Tajkunski list Danas širi opasne laži - izvrću reči premijerke o presudi za ubistvo Ćuruvije! (VIDEO)
Podeli vest
Iako nije novina da medijima u vlasništvu Dragana Šolaka nije strano da ne govore istinu, ono što su danas uradili prevazilazi čak i njihove visoke standarde. Naime, radi se o presudi koju je doneo Apelacioni sud u slučaju ubistva novinara Slavka Ćuruvije.
Podsećamo, Ćurivija je ubijen 11. apila 1999. godine, dakle pre 25 godina. Optužnica je podignuta tek 2014. godine, nakon 19 godina od ubistva, dok je suđenje otpočelo godinu dana kasnije, nakon ravno 20 godina. Iako je optužnica podignuta nakon dve decenije, i to baš u vreme kada je predsednik Vlade bio Aleksandar Vučić, to ne sprečava tajkunske medije da insinuiraju kako ovakva presuda Apelacionog suda ima veze sa vlašću. To što se za vreme bivše vlasti po pitanju ovog ubistva nije uradilo apsolutno ništa, takođe ne sprečava predstavnike bivšeg režima da se danas oglašavaju o ubistvu Ćuruvije i napadaju, naravno, upravo Aleksandra Vučića.
Vrhovno javno tužilaštvo zatražiće spise predmeta od nadležnog suda u vezi sa oslobađajućom presudom u slučaju ubistva novinara Slavka Ćuruvije, pišu portali.
Advokat Vladimir Đukanović oglasio se povodom presude Apelacionog suda u Beogradu kojom su optuženi za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije oslobođeni.
05.02.2024
09:45
Tako je dnevni list Danas otišao zaista korak dalje, jer je izmislio izjavu premijerke Ane Brnabić, gde je u njihovoj fikciji ona rekla kako je očekivala oslobađajuću presudu za ubistvo Slavka Ćuruvije?! Ono što je premijerka rekla u stvari je upravo suprotno.
Na pitanje voditeljke na televiziji Prva, koje je jasno glasilo: "Šta vi, kao predsednica Vlade, danas imate da poručite svima onima koji su očekivali da će oni koji su okrivljeni za ubistvo novinara biti kažnjenji?", premijerka Brnabić odgovara: "Da li sam lično očekivala – očekivala sam! Da li mi je žao zbog ovoga – beskrajno!"
Svako normalan, dobronameran i iole objektivan ko je slušao ovaj intervju, nije nikako mogao da zaključi da je Ana Brnabić rekla da je očekivala oslobađajuću presudu. Čak i da je neko tako nešto pomislio, dužnost novinara kada pišu o bilo čemu, a posebno o ovako osetljivoj temi, jeste da informacije provere, pa je tako onaj ko je pisao ovaj sramotan tekst mogao da vidi da je pogrešio i da je premijerka rekla nešto upravo suprotno. Uostalom, u videu na kraju teksta i sami možete zaključiti koliko bezočne laži šire Šolakovi tabloidi i koliko daleko su spremni da idu u napadima na Aleksandra Vučića.
Objavljivanje presude Apelacionog suda u Beogradu kojom su optuženi za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije oslobođeni još jednom je na svetlo dana prostrlo svo licemerje, bedu i nemoć ovdašnje opozicije i njenih medija, analitičara, kvazistručnjaka i botova.
03.02.2024
12:57
Govoreći o nezavinosti sudstva, upravo je premijerka u prethodnim danima više puta isticala kako se vođa opozicije Dragan Đilas, više puta hvalio time kako je 115 sudija donelo 132 presude da su, kako on kaže, SNS političari lagali o njemu.
- I to neko naziva našim sudstvom, sudstvom na koje neko od političara iz SNS-a ima uticaj? Ne bih rekla - poručila je Brnabić.
Oslobađajuća presuda Apelacionog suda za sve okrivljene za ubistvo novinara i vlasnika "Dnevnog Telegrafa" 11. aprila 1999. godine poslužila je opoziciji da krene u hajku protiv države i predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Danas je konačno okončan sudski proces koji je godinama intrigirao javnost - Miroslav Miki Kurak oslobođen je optužbi da je ispalio smrtonosne hice u vlasnika magazina "Evropljanin" i dnevnih novina "Dnevni telegraf", Slavka Ćuruviju.
Nakon što je objavljena vest da su oslobođeni svi koji su okrivljeni za ubistvo Slavka Ćuruvije, oglasila se Branka Prpa koja je u intervjuu za tajkunsku Novu S, za sve okrivila državu.
