• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Rt.rs

02.08.2024

10:22

Turska zabranila instagram! Razlog nepoznat, gore mreže!

Shutterstock

Vesti

Turska zabranila instagram! Razlog nepoznat, gore mreže!

Podeli vest

Turska je blokirala pristup platformi društvenih medija Instagram, saopštilo je danas tursko regulatorno telo za informacione tehnologije, bez navođenja razloga i koliko će trajati zabrana.

Ta odluka je objavljena na sajtu turskog regulatornog tela za informacione tehnologije.

Zabrana je usledila nakon što je turski zvaničnik za telekomunikacije Faretin Altun kritikovao Instagram zbog toga što je blokirao objave u kojima je bilo izraženo saučešće povodom ubistva političkog lidera Hamasa Ismaila Hanijea, preneo je Rojters.

Altun, koji je šef za komunikacije turskog predsedništva, napisao je na platformi Iks da je reč o očiglednoj cenzuri jer Instagram nije naveo da je bilo kršenja pravila za objavljivanje na toj platformi kada je blokirao objave u kojima je bilo izraženo saučešće povodom ubistva Hanijea.

Politički šef Hamasa Ismail Hanije ubijen je u iranskoj prestonici, Teheranu, eksplozivnom napravom koja je bila skrivena nedeljama ranije, javio je Si-En-En.

Iranska vlada i Hamas okrivljuju Izrael za ubistvo Hanijea.

Izrael nije ni potvrdio, niti demantovao svoju umešanost.

Ministarstvo pravde Rusije upisalo je kompaniju "Meta Platforms", koja je inače zabranjena na teritoriji Ruske Federacije, u registar ekstremističkih organizacija.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set