• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

04.10.2024

18:40 >> 20:03

Meta broj jedan na Bliskom Istoku: Izrael želi njegovu glavu a Amerika ga proganja sedam godina

EPA

Vesti

Meta broj jedan na Bliskom Istoku: Izrael želi njegovu glavu a Amerika ga proganja sedam godina

Podeli vest

Safiedin je smatran naslednikom ubijenog lidera Hezbolaha Hasana Nasralaha

Izraelski napad na Bejrut bio je usmeren na visokog zvaničnika Hezbolaha Hašema Safiedina, preneo je portal Aksios pozivajući se na neimenovane izvore iz Izraela.

Nije bilo potvrde ni s jedne strane o tome da li je Safiedin ubijen u napadu.

Izraelska vojska je istovremeno objavila da je ubila šefa Hamasove mreže u gradu Tulkram na okupiranoj Zapadnoj obali.

Ko je Hašem Safiedin

Kao šef izvršnog saveta, Safiedin nadgleda političke poslove Hezbolaha.

Safiedin je rođak ubijenog Nasralaha i nosi crni turban, što označava poreklo od proroka Muhameda.

Safiedin je uživao veliko poverenje Nasralaha, zbog čega se i pretpostavlja da će biti zvanično imenovan za novog vođu Hezbolaha. Portparol militantne grupe nedavno je rekao da će novi vođa uskoro biti izabran.

Ministarstvo spoljnih poslova SAD je 2017. godine označilo Safiedina kao teroristu, a on sam je u junu zapretio velikom eskalacijom protiv Izraela nakon ubistva još jednog komandanta Hezbolaha.

Safiedin je glasno kritikovao prema američku politiku politici.

"Ova mentalno ometena, luda američka administracija na čelu sa Trampom neće moći da naškodi otporu", rekao je on 2017. godine.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Ni ne krije podli plan: Kurti se hvali - ovo mu je glavni cilj!
Politika

Ni ne krije podli plan: Kurti se hvali - ovo mu je glavni cilj!

Premijer lažne države - Aljbin Kurti poručio je danas da je saradnja sa NATO paktom neophodna za jačanje odbrambenih kapaciteta tzv. Kosova i unapređenje strateškog partnerstva, kao i da članstvo u Alijansi ostaje strateški cilj "Kosova", prenela je Ekonomija onlajn.

08.04.2026

23:25

Nebojša Bakarec: Vučič razobličio Minhauzenovske laži NovaS i blokadera FTN!
Kolumne

Nebojša Bakarec: Vučič razobličio Minhauzenovske laži NovaS i blokadera FTN!

U pokušaju da prikriju svoj poraz u svih 10 opština gde su 29.3.2026. bili lokalni izbori, blokaderi FTN i NovaS, su u tekstu NovaS, od 6.4.2026. godine, u 6 opština morali da prikažu drastične laži, upoređujući rezultate SNS 2022. i 2026. godine, gde su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate opozicionih stranaka Dveri, SDS (Tadić), Zavetnika, Zdrave Srbije i Vlaškog Mosta. U tri opštine su posegli za manjim obmanama, kada su rezultatima SNS iz 2022., dodavali rezultate SPS, JS, SRS itd. Konačno, potpuno su prevarantski prikrili rezultate izbora u opštini Kladovo, gde su doživeli najveći brodolom.

08.04.2026

20:31

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set