Šokantne vesti! Isplivao detaljan plan Trampa za Ukrajinu! Svet čeka reakciju Moskve: Ovako je zamislio da ekspresno okonča rat!
Podeli vest
Ako se Donald Tramp vrati u Belu kuću, planira da brzo okonča rat u Ukrajini tako što će ga „zamrznuti“, navodi Fajnenšel tajms, pozivajući se na neimenovanog Trampovog savetnika.
Prema planovima njegovog tima, sukob bi mogao biti rešen uspostavljanjem autonomnih i demilitarizovanih zona s obe strane granice, ali bez članstva Ukrajine u NATO-u.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev nazvao je predsednicu Gruzije Salome Zurabišvili marionetom koja odbija da prihvati rezultate izbora i, pozivajući na prevrat, ide protiv Ustava.
Sjedinjene Američke Države ne nameravaju da ograniče korišćenje američkog oružja od strane OSU protiv vojnika iz Severne Koreje, čije učešće u sukobu u Ukrajini demantuju i Moskva i Pjongjang, izjavila je zamenica zvaničnog predstavnika Pentagona, Sabrina Sing.
29.10.2024
06:40
Evropske zemlje bi trebalo da preuzmu ulogu garanta i „nadzornika“ mirovnog procesa, dok bi učešće Sjedinjenih Američkih Država i NATO-a bilo minimalno, piše Fajnenšel tajms.
Ako Tramp pobedi na izborima u novembru, mogao bi pokušati da zaključi „nove sporazume iz Minska“ kako bi okončao sukob u Ukrajini.
Prema izvoru Fajnenšel tajmsa, Trampov plan za rešavanje trenutnih neprijateljstava mogao bi da uključi „reviziju neuspelih sporazuma iz Minska iz 2014. i 2015. godine“. Podsećamo, ti sporazumi su predviđali teritorijalnu celovitost Ukrajine uz postojanje autonomnih zona.
Mornarička pešadija Crnomorske flote ruske vojne grupacije „Sever“ uništila je kolonu oklopnih vozila OSU i izvela kontranapad položaje neprijatelja u Kurskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
29.10.2024
06:15
Međutim, ovaj put dokument bi trebalo da sadrži klauzulu o „mehanizmu sprovođenja“, koja bi podrazumevala sankcije za kršenje uslova sporazuma.
Kako se dalje navodi, sprovođenje sporazuma kontrolisale bi evropske snage, a ne NATO ili mirovne snage UN-a, precizira Fajnenšel tajms.
Foto: Shutterstock, AP, EPA
- Postoji važan element na kojem insistiramo. Amerika neće biti uključena u mehanizam sprovođenja. Mi to nećemo plaćati. To će platiti Evropa - tvrdi izvor Fajnenšel tajmsa.
S druge strane, Kijev smatra da bi sporazum bez čvrstih bezbednosnih garancija za Ukrajinu bio jednak ustupanju Vladimira Putinu, jer bi ruskom lideru mogao omogućiti vreme za pripremu novog napada, izveštava Fajnenšel tajms.
Što se tiče načina na koji bi Putin bio pritisnut na pregovore dok Rusija beleži uspehe na frontu, izvori Fajnenšel tajmsa sugerišu da bi Tramp mogao da zapreti urušavanjem ruske ekonomije putem drastičnog snižavanja cena nafte i gasa.
- Predsednik Tramp veoma dobro razume naš ekonomski uticaj na Rusiju“- objašnjavaju izvori.
Prvi korak, prema Trampovim rečima, bio bi: ‘Buši, dušo, buši‘. Zasuli bi svet jeftinijom i čistijom američkom naftom i gasom, čime bismo potpuno oborili cenu Rusima.
Saudijska Arabija verovatno ne bi podržala ovakav potez, priznaju izvori, ali Trampovi saradnici insistiraju da je on tokom svog prvog mandata već uspeo da za isti sto dovede arapske zemlje i Izrael (Abrahamovi sporazumi o normalizaciji odnosa između Izraela, UAE-a, Bahreina, Sudana i Maroka, potpisani u Saudijskoj Arabiji), i veruju da bi ovog puta mogao ujediniti Rusiju i Ukrajinu.
Trampovi saveznici tvrde da Ukrajina gubi rat, pa je nastojanje ka mirnom rešenju moralno opravdano. Tramp smatra da je Bajden trebalo da pregovara sa Putinom, kao što su predsednici tokom Hladnog rata razgovarali sa sovjetskim liderima, i da članstvo Ukrajine u NATO-u nije realno u bliskoj budućnosti.
Ruske snage probile su drugu liniju odbrane Oružanih snaga Ukrajine severno od Rabotina na orehovskom pravcu zaporoške linije fronta, nakon što su ranije probili prvu liniju utvrđenja izvan samog naselja, izvestio je RIA Novosti Vladimir Rogov predsednik komisije Javne komore Ruske Federacije za pitanja suvereniteta.
Grupa američkih kongresmena uputila je pismo predsedniku Džou Bajdenu, u kojem su izrazili ozbiljnu zabrinutost zbog bezbednosti globalnih podvodnih komunikacionih i energetskih kablova, koji igraju ključnu ulogu u ekonomskoj i nacionalnoj bezbednosti SAD, kao i njihovih saveznika i partnera.
Britanski instruktor koji je obučavao ukrajinske vojnike poginuo je tokom vojnih vežbi u Velsu, izvestio je Telegraf, pozivajući se na Ministarstvo odbrane Velike Britanije.
Nezaposlenost u Rusiji treći mesec zaredom je rekordno niska i iznosi 2,4 odsto, a ono što je posebno važno jeste da se smanjuje nezaposlenost među mladima do 25 godina, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin na sastanku o ekonomskim pitanjima.
U slučaju sukoba NATO-a i Rusije, Finska bi nestala sa lica zemlje, izjavio je profesor Univerziteta u Helsinkiju i geopolitički ekspert Tuomas Malinen.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Sjedinjene Američke Države ponovo su aktivirale sankcije protiv ruske nafte pošto administracija predsednika Donalda Trampa nije produžila privremenu odloženu meru koja je ranije uvedena usred poremećaja na energetskom tržištu izazvanih sukobom sa Iranom.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da se pitanje bezbednosnih garancija i dalje razmatra u okviru šireg pregovaračkog paketa koji uključuje i uslove za završetak rata
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev nazvao je predsednicu Gruzije Salome Zurabišvili marionetom koja odbija da prihvati rezultate izbora i, pozivajući na prevrat, ide protiv Ustava.
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Filozofski fakultet u Beogradu još se nije oglasio povodom davanja odgovora u vezi sa misterioznom smrću studentkinje Milice Živković (25), a rok da to učini je istekao!?!
Na mreži Iks osvanuo je šokantni snimak na kojem se vidi blokaderska profesorka u vidno alkoholisanjom ili čak nadrogiranom stanju kako priča nepovezane rečenice, od kojih smo jedino mogli da razumemo da su blokade za nju "provod".
Lider SNS-a Miloš Vučević oglasio se nakon sastanka Opštinskog odbora stranke u Vrbasu i poslao jasnu poruku – Srpska napredna stranka nastavlja da radi u interesu građana i razvoja Srbije.
Lažni ekolog Bojan Simišić iz nevladine organizacije ''Eko straža'' udario je na glavnu urednicu portala "Vaseljenska" Vesnu Veizović, što je oštro osudila Asocijacija novinara Srbije.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić održao je obećanje dato malom Andriji Kneževiću iz Bajine Bašte, koji je imao priliku da prisustvuje večitom derbiju i uživo prati svoj omiljeni klub.
Miloš Bojić iz Ribara kod Šapca putuje biciklom na humanitarno hodočašće do Ostroga da bi pomogao porodici trogodišnjeg Balše Beloice iz Kraljeva da prikupi novac za njegovo lečenje.
Mladić (24) koji je bio za volanom automobila "golf" u koji se danas oko 13 sati na auto-putu Ruma-Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, zakucao "ford", preminuo je u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici!
Samo nekoliko minuta pre nego što je došlo do jezivog sudara u kojem je poginulo tri osobe, a jedna teško povređena, na auto-putu Šabac - Ruma kod petlje u Hrtkovcima, na jednoj Vajber grupi stigla je poruka upozorenja.
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas na auto-putu Šabac-Ruma kod petlje u Hrtkovcima, gde su se direktno sudarila dva vozila, a prema prvim informacijama sumnja se da je vozač "forda" ušao u kontra smer i tom prilikom se zakucao u drugo vozilo u kojem je bila porodica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Sa pripremama za krunski događaj roštiljanje najbolje je početi dan ranije. Nabavite meso, ribu i povrće, marinirajte ih po izboru, a sutradan poranite, da ugrabite neko fino mesto za vatricu.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica, danas, 27. aprila, organizuje promociju prvog dela albuma "Descarada", a njen menadžer otkrio je nepoznate detalje o njoj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar