Napad Oružanih snaga Ukrajine na Kursku oblast je akt agresije i terorizma iza kojeg stoje SAD, izjavio je zvanični predstavnik Ministarstva spoljnih poslova Severne Koreje.
Napad Oružanih snaga Ukrajine na Kursku oblast je akt agresije i terorizma iza kojeg stoje SAD, izjavio je zvanični predstavnik Ministarstva spoljnih poslova Severne Koreje.
"Ukrajina je izvršila oružani napad na rusku teritoriju uz koordinaciju i podršku Sjedinjenih Američkih Država i Zapada. Ovo je neoprostiv čin agresije. Iza ovog akta terorizma su SAD i njihovi sateliti", navodi se u zvaničnom saopštenju, prenose RIA Novosti.
Iz Ministarstva Severne Koreje istakli su da je u Kurskoj oblasti pronađena tehnika koja je proizvedena u SAD i na Zapadu, te da odgovornost za trenutnu situaciju, koja "može da gurne celu teritoriju Evrope u rat velikih razmera", leži na Vašingtonu i njegovim saveznicima.
Situacija u Kurskoj oblasti Rusije zaoštrila se, podsetimo, 6. avgusta ove godine, kada su ukrajinske jedinice, sa preko 10.000 vojnika, prodrle u oblast. Od tada, ruska vojska istiskuje ukrajinske formacija sa svoje teritorije.
Iz oblasti je do sada evakuisano preko 120.000 stanovnika.
Američki preduzetnik, osnivač SpaceKs-a Elon Musk rekao je da će se Amerikanci suočiti sa masovnom glađu ako kandidatkinja za predsednika SAD iz Demokratske partije Kamala Haris sprovede obećanja da će ograničiti cene hrane.
Kako Izrael nastavlja da uništava pojas Gaze nakon što ga je izvršio invaziju pre više od deset meseci, bombardujući sve što označi kao metu Hamasa, pregovori koji su imali za cilj da se postigne prekid vatre u ovom sukobu tek treba da urode plodom.
Penzionisani pukovnik Sreten Egerić i spoljno-politički analitičar Sofija Tasić gostovali su u "Otvorenom studiju" Informer televizije. Komentarisali su napetu situaciju na Bliskom istoku, odnosno šanse da dođe do eskalacije sukoba između Irana i Izraela.
Bivši američki predsednik Donald Tramp ponovo je angažovao članove svog predizbornog tima za 2016. u pripremama za debatu sa bivšim demokratom Tulsi Gabard, i privukao svoje sinove i glavne donatore da predvode njegov zvanični tranzicioni tim
Ruski ambasador u Vašingtonu, Anatolij Antonov, optužio je SAD da pokušavaju da prebace krivicu za sabotažu gasovoda Severni tok 1 i 2 na svoje „marionete“ u Ukrajini.
Lideri i liderčići jalove srpske opozicije, koji se svakodnevno oglašavaju na društvenim mrežama i u tajkunskim medijima svakakvim povodima a neretko i bez povoda, naprasno su zaćutali nakon što je u zvaničnom dokumentu Ministarstva spoljnih poslova Kine jasno i pitko objašnjeno da iza demonstracija 2022. i 2023. godine, kao i tokom nedavnih protesta u Beogradu, stoje proevropske i proameričke nevladine organizacije!
Glavni zamenik portparola Stejt departmenta Vedant Patel izjavio je da SAD "neće oklevati da učine sve što je potrebno da osiguraju zaštitu američkog osoblja" na KiM.
Operacija Oružanih snaga Ukrajine u Kurskoj oblasti predstavlja poslednji pokušaj Kijeva i NATO-a da privuku pažnju, izjavila je bivša analitičarka Pentagona i penzionisana potpukovnica američkog ratnog vazduhoplovstva Karen Kvjatkovski u intervjuu za YouTube kanal "Judging Freedom".
Razgovor ruskog ministra spoljnih poslova Sergeja Lavrova i američkog državnog sekretara Marka Rubija izazvao je burne reakcije u Kijevu, jer je Moskva preko Vašingtona dodatno naglasila upozorenje o mogućim udarima na centre odlučivanja i objekte ukrajinske vojne industrije u Kijevu.
Sjedinjene Države više ne produžavaju izuzeće koje je ruskoj nafti privremeno otvorilo prostor za prodaju, i to baš u trenutku kada rat sa Iranom već udara po cenama goriva i nervira američke vozače.
Rusija je spremna da otvori vrata američkim investitorima za obnovu oštećenih gasovoda Severni tok, ali Moskva za to postavlja jasan politički uslov: trgovina i ekonomija ne smeju više da budu taoci ukrajinskog sukoba, poručio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Ptice koje žive blizu linija ukrajinskog fronta počele su da grade gnezda koristeći optičke kablove sa dronova, piše Oleg Malčenko, viši istraživač u Institutu za arheografiju koji je trenutno na frontu.
Ruski biznismen, milijarder Roman Abramovič, sastao se sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Kijevu, objavio je poslanik ukrajinske Vrhovne rade Oleksij Gončarenko na Telegramu.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki preduzetnik, osnivač SpaceKs-a Elon Musk rekao je da će se Amerikanci suočiti sa masovnom glađu ako kandidatkinja za predsednika SAD iz Demokratske partije Kamala Haris sprovede obećanja da će ograničiti cene hrane.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić bez dlake na jeziku komentarisao je predsednika Crne Gore Jakova Milatovića, iznoseći niz oštrih kritika na njegov račun i dovodeći u pitanje doslednost njegovih političkih stavova.
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić, jedan od vođa antisrpskog Proglasa, zaputio se juče u Frankfurt. On je otišao u Nemačku gde je održana tribina Proglasa.
Organizator ProGlasovskih aktivnosti Dragan Vasiljević snimljen je pijan u Frankfurtu nakon što je u tom gradu na tribini ProGlasa napadnut novinar Zoran Vicelarević, kada je pokušao da postavi pitanje predstavnicima ProGlasa.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Ivica Dačić na RTS-u otvorio je dušu o borbi za život. Iz petodnevne indukovane kome, kaže, spasili su ga jastuk iz manastira Tumane, a kasnije i Pojas Presvete Bogorodice!
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar