Incident u Nemačkoj! Naoružani Albanac sa mačetom upao u policijsku stanicu, dva sata im trebalo da ga savladaju!
Podeli vest
Albanac (29) upao je jutros u policijsku stanicu u nemačkog gradu Linc na Rajni u i zapretio da će izazvati krvoproliće među policajcima!
Kako prenose mediji, jutros oko 2.40 ujutro u mirnom rajnskom gradu (okrug Nojvid, 6.500 stanovnika), Albanac koji živi u Lincu krenuo je ka policijskoj stanici „Am Konvikt“. Otvorio je vrata i zamahnuo mačetom.
Nemačka antiimigraciona Alternativa za Nemačku (AfD) slavi istorijski uspeh, velikom pobedom u istočnoj državi Tiringiji, a malo joj je nedostajalo da osvoji i najviše glasova u drugoj državi, Saksoniji. AfD je u Tiringiji osvojio skoro trećinu glasova, devet procenata ispred konzervativne Hrišćansko-demokratska unija (CDU) i daleko ispred tri vladajuće nemačke stranke. Ovo neverovatno političko dešavanje za Informer je komentarisao akademik Dragan Radenović u "Info jutru".
Zatvaranje fabrika Folksvagena u Nemačkoj direktna je posledica nemačkog pristupa, prema kojem zemlja može da se uzdigne u ekonomiju svetske klase samo kroz zakon, piše UnHerd i dodaje kako je to početak kraja evropske automobilske industrije.
04.09.2024
21:00
- Pretio je da će ubiti moje kolege u policijskoj stanici. Ono što ovaj čovek s mačetom u ruci očigledno nije očekivao jeste - da bi došao do policajaca, mora da prođe kroz druga vrata koja može da otvori samo čuvar - rekao je za Bild portparol policije Jirgen Faskinger.
Policija je zatim preko interfona pokušala da objasni čoveku koliko je situacija za njega beznadežna i da spusti oružje, ali on se nije smirio. Policajci su pozvali tim za specijalne operacije (SEK) iz Koblenca.
- Dva sata nakon što je napadač upao u stanicu, SEK je došao. Specijalne snage su ga savladale i uhapsile. Lakše je povređen - ispričao je Faskinger.
Saradnju Rusije sa zemljama u okruženju protivljenje AFD-a globalističkim strankama u Nemačkoj, komentarisali su gosti Rata uživo, pukovnik Ilija Kajtez i general dr Mitar Kovač.
Ekonomski pad Nemačke i uspon AFD koji je neko vreme ometan spoljnom politikom SAD, komentarisali su gosti Info dana, dr Dušan Proroković sa Instituta za međunarodnu politiku i privredu i stručnjak za investicije Dušan Đukanović.
03.09.2024
15:55
Albanac je trenutno u policijskom pritvoru. Istraga o pozadini i motivu je u toku.
Policija Republike Srpske podnela je krivičnu prijavu protiv muškarca iz Kneževa koji je prijavio da je izgubio vozačku dozvolu i podneo zahtev za izdavanje nove iako mu je dozvola oduzeta u Nemačkoj.
Sara Vagenkneht, nekada vodeća figura socijalističke levice u Nemačkoj, koja je osnovala je stranku Savez Sara Vagenkneht (BSV) nakon napuštanja stranke Levica, na jučerašnjim izborima u pokrajinama Tiringiji i Saksoniji osvojila je 16 odsto i 12 odsto glasova. Vagenkneht je poznata po oštroj kritici NATO-a i podršci Srbiji, kao i kritikama prema režimu u Prištini.
Kontroverzni nemački političar u više navrata je etiketiran kao "nacista" i "ekstremista", a nemački sudovi su ga u više navrata osuđivali zbog korišćenja zabranjenih nacističkih signala. Njegova desničarska partija Alternativa za Nemačku (AfD) ostvarila je odlične rezultate na izborima u pokrajinama Tiringija i Saksonija, a lider te partije u Tiringiji Bjorn Heke privukao je pažnju javnosti nakon što je na biračko mesto došao u legendarnom ruskom automobilu "lada niva".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nemačka antiimigraciona Alternativa za Nemačku (AfD) slavi istorijski uspeh, velikom pobedom u istočnoj državi Tiringiji, a malo joj je nedostajalo da osvoji i najviše glasova u drugoj državi, Saksoniji. AfD je u Tiringiji osvojio skoro trećinu glasova, devet procenata ispred konzervativne Hrišćansko-demokratska unija (CDU) i daleko ispred tri vladajuće nemačke stranke. Ovo neverovatno političko dešavanje za Informer je komentarisao akademik Dragan Radenović u "Info jutru".
Iran je uputio hitan poziv susednim državama da odmah evakuišu osoblje iz više ključnih naftnih i gasnih postrojenja širom Bliskog istoka, uz upozorenje da bi ti objekti mogli biti meta vojnih udara.
Danas (17. marta) u 18:11 po moskovskom vremenu, izvršen je napad na teritoriju koja se nalazi uz zgradu meteorološke službe na industrijskoj lokaciji NE „Bušer“, u neposrednoj blizini aktivnog energetskog bloka, saopštava Rosatom.
Marketinški stručnjak Nebojša Krstić otkrio je danas da je bivši hrvatski ministar Ante Kotromanović poručio da 'Vučić ne sme da izgubi ove lokalne izbore, jer će izgubiti glavu'.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić sastala se danas u Briselu sa Martom Kos, a jedna od ključnih tema razgovora bila je sloboda medija u Srbiji - pitanje koje se, kako je istakla, često plasira bez realnog uvida u stanje na terenu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Penzije će i ove godine značajno rasti, najavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić i dodao da će pronaći rešenje da penzioneri sa primanjima nižim od 40.000-45.000 imaju dodatno povećanje kako bi im se olakšalo i pružila sigurnost.
Izgradnja trafostanice 400/110 kV Beograd 50 u Ugrinovcima značajna je za dalji razvoj prestonice, jer će to biti jedna od najvažnijih trafostanica u našem elektroenergetskom sistemu, čiji završetak se očekuje 2028. godine.
Dajana Paunović, član Glavnog odbora Srpske napredne stranke i direktor Fondacije "Dajana Paunović" uručila je donaciju u vidu sportske opreme OŠ "Braća Aksić" u Lipljanu.
Škaljarac Martin Janković (28), brat Stefana Jankovića, koji je optužen da je učestvovao u ubistvu dvojice državljana Srbije, pripadnika kavačkog klana, Filipa Marjanovića i Vukašina Gošovića, uhapšen je u Baru.
Protiv Č. D. (39) iz Bašaida, kao i protiv M. D. (36) i I. F. (45) iz Negotina, zbog sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljena trgovina pisana je krivična prijava u nastavku akcije suzbijanja sive ekonomije.
Zbog ubistva Živka Bakića i Milana Stokovića uhapšeni su A.N. i N.K. koji su, kako se sumnja, bili pripadnici organizvane kriminalne grupe plaćene da izvršava likvidacije.
Danas je došlo do požara u srpskom paviljonu u Veneciji gde se održava čuveni filmski festival, a sada su se pojavile i prve fotografije sa mesta nesreće.
Jaja su nezaobilazna u svakoj kuhinji, ali mnogi ne znaju koliko dugo mogu da stoje van frižidera bez rizika. Pravilno čuvanje je ključno kako bi ostala sveža i bezbedna za upotrebu.
Biranje parfema nije lako jer je miris veoma ličan. Retki mirisi opstaju decenijama i postaju globalni hitovi, a oni najprodavaniji često su pravi klasici i inspiracija novim generacijama.
Kompozitor Damir Handanović oglasio se za Informer povodom svoje nedavne izjave da on i Ceca Ražnatović popiju 35 piva za 15 minuta, te otkrio kako je sve izrečeno kroz šalu.
Poznati estradni menadžer Adis Gojak, čiji je automobil oštećen u bombaškom napadu na kuću Zdravka Čolića na Senjaku, saslušan je među prvim svedocima u istrazi protiv kriminalne grupe koja se sumnjiči za bacanje bombe.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar