Šolakovi mediji Hram Svetog Save uporedili sa mečkom na vašaru! Kolumnista "Danasa" nazvao srpsku svetinju glomaznom bogomoljom! (VIDEO)
Podeli vest
Dnevni list "Danas" udario na veliku srpsku svetinju, Hram Svetog Save. Šolakovi medij nazvali su Hram glomaznom bogomoljom i uporedile je sa mečkom na vašaru. Na ovu temu u "Info jutru" govorili su Vjerica Radete, potpredsednica SRS i narodni poslanik Demo Beriša.
Potpredsednica SRS Vjerica Radeta istakla je da ovo nije prvi put da tajkunske novine napadaju sve srpsko.
Kolaps koji se juče dogodio u regionu kada je u praktično svim zemljama iz okruženja nestalo struje, pokazao je da je Srbija ipak najjača zemlja u regionu. Na ovu temu, ali i o festivalu "Merdita dobar dan", u "Info jutru" govorio je Demo Beriša, predsednik Matice Albanaca u Srbiji.
Navikli smo na dvostruke aršine prema našoj zemlji. Hoće li uopšte doći do odgovora UEFA na vređanje Srba na stadionu utakmice između Hrvatske i Albanije. Na ovu temu, u emisiji "Info jutro" govorili su prof. dr Boris Bratina, sa Univerziteta u Kosovskoj Mitrovici i Ana Đorđević, borac za prava Srba na KiM. Naknadno je u emisiju došao i Aleksandar Kovačević, ekspert za energetiku koji je komentarisao nestanak struje u regionu.
Ministar bezbednosti Bosne i Hercegovine Nenad Nešić juče je u Skupštini Bosne i Hercegovine na sednici na kojoj se razmtrala njegova smena zbog "vređanja žrtava Srebrenice" pokazao fotografiju Anđelka Mlađenovića, Srbina, koji je ubijen na monstruozan način. Ovim povodom bio je gost "Info večeri" Informer televizije.
Miloš Garić, urednik portala Kosovo onlajn i Sandra Božić, član Predsedništva Srpske napredne stranke, bili su gosti specijalnog izdanja "Info večeri" Informer televizije. Povod za njihovo gostovanje bio je energetski kolaps koji je danas pogodio nekoliko zemalja u regionu.
21.06.2024
22:12
-"Danas" su zaista novine koje rade apsolutno protiv države, protiv vlasti, protiv srpskih nacionalnih interesa, a stigli su i do srpske pravoslavne crkve. Gruhonjić je počeo javno. Oni su videli da se njemu ništa nije desilo. On je raspirivao versku i nacionalnu mržnju. To je krivično delo zbog koga on nije otišao u zatvor. Oni vide da može da se udara po srpskoj pravoslavnoj crkvi. Smeta im Hram Svetog Save, ponos svakog pravoslavnog Srbina. Dokle će oni da idu? Oni nemaju granicu, ali nadležni organi moraju konačno da se probude. Ne mogu da ne pomenem tog Gruhonjića! On je neko ko obarazuje mlade ljude, studente i nije čudno što mi posle toga imamo nekakve nevladine organizacije. On ih uči kako treba mrzeti Srbiju. Na taj način se mora gledati delovanje Gruhonjića, "Danasa", Nove i tako dalje. Ja jesam vernik, ali neću ja da brinem o duši Nikole Krstića. Svi oni će jednoga dana doći na božji sud. A sada treba ovozemaljsko tužilaštvo da se pobrine za ovakve njihove izjave- rekla je Vjerica Radeta.
Narodni poslanik Dejan Bulatović istakao je da je ovaj tekst izašao baš uoči velikog pravoslavnog praznika Duhovi.
Foto: Tanja Andric
Dejan Bulatović
-Ta mržnja datira još od vereme Turaka jer su Turci spalili mošti Svetoga Save. Baš na tom mestu je nikao Hram Svetog Save. Da biste pisali o Svetom Savi i Hramu, morate bar malo da volite Srbiju i naš narod i da poštujete ono što su Srbija i Srbi dali. Sveti Sava je temelj srpskog školstva. Sveti Sava je krsna slava svakog Srbina. On je rodootac srpskog roda. Ovo je mnogo gore od govora mržnje, ovo je bogohuljenje. Ti huliš na veru. To je taj duh Marinike Tepić. Potpuno se slažem da oni treba krivično da odgovaraju. Opozicija svakodnevno krši zakon, krši Ustav, i oni moraju da stanu pred lice pravde. Kada pravoslavni hrišćanin ovo pročita, on se sablazni. Ovde je sve dozvoljeno. Tome mora da se stane na put. Najvažnije je da narod sada vidi da isplivava sav taj šljam- rekao je Dejan Bulatović.
Gost "Glavnog dnevnika" Informer televizije bio je Miodrag Kapor, stručnjak za energetiku. On je govorio o današnjem kolapsu energetskih sistema u regionu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kolaps koji se juče dogodio u regionu kada je u praktično svim zemljama iz okruženja nestalo struje, pokazao je da je Srbija ipak najjača zemlja u regionu. Na ovu temu, ali i o festivalu "Merdita dobar dan", u "Info jutru" govorio je Demo Beriša, predsednik Matice Albanaca u Srbiji.
Boško Obradović, bivši lider Dveri, svojevremeno je za skupštinskom govornicom izrekao rečenicu:”Gde bežite”, a vredna Informerova ekipa uspela je sada da utvrdi gde je on pobegao od politike!
Tajkun Dragan Đilas, politička luzer, posle tačno sedam dana od izbornog debakla na lokalnim izborima u Mionici na kojima je njegova SSP osvojila 1,4 odsto, konačno se oglasio o ovom temi.
Bivši poslanik Demokratske partije Kosova Ferat Šalja kazao je da je premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti šef energetske mafije u lažnoj državi.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
U jednom poznatom restoranu na Novom Beogradu, večeras oko 21 čas upucan je navijač Partizana N.K. (30), koji je bio u društvu Nenada Alajbegovića zvanog Alibeg.
Policija u Beogradu uhapsila je večeras u Beogradu Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), visokopozicionirane pripadnike škaljarskog klana, za kojima su raspisane Interpolove međunarodne poternice za ubistva, kao i krivična dela u vezi sa oružjem i organizovanim kriminalom.
Nenad K. (30) koji je pogođen sa više hitaca u restoranu "Durmitor" na Novom Beogradu prebačen je sa teškim povredama u operacionu salu u Urgentnom centru!
U nemačkom maloprodajnom sektoru u proteklih godinu dana propao je najveći broj firmi u poslednjoj deceniji, saopštila je kompanija za osiguranje kredita Allianz Trade.
Operatori dronova ruske grupe snaga "Istok" uništili su ukrajinsku pešadiju koja je pokušavala da postavi ukrajinsku zastavu, rekao je vojnik sa pozivnim znakom "Hrust" za RIA Novosti.
Ekonomski stručnjak Džefri Saks upozorava da bi konfiskacija 140 milijardi evra ruske imovine mogla da dovede do ozbiljnog finansijskog poremećaja u EU.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Na svom Instagram profilu, popularni lekar i nutricionista dr Poma nedavno je objavio listu ulja za koja smatra da su najzdravijim izborima u ishrani. Istakao je tri namirnice: goveđi loj, ulje oraha makadamije i kokosovo ulje.
Dani kada ste morali da pitate za šifru ili tražite papirić zalepljen na ruteru polako odlaze u prošlost. Zahvaljujući savremenim opcijama povezivanja, sada možete pristupiti WiFi mreži bez ikakvog kucanja lozinke.
Predigra je mnogo više od fizičkog kontakta, ona je iskustvo koje uključuje sva čula i gradi emocionalnu povezanost, a uz tri trika iskustvo će biti nikad bolje.
U planinama severne Jermenije skriva se Fiolotovo, gde već skoro dva veka žive molokani, pripadnici staroveračke zajednice. Mnogi ga nazivaju najčudnijim selom na svetu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar