Izabranici Gojka Zeca 19. maja 1985. godine savladali Partizan sa 2:0.
Godinama već svetkovina srpskog fudbala - večiti derbi, ne privlači ogromnu pažnju navijača. Publike je na okršajima Crvene zvezde i Partizana je sve manje, najviše zbog potencijalnih navijačkih nereda, ali nije uvek bilo tako. Dokaz za to je utakmica odigrana na današnji dan - 19. maja 1985. godine, tada je na "Marakani" 76. večiti derbi pratilo 70.000 duša.
Ni Zvezda i Partizan ne pamte po lepom pomenutu sezonu budući da su beogradski rivali ostali bez titule. Iako večiti derbi nije imao rezultatski značaj, duel na "Marakani" privukao je ogromnu pažnju javnosti, a nakon 90 minuta borbe pobedu je odnela Crvena zvezda - 2:0.
Crveno-beli su poveli u finišu prvog poluvremena nakon što je Kaličanin pogodio svoju mrežu u 43. minutu. Pokušavao je Partizan u nastavku da poravna rezultat, nije uspeo, a kazna je stigla u 70. kada je Milko Đurovski pobegao svojim čuvarima i postavio konačan rezultat.
Crvena zvezda je pomenutu sezonu završila na četvrtom mestu, ali uz trofej u Kupu Jugoslavije. Sa druge strane Partizan je bio treći dok je titulu osvojilo neprikosnoveno Sarajevo.
Fudbaleri Šahtjora postali su prvaci Ukrajine i tako izborili direktno mesto u Ligi šampiona naredne sezone, dok su Crvenu zvezdu poslali u kvalifikacije za elitno takmičenje na osnovu višeg koeficijenta.
Crno-beli su pobedom nad Čukaričkim (1:0) u 6. kolu plej-ofa Superlige obezbedili drugu poziciju na tabeli, a samim tim i kvalifikacije za elitno takmičenje.
Fudbalski klub Crvena zvezda obavestio je navijače da će ulazak na meč protiv Čukaričkog, 25. maja od 19 časova, kad će biti proslavljena sedma uzastopna titula prvaka države, biti slobodan za sve navijače crveno-belih.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Šahtjora postali su prvaci Ukrajine i tako izborili direktno mesto u Ligi šampiona naredne sezone, dok su Crvenu zvezdu poslali u kvalifikacije za elitno takmičenje na osnovu višeg koeficijenta.
Kako nezvanično saznaje Informer, u Palati pravde u petak popodne odvijala se prava drama nakon saslušanja Veselina Veska Milića, jer je njegov advokat Nemanja Vasiljević odbijao da tužilaštvu preda ključne dokaze.
Luka Đorđević, koji je u emisiji „Utisak nedelje“ kod Olje Bećković predstavljen kao student Pravnog fakulteta, zapravo je stranački aktivista – poverenik Organizacije mladih Narodnog pokreta Srbije Miroslava Aleksića u Nišu!
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Nova serija automobila "Ford kuga" potpuno je osvežena, moderna i dovoljno velika za prosečnu porodicu. Proizvođač je ovoga puta bacio akcenat i na ekonomičnost. Njegova cena u Srbiji kreće od od 26.990 evra.
Od sutra, 18. maja, Ulica gospodara Vučića biće zatvorena za saobraćaj zbog radova na redovnom održavanju, a tokom izvođenja tih radova GSP linije 46 i 55 saobraćaće izmenjenom trasom.
Na današnji dan, 17. maja 1395. godine, u bici na Rovinama poginuo je Marko Mrnjavčević, u narodu poznatiji kao Kraljević Marko, ličnost koja već više od šest vekova živi istovremeno u istoriji i legendi.
Vozač automobila marke Audi, koji se kretao velikom brzinom iz pravca Bukovice ka Ivanjici, izgubio je kontrolu nad vozilom kod fabrike Javor, nakon čega je usledio pravi filmski scenario.
Ubrzo nakon dojave građana da je kod Bečmena pronađeno automobil "seat" kako pluta u jezeru, ekipe policije i vatrogasaca su pristigle na lice mesta, ali su potvrđene crne slutnje.
Šest osoba povređeno je u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu oko podne, na auto-putu kod Begaljice, u smeru ka Beogradu, kada su se sudarila tri putnička vozila.
Nemački stručnjaci za međunarodnu bezbednost navode da bi Rusija mogla da razmotri napad na evropske zemlje kao radikalan potez sa ciljem da primora Evropu da obustavi vojnu i finansijsku podršku Ukrajini.
Tokom masovnog napada bespilotnih letelica na Moskovsku oblast u Rusiji, koji su izvele Oružane snage Ukrajine, stradao je jedan državljanin Indije, dok su još trojica povređena.
Glumac Milan Lane Gutović se jednom nije pojavio na snimanju serije "Bela lađa", a razlog nedolaska na set i danas se prepričava kao jedna od najvećih anegdota ove hit serije.
Vlastimir Đuza Stojiljković važi za jednog od najvećih glumaca srpske kinematografije, a za života je često pričao o svom teškom detinjstvu. Tokom jednog intervjua ispričao je da je išao bos, pešaka čak od Niša do Beograda.
Muzeje u Srbiji je tokom 2024. godine posetilo 2.125.437 ljudi, objavio je Republički zavod za statistiku povodom Međunarodnog dana muzeja koji se obeležava 18. maja.
Tamara Kalinić pojavila se na crvenom tepihu Kanskog festivala zajedno sa verenikom Filipo Testa, a njihov modni nastup privukao je pažnju zbog nenametljive elegancije i pažljivo uklopljenih detalja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar