Srpski heroj dve godine čami u zatvoru u kome ga grizu bube i gde nema vazduha! Potresna ispovest porodice Jovana Cvetića! (VIDEO)
Podeli vest
Sutra se navršava tačno dve godine od kad je Jovan Cvetić uhapšen na granici Grčke po poternici Hrvatske za ratni zločin koji nije počinio. U emisiji "Info jutro" govorili su članovi porodice Cvetić, supruga Svetlana i ćerka Valentina, kao i Dragan Vasiljković iz fondacije "Kapetan Dragan".
Svetlana Cvetić, supruga Jovana Cvetića ispričala je kako je izgledao dan kada su uhapsili i odveli njenog supruga.
Predsednik Rusije Vladimir Putin rekao je da Rusija neće nikoga prva napasti, ali će u slučaju napada na teritoriju Ruske Federacije, odgovor biti takav da napadača neće biti. O ratu između Zapada i Rusije u emisiji "Info jutro" govorili su Marina Galogaža, predsednica udruženja sunarodnika rusije i Zoran Milosavljević, sa instituta za političke studije.
Dnevni list "Danas" udario na veliku srpsku svetinju, Hram Svetog Save. Šolakovi medij nazvali su Hram glomaznom bogomoljom i uporedile je sa mečkom na vašaru. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Vjerica Radete, potpredsednica SRS i narodni poslanik Demo Beriša.
Kolaps koji se juče dogodio u regionu kada je u praktično svim zemljama iz okruženja nestalo struje, pokazao je da je Srbija ipak najjača zemlja u regionu. Na ovu temu, ali i o festivalu "Merdita dobar dan", u "Info jutru" govorio je Demo Beriša, predsednik Matice Albanaca u Srbiji.
Navikli smo na dvostruke aršine prema našoj zemlji. Hoće li uopšte doći do odgovora UEFA na vređanje Srba na stadionu utakmice između Hrvatske i Albanije. Na ovu temu, u emisiji "Info jutro" govorili su prof. dr Boris Bratina, sa Univerziteta u Kosovskoj Mitrovici i Ana Đorđević, borac za prava Srba na KiM. Naknadno je u emisiju došao i Aleksandar Kovačević, ekspert za energetiku koji je komentarisao nestanak struje u regionu.
22.06.2024
09:32
- Krenuli smo na odmor i došli smo na grčku granicu. Njega su izveli iz autobusa i tada kreće pakao. Dali su mi dva minuta da ja odem do njega da autobus ne čeka. On je trenutno u Solunu i još uvek čekamo odluku grčkog ministra da se izjasni povodom izručenja. Prošle godine sam ga videla poslednji put. Ni jedan normalan čovek ne bi vodio svoje dete da zna da je kriv. On zna da ništa nije uradio i zato je prelazio granicu. Uslovi su tamo jako loši. Danas imaju neku sterilizaciju. Jutros se probudio i ceo čaršav mu je krvav- rekla je Svetlana Cvetić.
Foto: Informer printscreen
Jovan Cvetić
Valentina Cvetić ipričala je kako je ona doživela taj trenutak na granici Grčke.
Foto: Tanja Andric
Valentina Cvetić
- Mamu i tatu su izveli iz autobusa. Mama se vratila, a tata nije. Niko mi ne govori da mi je tata ratni zločinac. Kažem uvek isitnu oko toga da je on branio svoju zemlju- rekla je Valentina Cvetić.
Dragan Vasiljković iz fondacije Kapetan Dragan pokušava da pomogne Jovanu Cvetiću i njegovoj porodici.
Foto: Tanja Andric
Dragan Vasiljković
- Stav prema herojima i veteranima strašno se promenio i to na bolje. Naša fondacija neće stati iza zločinca ili kriminalca, ali za nekoga kao što je Jovan Cvetić, koji je ratni zločinac isto koliko i vi. Jovan Cvetić nema klima uređaj u njegovoj ćeliji. Njih desetoro deli ćeliju od dvadeset kvadrata. Bube imaju tamo, teško se diše. On je rekao da mu je čaršav sav krvav. Za njega rat nikad nije završen. Za njega i za Cecu i Valentinu taj rat i dalje traje. Oni naprave neku optužbu bez proverljivih dokaza. Mene su devet i po godina držali u pritvoru, gde ste skučeni u malom prostoru i samo čekate tamo. On stvarno ne zna da li će ikada ugledati slobodu. Na optužnici piše da je počinio ratne zločine u nekom mestu gde nikada nije ni bio. Oni vole da hapse nevine ljude jer to zastrašuje sve nevine ljude. To je njihova mantra. To sada rade na Kosovu- rekao je kapetan Dragan.
Ukoliko želite da pomognete, to možete uraditi na sledeći način:
Fondacija Kapetan Dragan ( za Jovana) Poenkareova 16/2 Beograd, Poštanska Štedionica a.d
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Rusije Vladimir Putin rekao je da Rusija neće nikoga prva napasti, ali će u slučaju napada na teritoriju Ruske Federacije, odgovor biti takav da napadača neće biti. O ratu između Zapada i Rusije u emisiji "Info jutro" govorili su Marina Galogaža, predsednica udruženja sunarodnika rusije i Zoran Milosavljević, sa instituta za političke studije.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Srpska pravoslavna crkva danas slavi dan sećanja na Svetog mučenika Konona Isavrijskog, svetitelja iz 2. veka koji je zbog svoje vere i istrajnosti strašno stradao.
Predsedniku i osnivaču kompanije "AutoČačak", Milenku Kostiću, uručena je "Laurin & Klement" nagrada za životno delo, prestižno priznanje koje kompanija Škoda Auto dodeljuje svojim najuspešnijim saradnicima.
Doktor nauka iz oblasti bezbednosti Ivan Pekić istakao je da je Evropol označio Budvu kao destinaciju gde se najviše pere novac od strane organizovanih kriminalnih grupa u Crnoj Gori.
Nenad K. (58) čije je telo pronađeno u luksuznoj zgradi u Čačku ubijen je zbog neraščišćenih poslovnih odnosa sa osumnjičenim Milanom M. kojem je zbog toga zapalio kuću.
Policija iz podgorice uhapsila je R.G. (37) zbog sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga.
Pripadnici Policijske uprave za grad Beograd i Policijske stanice Obrenovac sproveli su juče dve odvojene akcije hapšenja, u kojima su kod osumnjičenih pronađene materije za koje se sumnja da su narkotici.
Iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči izjavio je da državni sistem nastavlja da funkcioniše i posle pogibije vrhovnog sekretara Saveta za nacionalnu bezbednost Alija Laridžanija i da je njemu odmah pronađena zamena.
Sjedinjene Države treba da sačekaju da moć Irana oslabi i potom započnu kopnenu operaciju, kaže Džon Bolton, bivši savetnik predsednika SAD Donalda Trampa za bezbednost.
Predstavnici iranskog Korpusa islamske revolucionarne garde (IRGC) tvrde da je Iran u dosadašnjim udarima protiv neprijateljskih ciljeva upotrebio tek mali deo svog raketnog arsenala.
Sinoć je u MTS dvorani održana svečana premijera filma "Žetva", ostvarenja koje na veliko platno donosi potresnu priču o ilegalnoj trgovini organima i stradanju Srba na Kosovu i Metohiji.
Producent filma "Žetva" kaže da je tokom snimanja ovog ostvarenja o zločinima u "Žutoj kući" trpeo velike pritiske i da se mnogima nije svidela ova tema.
Pun Mesec koji će se pojaviti u znaku Vage 25. marta 2026. godine donosi snažnu emotivnu energiju i razotkriva pitanja vezana za odnose među ljudima, a najviše će uticati na Blizance, Vage i Vodolije.
Ovogodišnja dodela Oskara u Los Anđelesu pretvorila se u pravi spektakl, ali ne samo zbog nagrada, već i zbog modnih ispada koji su mnoge ostavili bez teksta.
Kris Mejdžor, britanski stjuard sa 25 godina iskustva, otkriva zašto nošenje crnih čarapa u avionu može predstavljati problem i kako naizgled bezazlena navika ponekad dovodi do nepredviđenih situacija.
Hrvatski pevač Jakov Jozinović koji je vrtoglavu slavu stekao za kratko vreme, pevajući hitove svojih kolega, do pre samo tri godine radio je fizički jako teške poslove.
Harmonikaš Borko Radivojević otkrio je kako ga je nedavno kontaktirao Darko Lazić, koji je zajedno sa tragično nastradalim bratom Draganom imao veliku želju da snime pesmu.
Pevačica Zlata Petrović odlučila je da ustupi svoj veći stan sinu Jovan Pejić i njegovoj izabranici Ena Čolić, kako bi mogli da započnu zajednički život, dok će ona preći u manji stan od oko 30 kvadrata.
Pevačica Mia Borisavljević progovorila je o braku sa suprugom Bojanom Grujićem i otkrila kako je sve u životu neizvesno, pa da tako i oni imaju trzavice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar