Bistron: Vlada Olafa Šolca najnepopularnija, Berlin radi u interesu SAD (VIDEO)
Podeli vest
Predsednik Spoljnopolitičkog odbora poslaničke grupe Alternativa za Nemačku (AfD) u Bundestagu Petr Bistron ocenio je da je nemačka vlada napustila posleratnu spoljnu politiku nemešanja u unutrašnje stvari drugih zemalja, i da sada zastupa američke interese, što čini i u slučaju Srbije.
- Problem proteklih godina je što su aktuelna, ali i prethodna vlada napustile uspešnu posleratnu politiku, koju su obeležili veliki političari koji nisu želeli da se Nemačka meša u stvari drugih država. Ovo je globalistička vlada, koja ne zastupa nemačke, već američke interese. Mešanje u unutrašnje stvari Srbije je jedan primer, a to se čini pre svega zbog Kosova, protektorata SAD, gde se nalazi druga najveća američka vojna baza posle Ramštajna na tlu Evrope - objasnio je Bistron u intervjuu za Kosovo onljan.
Nemački kancelar Olaf Šolc oštro je danas osudio navodne planove članova ekstremno desničarskih grupa koji su se nedavno sastali u vili izvan Berlina da osmisle plan za deportaciju miliona imigranata, čak i onih sa nemačkim državljanstvom.
Nemački kancelar Olaf Šolc danas otvara fabriku vozova "Dojče bana" (Nemačke železnice - DB) u Kotbusu, a poljoprivrednici koji protestuju protiv mera njegove vlade krenuli su tratktorima ka fabrici.
11.01.2024
12:06
Komentarišući izjavu poslanika vladajuće Socijaldemokratske partije Nemačke (SPD) i predsedavajućeg Odbora za spoljne poslove Bundestaga Mihaela Rota nakon izbora u Srbiji, Bistorn je primetio da se uvek primenjuje ista matrica, kao i u drugim zemljama.
- Srbija nije izuzetak. Koristi se ista matrica, kao što je korišćena u Ukrajini sa "obojenom revolucijom" na Majdanu. Uz pomoć obaveštajnih službi se priprema opozicija za rušenje vlasti. Onda se kaže da su to jedine demokrate. To se videlo i u Beogradu. Izbori su okončani jasnim rezultatom. Vučić je dobio dvostruko više glasaova od najjače opozicione liste. Ne radi se tu o 0,5 odsto. Rezultati izbora su jasni, a i pored toga, po poznatoj matrici, odmah su počeli da osporavaju legitimnost glasanja, pa se šačica ljudi koji protestuju prikazuje kao velika opozicija, organizuju se strane posete opoziciji. To je poznata matrica, koja su građani prozrleli i treba tako da gledaju na dešavanja i ostanu pri svojoj politici - poručio je on.
Predsednik Demokratske narodne partije i jedan od lidera koalicije Za budućnost Crne Gore Milan Knežević pozvao je danas kancelara Olafa Šolca da ispuni opravdane zahteve učesnika protesta u Nemačkoj.
Nemački kancelar Olaf Šolc želi da izvrši dodatni pritisak na partnere iz Evropske unije da isporuče više oružja Ukrajini, tako što će pokrenuti to pitanje na specijalnom samitu lidera EU sledećeg meseca.
10.01.2024
12:28
Kada je reč o aktuelnim dešavanjima u Nemačkoj i pre svega protesta poljoprivrednika, naglasio je da su građani izašli na ulice jer im je "voda došla do grla" i zato što su nezadovoljni vladinom politikom.
Izjave koje se mogu čuti iz redova vladajućih stranaka da iza protesta stoji AfD sa namerom svrgavanja vlasti, za njega su smešne.
- Reč je o nečemu sasvim suprotnom. AfD je stranka koja je na strani građana koji protestuju. Oni demonstriraju jer im je ’voda došla do grla’. Većinu problema u Nemačkoj prouzrokovale su sulude sankcije protiv Rusije, i s njima povezan rast cene energenata, koje su izazvale ogroman broj stečaja i rast inflacije. Proteste je izazvala činjenica da je vlada bankrotirala i sada traži odakle može uzeti novac - ukazao je Bistron.
Prema njegovim rečima, vlada je bankrotirala jer finansira "suludi rat" u Ukrajini milijardama evra i sada kaže da mora naći novac, ukidanjem poreske olakšice za poljoprivrednike, koju su oni uživali decenijama.
Tu se, zapravo, pojašnjava, radi o ceni goriva, odnosno o delu poreza koji se ubira za korišćenje autoputeva, što sada treba da plate i poljoprivrednici, zbog čega su odlučili da izađu na ulice, a pridružili su im se i drugi koji više ne žele ovu vladu.
Bistron smatra da vlada u Berlinu ima plan da uništi nemačku poljoprivredu, jer sledi interese globalista.
Sličnih protesta, napominje, bilo je i u Holandiji, a mogu se videti u Francuskoj, dok se sa demonstrantima u svojoj zemlji solidarišu i Poljaci.
- Vlada u Berlinu ne želi snažne poljoprivrednike, koji proizvode namirnice u sopstvenoj zemlji, jer to jača suverenost jedne države. Namera je da se namirnice uvoze - dodao je on.
Bistron je istakao da mnogi žele prevremene izbore, jer je ova vlada - najnepopularnija u poslednjih nekoliko decenija.
- Strahujem da će oni ostati zalepljeni za svoje fotelje. Proteste ignorišu, sa željom da taj problem sam nestane. Čak su pokrenuli i medijsku ’protiv-kampanju’ događajem od pre par meseci, kojim pokušavaju da insceniraju skandal samo da bi se govorilo o nečemu drugom - rekao je Bistron aludirajući na optužbe da AfD sa desničarima iz drugih zemalja namerava da protera milione migranata.
Na pitanje u vezi sa pokušajem zabrane AfD, poručuje da u tome - neće uspeti.
- Mi smo najuspešnija novija stranka u posleratnoj Nemačkoj. Ušli smo u sve pokrajinske skupštine, u Bundestag i Evropski parlament potiskujući ’stare’ stranke. Zato nas mrze i čine sve da nas spreče, ali nisu dorasli našim argumentima. Zato pokušavaju da nas kriminalizuju i onda zabrane. To su u prošlosti uradili sa ’republikancima’ 80-ih godina, pa onda sa Savezom slobodnih građana 90-ih. Sa nama to ne može, jer smo prejaki i imamo kanale za komunikaciju sa građanima, koji vide da se radi o propagandi vlasti - rekao je Bistron.
U tom smislu, ukazao je da su čak i pristalice Zelenih počele da glasaju za AfD, što do sada nije bio slučaj.
Kada je reč o nedavnom tivtu AfD-a u kojem se govori o trojici Srba koji su bili nasilni u jednoj bolnici u Nemačkoj i zahtevom za njihovim proterivanjem, rekao je da je AfD stranka koja zastupa nemačke građane.
- Mi smo stranka svih građana u Nemačkoj, i kod nas nema podele na levo ili desno, već samo na gore i dole, a gore su globalisti koji vladaju protiv naroda. Nemačka vlada je podelila 60 milijardi pomoći širom sveta. Takođe, vlada troši 50 milijardi na migrante u zemlji koji su delom ilegalno došli, i ista ta vlada sada kaže da nema par miliona za nemačke poljoprivrednike. Mi smo i jedina stranka koja kaže da svi stranci koji su se ogrešili o zakon moraju da napuste zemlju. Ako se ne pridržavaju naših prava nemaju šta da rade kod nas. Nažalost ovaj put su to bili Srbi, što nije čest slučaj. U kriminalnoj statistici pretežno najviše ima Avganistanaca, Sirijaca... - dodao je on.
Na pitanje da li se plaši da će građani Kosova, viznom liberalizacijom preplaviti Nemačku kazao je:
- Oni nisu problem. Njih nema toliko koliko smo već uvezli iz Avganistana. Oni će biti samo šlag na torti.
Hrvat iz Nemačke Josip Juratović, inače automehaničar sa dve godine srednje škole, za tajkunsku televiziju N1 napao je rukovodstvo u Srbiji na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem istakavši da je „narod nezadovoljan“, iako su građani na decembarskim izborima pružili ogromno poverenje listi „Aleksandar Vučić – Srbija ne sme da stane“.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev ocenio je da postoji mogućnost da se u Berlinu dogodi “Majdan” usled protesta nemačkih farmera i rastućih troškova podrške Ukrajini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Savo Manojlović, poznati blokader i lider pokreta "Kreni-promeni" novom izjavom izazvala je burne reakcije u javnosti. Manojlović je izneo niz teških i skandaloznih uvreda na račun građana koji podržavaju politiku koju vodi Aleksandar Vučić.
Nekolicina dokonih blokadera skupila se u Čačku kako bi protestovala protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji će dati ekskluzivni intervju za lokalnu televiziju Lav.
Nemački kancelar Olaf Šolc oštro je danas osudio navodne planove članova ekstremno desničarskih grupa koji su se nedavno sastali u vili izvan Berlina da osmisle plan za deportaciju miliona imigranata, čak i onih sa nemačkim državljanstvom.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je večeras da država neće prenositi teret rasta cena nafte na građane i privredu.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
Ministarstvo prosvete saopštilo je da isplata treće i četvrte mesečne rate stipendija za izuzetno nadarene učenike i studente počinje u petak, 20. marta.
U Galeriji Matice Srpske, u Novom Sadu, u čast "Kapetana Miše Anastasijevića" uručeno je priznanje - Lider društvene odgovornosti za 2025. godinu direktoru Privrednog društva "Srbijašume" Krstu Janjuševiću.
Brat bivšeg predsednika Crne Gore Mila Đukanovića, Aco Đukanović uhapšen je zbog posedovanja nedozvoljenog arsenala oružja, a kako za Informer tvrdi izvor blizak bezbednosnim crnogorskim službama (ime poznato redakciji), iza njegovog hapšenja stoji FBI.
Tokom večernjih sati u čačanskom naselju Suvi Breg, došlo je do ogromnog požara kada se, prema prvim nezvaničnim informacijama, zapalila stolarska radionica.
Nenad K. ubijen je 15. marta u Čačku udarcima čekićem u glavu, a istim oružjem usmrćen je Drago Mašulović 29. januara 2015. godine, ali je njegovo telo i raskomadano. Ubicu iz Mirijeva i osumnjičenog za ubistvo u Čačku povezuje i isti motiv, a to su neraščišćeni računi iz prošlosti.
Eskalacija napada na ključne naftne i gasne objekte na Bliskom istoku preti da pokrene novu fazu sukoba, sa ozbiljnim posledicama po globalno snabdevanje energijom i svetsku ekonomiju.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu održao je vanrednu konferenciju za medije na kojoj je govorio o aktuelnoj situaciji na frontu, dok se sukob sa Iranom dodatno zaoštrava.
Ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski izjavio je da postoje signali iz Sjedinjenih Američkih Država o skorom nastavku mirovnih pregovora, uz upozorenje da Rusija ne sme da uđe u njih sa jačom pozicijom.
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar