03.04.2021

19:29

SJAJNA ZVEZDA POD BAGDALOM! Ovakva igra je recept za trijumf u "večitom derbiju" /OCENE/ANKETA/

Crvena zvezda je u 29. kolu Superlige Srbije sa 4:1 savladala Napredak u Kruševcu i tako napravila najbolju moguću uvertiru za duel sa Partizanom u narednom kolu

Crveno-beli su slavili golovima Aleksandra Kataija, Dijega Falćinelija, El Fardua Bena i Milana Pavkova, dok je mrežu Milana Borjana zatresao Luka Milunović.

Ocene

Milan Borjan (6,5) - Korektna partija kapitena crveno-belih koji kod gola Milunovića ništa nije mogao.

Milan Gajić (6,5) - Ne toliko dobra igra kao što je navikao navijače, ali je posle njegovog centaršuta usledio penal iz kog je Zvezda povela.

Radovan Pankov (6,5) - Nije imao previše posla, a to što je bilo do njega je uradio sasvim dobro.

Radovan Pankov

Miloš Degenek (6) - Pobegao mu je Milunović kod gola. Osim toga, bio je siguran.

Marko Gobeljić (6,5) - Bio je dobar u odbrani i aktivan u napadu.

Marko Gobeljić u akciji

Seku Sanogo (6,5) - Odradio baš ono što se od njega očekuje. "Zaključao" je sve rivale.

Veljko Nikolić (6,5) - Znao je i za bolja izdanja "Zvezdin Modrić", ali nije bio preterano loš.

Aleksandar Katai (7) - Dao je gol koji je načeo Kruševljane, a i u nastavku je pretio. Izašao na poluvremenu kako bi odmorio za "večiti derbi".

"Magiko" u elementu

Mirko Ivanić (7) - Nije se upisao u strelce niti u asistente, ali je plesao po terenu i pravio dar-mar.

Željko Gavrić (6) - Bio je gladan gola, ali je baš svaki njegov pokušaj bio totalno nekontrolisan.

Dijego Falćineli (7) - Našao se na pravom mestu u 25. minutu i postigao gol koji je prelomio utakmicu.

Izmene

Njegoš Petrović (7) - Ušao na poluvremenu i odigrao jednu od boljih utakmica ove sezone. Držao sredinu terena, uputio dve bombe ka golu domaćina, ali nije imao sreće da zatrese mrežu.

Njegoš Petrović

El Fardu Ben (7) - Nije bio preterano aktivan, ali je iskusno nanjušio gde će Živković odbiti loptu u 71. minutu i odatle ju je poslao u gol.

Slavoljub Srnić (6,5) - Klasična partija Slavoljuba Srnića.

Filipo Falko (6,5) - Imao dva opasna pokušaja, a posle prvog je na odbijenu loptu natrčao Ben i dao gol.

Milan Pavkov (7) - Rođeni golgeter. Manje od dva minuta na terenu mu je trebalo da postigne gol i stavi tačku na meč.