10.10.2022

17:00

BUDUĆNOST NAMUČILA ŠAMPIONA! Zvezda PREŽIVELA DRAMU! Bentil, Mitrović i Petrušev pokazali ko je GAZDA u Pioniru! (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u prvom ovosezonskom derbiju ABA lige Budućnostu 2. kolu rezultatom 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14)

Zvezda je bolje otvorila utakmicu i na krilima raspoloženog Bila Bentila stekla vođstvo od 9:2, sa sedam vezanih poena američkog košarkaša.

Uspeli su gosti da se “probude” i preko Popovića i Drobnjaka uhvate rezultatski priključak, odnosno da priđu crveno-belima na samo koš zaostatka na kraju prve četvrtine (18:16).

Do prvog vođstva Budućnost je došla u 13. minutu (24:25), ali ono je bilo kratkog daha, pošto su Jovanovićevi izabranici serijom 13:4 ekspresno preokrenuli situaciju u svoju korist i vezanim trojkama Bentila i Holanda otišla na osam koševa viška (37:29).

Nije imao milosti Bil Bentil prema protivničkog odbrani, potpomognut efikasnim Lukom Mitrovićem, koji je do poluvremena ubacio u koš gostiju devet poena, odveo je Zvezdu u 19. minutu na maksimalnih 11 poena viška (41:30). Mini serijom 2:5, Podgoričani su na kraju prvog dela uspeli da ublaže zaostatak i na veliki odmor odu sa podnošljivih -8 (43:35).

CRVENA ZVEZDA - BUDUĆNOST 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14)

DVORANA: Aleksandar Nikolić. Sudije: Saša Pukl, Damir Javor, Josip Radojković.

CRVENA ZVEZDA: Holand 10, Lazarević 2, Adams 2, Mitrović 15, Lazić 2, Martin, Ivanović, Ilić, Raduljica 7, Petrušev 15, Topić, Bentil 16.

BUDUĆNOST: Rejnolds 8, Bel-Hejns 5, Šehović, Atić 4, But 4, Lazić 2, Vajt 2, Ilić, Jagodić-Kuridža 5, Drobnjak 19, Popović 8, Kamenjaš 8.

Razigrao se u nastavku meča Filip Petrušev i bio ključni Zvezdin čovek za novo rezultatsko “ocepljenje”, posle novog naleta Budućnosti. Zamenio je do tada sjajnog Bentila i nastavio njegovim putem, postavši najefikasniji pojedinac meča u tim trenucima.

Trojkom Drobnjaka na 17 sekundi pre kraja ovog dela, Podgoričani su istopili vođstvo Zvezde na samo četiri razlike (55:51), pred ulazak u poslednji kvartal.

Stala je Zvezda u poslednjih deset minuta, stao je šut šampiona, što su Podgoričani iskoristili i velikim brojem ofanzivnih skokova preko Atića serijom 0:6 došli do vođstva (55:57).

Ipak, trojkom Holanda na tri minuta pre kraja, crveno-beli su otišli na četiri razlike (61:57), da bi u samoj završnici Bentil sa penala rešio sve dileme.

Domaćina je do pobede vodio sjajni Bil Bentil, koji je u prvom meču pred zvezdašima partijom osvojio njihova srca. Veliku pomoć imao je u fenomenalnom Luki Mitroviću i Filipu Petruševu, koji je pogurao Jovanovićev tim u trećem kvartalu. Obojica su postigli po 10 poena, dok je dvocifren bio i Holand sa 10 koševa.

Kod Budućnosti, najefikasniji je bio maestralni Igor Drobnjak sa 19 poena, po osam su dali Rejnolds, Popović i Kamenjaš.

Bio je to drugi trijumf za Zvezdu posle pobede nad MZT-om, dok je crnogorski prvak doživeo prvi poraz u novoj sezoni ABA lige.

Пласман обезедио Sofascore

ČETVRTA ČERTVRTINA

Kraj meča Zvezda je pobedila Budućnost rezultatom 69:65.

40. minut - Imala je Budućnost kontru, ali je Kuridža faulirao u napadu Holanda i lopta pripada Zvezdi. Petar Popović u kontri pogađa 67:65, drama u Pioniru.

Ubrzo zatim Bentil je pogodio oba bacanja za konačnih 69:65

39. minut - Posle brzog faula Holanda nad Rejnoldsom, košarkaš Budućnosti pogađa oba bacanja 67:63.

Popović pogađa oba bacanja 65:61. Za Zvezdu je oba puta pogodio Džejlen Adams sa penala 67:61, tajm aut za Podgoričane traži Vladimir Jovanović.

38. minut - Trebel Hejns je promašio za tri, ali u kontri Zvezde ukrao loptu Luki Mitroviću i posed je za Budućnost.

Promašena otvorena trojka za Drobnjaka, Bentil je bio najviši i uhvatio je, a onda poslat na liniju za slobodna bacanja.

Pogađa oba puta Bentil i povećava na ogromnih plus šest - 65:59.

37. minut - Trojkaaaaaaaa Džon Holand pogađa za Zvezdu, njegova druga trojka, možda i presudna u ovako neizvesnom meču, 61:57 vodi šampion ABA lige!

Posle asistencije Kuridže, Vajt se lepo oslobodio pod košem i poentirao za 61:59, a onda je Mitrović ponovo poslat na liniju "penala", pogodio je oba i povećao na 63:59.

36. minut - Luka Mitrović pogađa jedno od dva bacanja, 58:57 za crveno-bele, nastavlja se drama u Pioniru!

35. minut - Mitrović je sjajno lupio blokadu Jagodić-Kuridži i doneo napad Zvezdi.

34. minut - A onda Igor Drobnjak trojkom donosi drugo vođstvo Podgoričanima u utakmici 55:57. Budućnost je poslednju četvrtinu otvorila serijom 0.6. Novo izjednačenje donosi Luka Mitrović 57:57.

33. minut - Atić poentira za izjednačenje posle dugo vremena 55:55.

32. minut - Veliki promašaj Jagodić-Kuridže za tri poena, mogla je Budućnost do drugog vođstva u meču, ali ni Bentil nije uspeo pod košem Podgoričana koji imaju novi napad.

31. minut - Prve koševe u poslednjih deset minuta postiže Lazić za Budućnost, koja je samo na minus dva - 55:53.

Počela je poslednja četvrtina. Najpre je Nikola Ivanović promašio težak šut za Zvezdu, a onda i Drobnjak na drugoj strani.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine, Crvena zvezda - Budućnost 55:51!

30. minut - Marko Jagodić Kuridža je na osam skokova dodao još dva "penala" i ukupno šest koševa, smanjuje Budućnost 55:48. Posle izgubljene lopte za Zvezdu, Igor Drobnjak na 17 sekundi pre kraja pogađa trojku 55:51, gosti su se u potpunosti vratili u meč.

29. minut - Faul u napadu pravi Petrušev, Vajt je propustio šansu da još više primakne Budućnost rezultatski Zvezdi, ali mu se revanširao Mitrović na drugoj strani izgubljenom loptom. Mnogo grešaka na obe strane. Kapiten crveno-belih Branko Lazić prekida post i povećava sa slobodnih bacanja na 55:46.

28. minut - Fil But postiže nove poene i smanjuje 52:46, reaguje trener Zvezde Vlada Jovanović tajm-autom. Posle predaha, Raduljica pogađa jedno od dva slobodna bacanja 53:46.

27. minut - Petar Popović pogađa na drugi obruč za goste 51:44, dok jedno od dva bacanja za Zvezdu daje Luka Mitrović 52:44.

26. minut - Drobnjak prekida seriju Zvezde 8:0 i poentira za 51:42, na drugoj strani poentira Luka Mitrović, ali i pravi faul u napadu, lopta je za Budućnost.

Filip Petrušev je Zvezdin "iks faktor" u trećem periodu

25. minut - Filip Petrušev promašuje prvo, pa daje drugo bacanje 49:40. A onda još dva puta je bio precizan sa penala 51:40.

24. minut - Petrušev postiže dva poena za dvocifrenu prednost 48:40, a onda dolazi opet lopta do njega posle greške igrača Budućnosti i iznuđuje faul!

23. minut - Trojkaaaaaa Filip Petrušev cepa mrežicu 46:38, ali Kamenjaš zakucavanjem smanjuje 46:40, njegov osmi poen.

22. minut - Holand je ukrao loptu u defanzivi, a potom promašio trojku, što kažnjava Rejnolds svojom drugom trojkom 43:38.

21. minut - Mitrović pravi faul nad Popovićem, bez koša u prvom minutu nastavka meča.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Prve poene i trojku za Budućnost postiže Rejnolds 41:33. Zvezda ima poslednji napad u prvom poluvremenu.

Luka Mitrović je poslat na liniju za slobodna bacanja, gde je na osam sekundi pre odlaska na pauzu, pogodio oba za njegov deveti poen 43:33.

Ipak na poluvreme Budućnost odlazi sa jednocifrenim minusom, pošto je But pogodio za 43:35.

19. minut - Bespoštedna borbenost Luke Mitrovića i sjajni poeni Zvezdinog centra, za najveće vođstvo od početka utakmice 39:30, koje povećava Bil Bentil rolingom i poentiranjem 41:30. Maksimalnih +11.

18. minut - Holand promašuje horog, zatim Kuridža promašuje posle uhvaćene lopte, što kažnjava Džon Holand svojim sedmim poenom, a plus osam za Zvezdu 37:29. Seriju Zvezde od 13:4, prekida Marko Jagodić Kuridža sa jednim pogođenim bacanjem 37:30, drugo je promašio.

17. minut - Kuridža je izgubio loptu posle osvojene u skoku pod košem Zvezde, ali i Lazić promašuje trojku "iz kornera". Potom faul u napadu pravi Fil But, crveno-beli će imati posed.

16. minut - Na isteku napada Budućnosti odlično se snašao Edin Atić i pogodio za 35:29, pod košem gostiju promašuje Martin.

15. minut - Trojkaaaaaaaaaaa Džon Holaaaaaaaaaaaaand vodi Zvezdu na 32:27, Kamenjaš promašuje zakucavanje, a onda nova trojkaaaaaaaaaaaaaaaa Ben Bentil!!!!! Ide Zvezda na osam poena viška - 35:27!

Novi poeni za Zvezdu sa bacanja postiže Petrušev 29:25, ali odmah odgovara Kamenjaš 29:27.

Bivši igrač Zvezde Eron Vajt, koji je prešao u Budućnost, dobio je ovacije u Pioniru od navijača creno-belih.

14. minut - Sjajno se Petrušev oslobodio Vajta i poentirao, uz iznuđeno bacanje. Tri poena za bivšeg centra Efesa, ponovo vodi Zvezda 27:25.

13. minut - Drobnjak uz dosta sreće pogađa prvo slobodno bacanje, a zatim sigurniji drugi put i Budućnost prvi put u meču vodi 25:24.

12. minut - Siguran oba puta Drobnjak i ponovo Budućnost prilazi Zvezdi na samo jedan razlike 24:23.

Igor Drobnjak nepogrešiv sa slobodnih bacanja 24:21, a sada će opet na liniju "penala".

Miroslav Raduljica nema promašaj sa slobodnih bacanja

11. minut - Sada i Filip Petrušev oba penala realizuje za 24:19.

Drugu četvrtinu otvara Raduljica sa oba realizovana slobodna bacanja, za svoj šesti poen 22:19. Sve ih je postigao sa penala.

PRVA ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine, vodi Zvezda 20:19.

10. minut - Ponovo Raduljica dva od dva sa slobodnih bacanja - 20:16, ali Drobnjak opet pogađa za tri i smanjuje na samo pola koša zaostatka 20:18.

9. minut - Trojka Igora Drobnjaka, smanjuje Budućnost minus na sam koš zaostatka 18:16.

Prviiiiiii poeniiiiii za Miroslava Raduljicu u crveno-belom dresu, sa "penala" koji donosi 18:13 vođstvo svom timu.

Promašaj Kamenjaša pod košem Crvene zvezde, isti igrač je faulirao Raduljicu koji će na slobodna bacanja.

8. minut - Kenan Kamenjaš vezuje četvrti poen, a onda i Popović u kontri poentira 16:13, odgovara brzo Budućnost, sada trener Zvezde Vladimir Jovanović traži tajm-aut.

7. minut - Sada je Mitrović napravio prostor Stefanu Lazareviću koji zakucava 16:9.

Posle poena Bel-Hejnsa 12:7, Mitrović zakucava za 14:7, na drugoj strani Kamenjaš pogađa i smanjuje 14:9.

6. minut - Brutalno zakucavanje Holanda za 12:4, reaguje Vladimir Jovanović tajm-autom.

5. minut - Luka Mitrović promašuje prvo, a pogađa drugo bacanje 10:4, sa druge strane Rejnolds promašuje trojku za Budućnost.

Seriju crveno-belih prekida bivši igrač Zvezde Marko Jagodić-Kuridža 9:4.

Sedmi poen zaredom za Bena Bentila, koji vodi Zvezdu na sedam razlike 9:2.

3. minut - Razigrao se Ben Bentil još jednom poentira za prednost crveno-belih 7:2

Bentil pogađa trojku, prvu na utakmici i dovodi domaće u vođstvo 5:2.

2. minut - Posle male pauze i uvodnog minuta u kome nije bilo poena, usledio je lep potez Mitrovića i prvi za Zvezdu, ali odgovara Bel-Hejns koševima u kontri 2:2.

Utakmica je počela!

17.40 - Bliži se početak utakmice u nekadašnjem Pioniru.

17.21 - Slično razmišlja i njegov imenjak i prezimenjak sa klupe Budućnosti:

- Jako zahtevna utakmica protiv tima koji je sastavljen od velikog broja iskusnih igrača na svim nivoima. Imaju povrede, ali nemaju problem sa rosterom, jer na svakoj poziciji imaju dva, ili više košarkaša. Moramo da odgovorimo na kontakt i čvrstinu koju Zvezda ima duži niz godina. Ako u tome uspemo, imamo šansu da igramo protiv njih - naglasio je strateg Podgoričana Vladimir Jovanović.

17.17 - Podsetimo se šta je pred ovaj meč rekao trener Zvezde Vladimir Vlada Jovanović:

- Očekuje nas derbi kola i utakmica protiv ekipe Budućnosti, koja kao i svake godine ima vrlo visoke ambicije. Imali su sedam dana da se na miru pripreme za ovu utakmicu i sigurno motivisani dolaze u Beograd. Mi sa druge strane imamo samo jedan trening za oporavak i pripremu ove utakmice. Međutim, znaju se naše ambicije, želimo da odigramo dobru utakmicu imamo naše planove, i nadam se da ćemo ih sprovesti u delo na terenu. Pozivam naše navijače da dođu u velikom broju i pruže nam preko potrebnu podršku u važnoj utakmici u kojoj ćemo igrati bez Nedovića i Dobrića - istakao je šef struke srpskog šampiona.

17.00 - Dobrodošli na blog Informera, posvećen derbiju 2. kola ABA lige, u kome se sastaju Crvena zvezda - Budućnost.

FLAŠA KOALICIJA! I ovo smo vam rešili, bar recite hvala: Evo imena za izbornu listu "hik" opozicije!

Otpadnici od tajkuna Dragana Đilasa, lažni ekolozi Aleksandar Jovanović Ćuta, Dobrica Veselinović i Radomir Zanzibarićanin Lazović, nedavno su obelodanili da izlaze na izbore u prestonici i otkrili da će nastupati pod sloganom "Biram borbu", ali je - s obzirom na njihove koloritne biografije i nastupe u javnosti - slogan "Biram flašu" svakako mnogo prikladniji.