Ukrajinske snage koriste terorističku taktiku u Hersonskoj oblasti, ciljajući svoje udare na civile i civilnu infrastrukturu, izjavio je za RIA Novosti guverner regiona Vladimir Saldo.
- Ne mogući da poraze rusku vojsku, protivnici su, nažalost, prešli na terorističku taktiku, usmeravajući svoje udare na mirne ljude i civilnu infrastrukturu, čime sami postaju teroristi - rekao je on.
Prema rečima guvernera, posebnu pažnju Oružane snage Ukrajine usmeravaju na Kakovsko-Novokakovsku aglomeraciju.
- Međutim, naša odbrana je ovde čvrsta kao čelik. Boraca i naoružanja ima više nego dovoljno. Svi su na oprezu, iznenađenja neće biti - uverio je Saldo.
Ukrajinska vojska prvi put je iskoristila rakete zapadne proizvodnje, najverovatnije lasniranih iz američkih sistema „hajmars“ za napad na civilne objekte u ruskoj Kurskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo inostranih poslova Rusije.
Prema rezultatima istraživanja Fonda za javno mnjenje (FOM), 80% ruskih građana pozitivno ocenjuje rad predsednika Vladimira Putina na funkciji, dok isti procenat ispitanika izražava i poverenje u njega. S druge strane, 12% anketiranih ne veruje Putinu, dok 8% njih ima negativno mišljenje o njegovom radu.
Bivši pripadnici Oružanih snaga Ukrajine iz odreda "Maksim Krivonos" spremni su da se, u slučaju potrebe, upute u Kursku oblast kako bi se suprotstavili zapadnim plaćenicima i nacistima u redovima ukrajinske vojske.
Na internetu su se pojavile stotine snimaka i fotografija uništene tehnike ukrajinske vojske i tela poginulih ukrajinskih vojnika u Kurskoj oblasti. To se objavljuje već nekoliko dana pošto je ruski predsednik Vladimir Putin obećao, da će dati „dostojan odgovor“ na ukrajinski napad na oblast Kursk, prenosi nemački „Bild“.
Dok je sva pažnja usmerena na dešavanja u Kurskoj oblasti, neuspešna operacija ukrajinske Glavne obaveštajne uprave na drugom kraju fronta – u Hersonskoj oblasti – prošla je praktično nezapaženo.
Poslanik Državne dume i član komiteta za bezbednost, Mihail Šeremet, izjavio je da su zapadne zemlje, isporukama oružja Ukrajini za napade na Rusiju, faktički dovele svet na prag trećeg svetskog rata.
Zapad želi da stavi Rusiju pod kontrolu kako bi prisvojio njene resurse, izjavio je bivši agent CIA-e, Lari Džonson, u intervjuu sa novinarom Stivenom Gardnerom.
Ukrajina bi trebalo da plati za štetu nanetu nemačkoj ekonomiji nakon sabotaže gasovoda "Severni tok", izjavila je kopredsednica nemačke desničarske stranke "Alternativa za Nemačku" (AfD), Alisa Vajdel, na društvenoj mreži X (bivši Tviter).
Rat u Ukrajini približava se kraju, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin, navodeći da takvu procenu zasniva na onome što se trenutno dešava na frontu.
Jermenija ne može istovremeno da prelazi na standarde Evropske unije i zadrži isti nivo ekonomske integracije sa Rusijom i Evroazijskom ekonomskom unijom, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin, upozoravajući Jerevan na iskustvo Ukrajine.
Rusija je, prema tvrdnjama koje su iznete u emisiji Aleksa Džonsa, spremna da rat u Ukrajini prebaci u mnogo brutalniju fazu, uz masovne udare po Kijevu, Harkovu, ukrajinskoj logistici i objektima NATO-a koji se koriste za snabdevanje ukrajinske vojske.
Poreklo drona koji je pao u Rumuniji ne može se pouzdano utvrditi dok se ne obavi stručna analiza njegovih ostataka, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin posle državne posete Kazahstanu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ukrajinska vojska prvi put je iskoristila rakete zapadne proizvodnje, najverovatnije lasniranih iz američkih sistema „hajmars“ za napad na civilne objekte u ruskoj Kurskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo inostranih poslova Rusije.
Viši sud u Negotinu doneo je odluku po kojoj se oslobađa krivice Radoslav Dragijević(75) iz sela Zlot kod Bora, koji je bio optužen da je počinio krivično delo neprijavljivanje krivičnog dela i učinioca i pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela.
Danas su uživo u Kolegijumu Informer TV raskrinkani blokaderi i njihova bezgranična mržnja prema svemu srpskom, a posebno prema Srpskoj pravoslavnoj crkvi (SPC), što je još jednom, po ko zna koji put, pokazala i blokaderska profesorka Marija Vasić gostujući sinoć u "Utisku nedelje" na tajkunskoj Novoj.
Dražen Živković, glavni i odgovorni urednik TV Prva Crna Gora i osnivač portala Borbe, objavio je novu kolumnu s naslovom "Srbija između tri svetske sile: Što je Vučić jači u svetu, to je veća nervoza u regionu".
Predsednica Parlamenta Ana Brnabić na brutalan način je odgovorila NATO lobisti i lideru Srbija centra (SRCE) Zdravku Ponošu koji je na sraman način komentarisao njenu odluku da u sredu sazove sednicu Narodne Skupštine.
Nakon izbora predsednice opštine Kula, koju su podržali i odbornici sa liste navodnih "studenata u blokadi", pokrenut je rat na mreži Iks, koji najbolje pokazuje kolika panika je zavladala među doskorašnjim saveznicima.
Gotovo celu Srbiju danas je pogodilo snažno nevreme, praćeno obilnim padavinama, grmljavinom i jakim vetrom. U više mesta pričinjena je materijalna šteta, dok su u Jagodini, prema rečima meštana, zabeležene scene kakve niko ne pamti.
Nakon što je učenik trećeg razreda Srednje škole "Sveti Sava" u Bujanovcu sekirom napao školskog druga i naneo mu povredu u predelu grudi, oglasila se direktorka škole Svetlana Manasijević.
Suđenje M.M.M. i M.M., roditeljima maloletnika koji je 5. oktobra 2023. godine u svojoj kući u Niškoj Banji nasmrt izbo nožem svog školskog druga, trinaestogodišnjeg Andreja Simića, biće nastavljeno 26. maja kada će biti saslušan dečak ubica.
Tramvaj je izleteo iz šina 25. maja 2026. godine na Dorćolu, a nakon analize oglasio se JKP GSP "Beograd" ukazujući da je greška i odgovornost vozača tramvaja dovela do incidenta.
Marša Lukas, slavna filmska montažerka i dobitnica Oskara za kultni film "Ratovi zvezda", preminula je u sredu u Rančo Miražu u Kaliforniji u 80. godini života.
Narodno pozorište Timočke krajine "Zoran Radmilović" iz Zaječara ostvarilo je veliki međunarodni uspeh osvajanjem Gran prija za najbolju predstavu na 30. Festivalu ruske klasike, koji je danas završen u gradu Lobnja, nadomak Moskve, za predstavu "Čehovljeva soba – sezona prva" u režiji Nikole Zavišića.
Bred Pit se suočava sa tužbom koju su protiv njega podneli proizvođači jedne luksuzne kreme za penis, i to zbog navodne prevelike sličnosti u nazivima njihovih kozmetičkih linija.
Eplova sledeća generacija Ajfon Pro modela donosi jedno od najvećih unapređenja kamere u poslednjih nekoliko godina, što ukazuje na značajan skok u kvalitetu fotografija i video snimaka u odnosu na prethodne verzije.
Visoke temperature podstakle su mnoge vlasnike pasa da razmišljaju kako da olakšaju svojim ljubimcima. Ipak šišanje može doneti više štete nego koristi za deset rasa.
Stručnjaci ističu da mnogo veći problem od malog unosa vode, predstavlja prekomerna količina soli u svakodnevnoj ishrani. Upravo zbog toga određene namirnice mogu imati važnu ulogu u očuvanju funkcije bubrega i smanjenju njihovog opterećenja.
Stručnjaci kažu da masnoće na određenom delu tela govore i o zdravlju, pa nedovoljno sna i umor utiču na debljinu nogu, a salo na licu i leđima rezultat je zadržavanja vode i lošeg varenja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar