranša od 1,4 milijarde evra namenjena je kupovini granata i PVO sredstava za Ukrajinu. Rusija ističe da je to kršenje međunarodnog prava i da će uzvratiti na ove postupke.
Jedini član Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija koji ima pozitivan pristup sprečavanju konflikta u Libanu je Rusija, izjavio je za RIA Novosti iranski analitičar za ekonomiju i politiku Ruhola Modaber.
Ukrajinska vojska prikazala je pokušaj invazije na Belgorodsku oblast u martu kao napad "Ruskog dobrovoljačkog korpusa (RDK)" i "Legiona 'Sloboda Rusije (LSR)'", ali su zapravo prvi ušli profesionalni pripadnici specijalnih operacija i zapadni plaćenici, izjavio je za RIA Novosti bivši potpukovnik SBU Vasilij Prozorov, koji je istraživao martovske događaje.
Ruski ministar odbrane Andrej Belousov hitno je pozvao šefa Pentagona Lojda Ostina zbog informacija o predstojećoj tajnoj ukrajinskoj operaciji protiv Ruske Federacije, objavio je Njujork tajms (NYT). Šta se zna o ovome?
Visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj rekao je da će sledeći sastanak ministara spoljnih poslova biti održan u Briselu, a ne u Budimpešti zbog stava Mađarske o Ukrajini, preneo je Rojters.
Italijanski ministar odbrane optužio je generalnog sekretara NATO-a Jensa Stoltenberga da je izdao Rim jer nije imenovao Italijana za novog izaslanika organizacije za koordinaciju operacija na južnim granicama Alijanse.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki i ukrajinski predstavnici na pregovorima održanim na Floridi razgovarali su o mogućem mirovnom planu u kojem bi Ukrajina mogla biti faktički lišena mogućnosti da uđe u NATO, objavio je Si-En-En, pozivajući se na izvor upoznat sa diskusijama.
Sjedinjene Američke Države su signalizirale predsedniku Volodimiru Zelenskom da Ukrajina mora da prihvati američki nacrt okvira za okončanje rata sa Rusijom, potvrdile su danas za Rojters dve osobe upoznate sa situacijom.
Kijev je lansirao nekoliko desetina bespilotnih letelica na ruski region Kursk u nekoliko talasa, počevši od subote uveče, što je dovelo do oštećenja skladišta nafte, saopštili su ruski zvaničnici u ponedeljak.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Na društvenim mrežama među blokaderima, kruži video, najverovatnije napravljen veštačkom inteligencijom, koji prikazuje razgovor blokadera o tome kako će zapaliti Vučića.
Antisrpski mediji "N1" izveštava sa nepostojećeg skupa podrške predvodniku blokada Radivoju Jovoviću, inače članu Pokreta slobodnih građana (PSG) koji se nalazi u kućnom pritvoru nakon pokušaja da izvede nasilni poduhvat u Novom Sadu.
Reper Marko Šelić Marčelo, koji je proteklih godinu dana svim srcem podržavao zgubidane, juče se putem antisrpskog glasila "Danas" ogradio se od blokadera.
Reditelj Srđan Dragojević, nekadašnji poslanik Socijalističke partije Srbije a sada jedan od blokaderskih ideologa, optužio je ceo srpski narod za ratove devedesetih godina.
Poznata aktivistkinja Marija Tarlać, koja je intenzivno podržavala takozvane studentske proteste, javno kritikujući predsednika Srbije i državne institucije, kao i politike sprovođene u prethodnih 13 godina, iznenadila je javnost novim angažmanom.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
U jedinom ženskom zatvoru u Srbiji, KPZ Požarevac kaznu trenutno služi 338 osuđenica, od kojih samo jedna kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva.
U jednom restoranu na Novom Beogradu, sinoć je došlo do pucnjave u kojoj je ranjen navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Na stanici Kovačevac u Mladenovcu pokrenuta je kampanja pod nazivom "Dobro pazi - voz nailazi", a događaju je prisustvovao i Slaviša Lekić, načelnik Uprave saobraćajne policije.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Voditeljka Marija Kilibarda otkrila je kako je vatreni navijač Partizana i da nikada ne bi navijala za Crvenu Zvezdu, čak ni kada igra sa drugom zemljom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar