Medvedev se obrušio na Džonsona! "To podlo kopile sa gadnom njuškom i razbarušenom belom kosom" neka se ne raduje...
Podeli vest
Dmitrij Medvedev, bivši ruski predsednik i zamenik šefa Saveta bezbednosti Rusije, rekao je da upad Ukrajine u rusku Kursku oblast znači da neće biti pregovora između Moskve i Kijeva sve dok Ukrajina ne bude potpuno poražena na bojnom polju.
- Prestalo je neobavezno brbljanje samoproglašenih posrednika o plemenitoj temi mira. Čak i ako ne mogu to da kažu naglas, svi prepoznaju realnost situacije. Oni razumeju da neće biti pregovora dok se neprijatelj potpuno ne uništi - napisao je Medvedev u Telegramu.
Bivši permijer Velike Britanije Boris Džonson, komentarišući napad Ukrajine na rusku Kursku oblast, pozvao je Zapad na dozvoli Kijevu da koristi zapadno oružje kako bi gađao ciljeve na teritoriji Ruske Federacije kako bi „završio posao“.
Sveobuhvatni rat na Bliskom istoku je jedini put do klimavog mira u regionu, ocenio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
01.08.2024
17:10
Medvedev je u saopštenju identifikovao i one koji su, prema njegovim rečima, umešani u organizovanje napada na Kursku oblast. O bivšem britanskom premijeru Borisu Džonsonu nije govorio nimalo laskavo.
- Neka se ne raduje to podlo kopile sa ružnom njuškom i razbarušenom sedom kosom iz zemlje u kojoj se spremala teroristička operacija. Njegova zemlja je uradila mnogo gore stvari od teritorije pod njegovom kontrolom. U Ukrajini će biti mnogo besmislenijih troškova, mnogo više uništene vojne opreme i radikalno više leševa A sada neka jadni ukrajinski kmetovi ljube krvave ruke nekrofilima koji im se rugaju - svojim anglosaksonskim gospodarima - zaključio je Medvedev.
Poljske oružane snage su u opadanju i u slučaju sukoba s Rusijom, poginule bi u rovovima, tvrde poljski oficiri u novoj knjizi "Vojska u ruševinama", čije je delove objavio informativni portal Onet.pl.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski doneo je odluku o invaziji na Kursku oblast kako bi prikrio poraze Oružanih snaga Ukrajine (OSU) u Donbasu, napisao je na Telegramu poslanik Vrhovne rade Aleksandar Dubinski, koji se nalazi u pritvoru pod sumnjom za veleizdaju.
Invazija na Kursku oblast neće ostati nekažnjena za režim Zelenskog. To shvataju i u Kijevu i na Zapadu. Zašto se Kijev odlučio na ovu avanturu i kakve opcije za kaznu ima Vladimir Putin?
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Plan Evropske unije da zapleni oko 80 milijardi funti ruske imovine zamrznute u Belgiji mogao bi biti dovoljan povod da Moskva proglasi stanje rata sa evropskim državama, upozorio je visoki ruski zvaničnik Dmitrij Medvedev, prenose međunarodni mediji.
Vašington je napustio ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i više ne veruje njegovom političkom sudu, izjavio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev.
Nemački kancelar Fridrih Merc sam je sebe izbacio iz procesa mirovnih pregovora o Ukrajini svojom „beskrajnom glupošću“, izjavio je specijalni predstavnik ruskog predsednika za ekonomsku saradnju sa inostranstvom Kiril Dmitrijev.
Bivši permijer Velike Britanije Boris Džonson, komentarišući napad Ukrajine na rusku Kursku oblast, pozvao je Zapad na dozvoli Kijevu da koristi zapadno oružje kako bi gađao ciljeve na teritoriji Ruske Federacije kako bi „završio posao“.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Predsednica Skupštine Srbije reagovala je na tekst blokaderskog medija, kojim su sami dokazali da ne postoje paralelni birački spiskovi, kao i da građani glasaju po svojoj volji, a ne pod pritiskom.
Urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić bila je gost u emisiji "Dan na dan" na Prvoj televiziji, gde je govorila o skandaloznoj presudi koju je donela sudija blokaderka Tatjana Bezmarević Janjić iz Prvog osnovnog suda, po krivičnoj tužbi Zdenka Tomanović.
Antisrpski mediji jedva su dočekali novu akciju u režiji blokadera zgubidana i to tik pred kraj godine, kada se ljudi spremaju za praznike i porodične aktivnosti. Međutim, da je ludilo u njihovim redovima sve veće, govori i činjenica da planiraju skupljanje potpisa za raspisivanje izbora, koje je predsednik Aleksandar Vučić već najavio.
Pokušavajući da prikriju svoj poraz na izborima u Mionici, blokaderi su lansirali lažnu vest da je predsednik opštine Mionica Boban Janković iz osvete otpustio blokadera Nenada Rakića, koji je bio kandidat na listi „Ujedinjeni za Mionicu“.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Sasvim nesvakidašnja scena dogodila se juče ispred jedne prodavnice na Zlatiboru, gde j, usred decembra i snega, doletelo jato malenih ptica, poređanih u kolonu.
Nova ski sezona na Kopaoniku donosi i potpuno novo iskustvo za sve ljubitelje zimskih sportova, ali i kvalitetne nege. Lilly Drogerie po prvi put predstavlja Lilly make-up studio na snegu, jedinstvenu postavku koja će biti otvorena za sve posetioce planine do 1. aprila 2026. godine.
Policajci u Novom Sadu uhapsili su B. B. (60), zbog sumnje da je počinio krivično delo prikazivanje, pribavljanje i posedovanje pornografskog materijala i iskorišćavanje maloletnih lica za pornografiju.
Viši sud u Podgorici izdao je jutros naredbu policiji da na naredno ročište, zakazano za 16. januar, prinudno dovede Budvanina Marka Ljubišu-Kana, navodnog pripadnika "škaljarskog klana", kako bi svedočio u postupku protiv kriminalne grupe koja je pokušala da ga ubije.
U okviru istrage za ubistvo počinjeno na području Pešteri, sudski veštaci sa Kliničkog centra Srbije konstatovali su da je okrivljeni u trenutku zločina bio uračunljiv.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Glumica Dušica Žegarac ispričala je jednom prilikom da je ulogu u filmu "Deveti krug" (1960) dobila sasvim slučajno kada joj je jedan čovek prišao u Pionirskom parku i ponudio da glumi u pomenutom ostvarenju.
Doktor Rašid Ahmed objasnio je da urođene mane srca nisu rezervisane samo za detinjstvo, mnogi odrasli godinama žive s njima nesvesno, jer simptomi često izostaju do kasnijeg životnog doba.
Kersti je na svom TikTok profilu podelila trik gde uz pomoć svetlucavih traka (grilandi), popunjava prazan prostor i čini jelku bujnijom i prirodnijom.
Ovako možete utvrditi da li su vaš mejl ili lozinke završili u rukama hakera. Brza reakcija može sprečiti zloupotrebu vaših naloga i zaštititi vaše podatke.
Pevačica Milica Todorović aktivna je trudnica, ali joj prvi meseci nisu bili laki, tvrde njene komšije koje je često viđaju sa kolegom Stevanom Anđelkovićem.
Pevačica Jelena Vučković, ćerka Goce Božinovske, ponovo je zaljubljena, a kako Informer saznaje njen novi partner ima brak iza sebe i uspešan je ugostitelj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar