16.04.2022

20:34

ZVEZDA OVERILA PRVO MESTO! Crveno-beli srušili Budućnost u dramatičnoj završnici!

Košarakaši Crvene zvezde pobedli su Budućnost rezultatom 80:76 na gostujućem terenu u zaostaloj utakmici 15. kola ABA lige

Bio je ovo sjajan meč u Morači, a crveno-beli su došli do pobede kojom su overili prvu poziciju

Košarkaši Crvene zvezde su imali sjajan start. U prvoj četvrtini Nikola Kalinić je predovio svoj tim. Budućnost je jako loše služio šut za dva poena, ali zato su pogodili tri trojke. Zvezda je prvu četvrtinu dobila rezultatom 19:12.

Dosta bolju igru pružili su igrači Budućnosti u drugoj četvrtini. Zvezdu je jako dobro služio  šut za tri poena. Čak osam trojki su pogodili u prvom poluvreme. Na pauzu su otišli sa +10 (36:46).

Treća četvrtina je bila najbolja za podgorički tim. Uspeli su da preuzmu prednost u jednom momentu, ali ipak završila se nerešenim rezultatom (59:59).

Oba tima otvorili su poslednji period igre trojkama, gledali smo jako neizvestan meč. Ipak, u klučnim momentima Zvezda je bila skoncetrisanija i uspela da pobedi.

Ovom pobedom Crvena zvezda je overila prvu poziciju u ABA ligi.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Kalinić sa 18 poena, dok je u protivničkom timu Sili ubacio 12.

Budućnost-Crvena zvezda 76:80 (12:19, 24:27, 23:13,17:21)

Sudije: Uroš Nikolić, Miloš Koljenšić, Josip Radojković

Budućnost:Kobs(6),Barović(0), Nikolić(10), Sili(12), Tarolis(8), NIkolić(4), Jagodić-Kuridža(11), Drobnjak(6), Popović(9)

Crvena zvezda:  Lazarević(0), Volters(14), Davidovac(5), Mitrović(12),  Kalinić(18), Dobrić(8), Holins(6), Simonović(0), Ivanović(4), Marković(0), Vajt(11), Kuzmić(2)

Kraj utakmice

29. minut - Sili je bio precizan za dva poena (73:76), zatim je bio precizan Kobs (75:76)

28. minut - Pogađa važnu trojku Nejtr Volters (71:74), zatim je bio precizan i za dva poena (71:76), nakon toga Džikić je zatražio tajm-aut

37. minut - Tarolis pogađa za izjednačenje

36. minut - Popović pogađa za tri (69:71)

35. minut - Četiri poena Holisna u dve akcije (66:71)

34. minut - Popović precizan za dva (66:67)

33. minut - Dejan Davidovac pogađa trojku (64:67)

32. minut - Drobnjak pogodio oba slobodna pecanja (61:61). Kalinić je pogodio za tri poena (61:64). Sili uzvraća trojkom (64:64)

31. minut -  Dva poena Vajta (59:61)

Kraj treće četvrtine -  Rezultat je 59:59

30. minut - Sili pogađa trojku (57:59)

29. minut - Dobrić precizan za dva (54:59)

27. minut - Kobs pogađa samo jedno slobodno bacanje (52:57). Zatim zakucavanje Zorana Nikolića (54:57)

26. minut - Dva poena Luke Mitrović, zatim je Ivanović ponovo bio precizan sa slobodnih bacanja, tajm-aut je zatražio Aleksandar Džikić (51:57)

25. minut - Sili pogađa za prednost (51:49). Luka Mitrović je pogodio oba slobodna bacanja (51:51). Zatim je isto uradio i Ivanović (51:53)

24. minut - Tarolis pogađa za dva, za sada je positgao osam poena (46:49), Popović pogađa za dva (48:49)

23. minut - Pogađa trojku Jagodić-Kuridža (44:49)

22. minut - Mitrovi pogaađa ta dva, zatim je na drugoj strani precizan bio  Tarolis (41:48).  Nejt Volters polovičan sa slobodnih bacanja (41:49)

21. minut - Druga trojka Silija večeras (39:46)

POLUVREME

20. minut - Sedma trojka za Crvenu zvezdu, sada je precizan bio Vajt. U sledećem napadu za tri poena pogađa Dobrić za dvocifrenu prednost (34:46). Danilo Nikolić pogađa oba slobodna bacanja (36:46)

19. minut - Jagodić-Kuridža precizan za dva (34:40)

18. minut - Odlično pogalanje Vajta za dva poena (29:40). S druge strane pogađa trojku Danilo Nikolić (32:40)

17. minut - Danilo Nikolić pogađa oba slobodna bacanja (29:38)

16. minut - Pogodio je Luka Mitrović oba slobodna bacanja (25:38). S druge strane Jagodić Kuridža je pogodio oba slobodna bacanja (27:38)

15. minut - Dva poena Luke Mitrovića (25:33), a zatim nova trojka Nikole Kalinića (25:36)

14. minut - Fantastična trojka Nikole Kalinića (23:31). U napadu Budućnosti fauliran je Kobs koji je ubacio oba slobodna bacanja  (25:31)

13. minut - Polovićan Aron Vajt sa slobodnih bacanja (20:25). Pogađa u napadu Budućnosti Kobs uz faul, zatim je pogodio i slobodno bacanje. Sada je igrač Crvene zvezde Vajt pogodio za dva uz faul, a zatim je bio precizan i sa slobodnih bacanja (23:28)

12. minut - Popović precizan za dva, zatim je Drobnjak pogodio oba slobodna bacanja (18:24). U sledećem napadu Drobnjak zakucao (20:24), Radonjić je zatim zatražio tajm-aut

11. minut - Tr poena Dobrića za plus +10 (12:22), smanju je zatim prednost Jagodić Kuridža (14:22)

Kraj prve četvrtine - Zvezda vodi rezultatom 19:12

10. minut - Prvi pogodak Budućnosti u šut za dva, precizan je bio Zoran Nikolić (12:19)

9. minut - Trojka Nikole Kalinića (10:19)

8. minut - Trojka SIlija, a zatim  odličan prodor Kalinića za dva poena (10:16)

7. minut - Druga trojka Nejta Voltersa, Aleksandar Džikić je zatražio tajm-aut (7:14)

6. minut - Davidovac precizan za dva poena (7:11)

5. minut - Nejt Volters pogađa trojku za vođstvo Crvene zvezde (7:9)

4. minut - Fantastičn asistencija Holinsa za silovizop zakucavanje Luke Mitrovića

3. minut - Druga trojka za Budućnost, ovaj put je precizan bio Tarolis

2. minut -  Holins postiže prve poene za Zvezdu, s druge strane bio je precizan Nikolić za tri (4:2), zatim je usledilo kucanje Nikole Kalinića (4:4)

1. minut - Promašaji na početku na obe strane. Prvo je ne precizan bio Jagodić-Kurdidža, a zatim je promašio i  Mitrović. Polovićan je zatim bio Tarolis sa slobodnih bacanja (1:0)

20.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde i Partizana u ABA ligi