Bivši šef Državne bezbednosti Radomir Marković (78) osuđen je 2. decembra 2021. na 30 godina zatvora zbog podstrekivanja na ubistvo novinara Slavka Ćuruvije (49) na Vaskrs 1999., dok su ostala trojica pripadnika ove obaveštajne službe osuđeni kao saizvršioci na još 70 godina!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vrhovno javno tužilaštvo zatražiće spise predmeta od nadležnog suda u vezi sa oslobađajućom presudom u slučaju ubistva novinara Slavka Ćuruvije, pišu portali.
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Takmičarka Milica Ohman ispala je dan pred polufinale Exatlona, ostavivši snažan utisak na publiku, ali i na one koji su je pratili od samog početka takmičenja.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Na društvenoj mreži TikTok pojavila se opasna igra Izazov "Paracetamol", u kojem se mladi takmiče ko će uneti veće količine ovog leka!? Ovaj opasni trend širi se najviše među školskom decom, koja žele da završe kod lekara i tako izbegnu odlazak u školu.
Srpska pravoslavna crkva i vernici danas slave sećanje na prepodobnog Avksentija, hrišćanskog svetitelja koji je živeo u 5. veku prvo u Carigradu, a potom i na gori blizu Halkidona.
Otac dečaka koji je ranjen 3. maja 2023. u jezivom masakru u OŠ "Vladislav Ribnikar" svedočio je u sudnici Višeg suda u Beogradu, u postupku koji se vodi protiv Vladimira i Miljane Kecmanović. On je detaljno govorio o tome kako je zločin kom je njegov sin svedočio, zauvek promenio njegov život i odrastanje.
Sud u belgijskom gradu Dendermonde osudio je Sanija Al Murdu, jednog od vođa "škaljarskog klana", na 15 godina zatvora zbog međunarodne trgovine kokainom.
Ruska vojska u Ukrajini sve više primenjuje taktiku "mikrojedinica" koje čine dva do deset vojnika, a koje se infiltriraju kroz linije fronta i traže slabe tačke u ukrajinskoj odbrani.
Na talasima ruske radio stanice UVB-76, poznate kao "Stanica sudnjeg dana", ponovo su se čuli neobični signali. U četvrtak su emitovane reči "majnostjag" i "kovari" u 12.32 i 13.55 po moskovskom vremenu
Nemački sud usvojio je žalbu desničarske partije Alternativa za Nemačku (AfD) i naložio obaveštajnoj agenciji da za sada ne označava ovu stranku kao "ekstremističku", dok ne bude doneta konačna odluka u tom postupku.
Pakistan je izveo ciljane vazdušne udare na Kabul i Kandahar nakon, kako navode bezbednosni izvori, ponovljene prekogranične agresije avganistanskog talibanskog režima.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
U specijalu posvećenom seriji "Katarina Velika" na TV Informer, scenaristkinja Aleksandra Kostadinović i književnik Ranko Gojković govorili su o ljubavnicima Katarine Veliike i tome da li je baš sve istina ili su stvari malo preuveličane.
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Nova anketa otkrila je koje fantazije žene najradije vide u pornografskim i erotskim sadržajima, a rezultati pružaju zanimljiv uvid u njihove želje i interesovanja.
Smrznute lignje su dostupne tokom cele godine i praktične su, posebno u vreme posta. Ipak, mnogi ih izbegavaju jer često ispadnu tvrde, iako uz nekoliko jednostavnih trikova mogu biti hrskave spolja, a mekane i sočne iznutra.
Supruga pilota podelila je jednostavan, ali genijalan trik za sve koji se muče sa pakovanjem ručnog prtljaga. Zahvaljujući njenom savetu, možete poneti i treću torbicu, a da pritom ne platite dodatnu naknadu niti doživite neprijatnosti na ukrcavanju.
Voditeljka Sanja Kužet privatni život čuva od očiju javnosti i njen suprug Nemanja Živojinović se nikada ne eksponira, a ona je jednom pričala o njemu i braku.
Influenserka Sofija Šašić, ćerka pevača Željka Šašića, iznenadila je pratioce objavama iz restorana, u kom je samo par stolova od nje sedeo najpoznatiji svetski model Fai Khadra, čiji Instagram profil prati više od dva miliona ljudi.
Nakon što se proširila vest da se estradni par Đole i Vesna Đogani razvode, internetom je krenula da kruži fotografija sa njegovog prvog venčanja sa pevačicom Slađom Delibašić.
Kubanac Lisdian Abreu De La Rosa privukao je najviše pažnje u "Zvezdama Granda", a velika podrška mu je Dara Bubamara, koja je napravila haos dok je nastupao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar