Autor: V.Ž.

25.05.2024

18:15

Kraj! Četiri komada Čuki Zvezdin šlag na titulu! (VIDEO/FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički 4:1 u utakmici poslednjeg , 37. kola Superlige Srbije

CRVENA ZVEZDA - ČUKARIČKI 4:1 (1:1)

Strelci: Olanjinka u 32. i 55, Điga u 79. i Kraso u 89. minutu za Crvenu zvezdu,  Rogan u 17. minutu za Čukarički

Beograd.

Stadion: Rajko Mitić.

Kapacitet: 51.755.

Sudija: Jelena Cvetković.

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Mimović, Điga, Dragović (od 59. Milunović), Radojević,  Šljivić, Knežević (od 78. , Olanjinka, Kanga, Katai, Sremčević (od 59. Kraso).

Trener: Vladan Milojević.

ČUKARIČKI: Kaličanin, Stanković, Serafimović, Subotić, Rogan (od 72. Đorđević), Kovač, Sisoko, Nikčević, Milojević (od 46. U. Miladinović), Ergelaš, Melo (od 56. Tedić).

Trener: Goran Stanić.

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Kraj utakmice!

89. minut - GOOOOOOOOOOOL! Kraso 4:1!

79. minut - GOOOOOOOOOOOL! Điga 3:1! "Delije" slave, rešeno je pitanje pobednika, čekaju se trofeji i žurka na Kališu!

68. minut - Nezgodan šut Ergelaša, iznenadio je Glazera, ali lopta ide preko gola.

64. minut - Strašna intervencija Omrija Glazera. Kovač je šutirao u bliži ugao, a izraelski golman fantastično odbranio.

59. minut - Trostruka izmena u ekipi Crvene zvezde. Igru napušta i kapiten Aleksandar Dragović i dobija ovacije celog stadiona. Štoper crveno-belih odigrao je poslednih sat vremena u dresu Zvezde. Umesto njega u igri je Milunović.

55. minut - GOOOOOOOOOOOOL 2:1! Preokret Zvezde, drugi gol Olanjinke na asistenciju Kataija.

46. minut - Drugo poluvreme počelo je velikom bakljadom "Delija".

PRVO POLUVREME

Podno Severa je i ljubimac "Delija" Milan Borjan, koji je došao na proslavu duple krune.

45+2. minut - Kraj poluvremena.

45. minut - Igraće se još dva minuta nadoknade.

42. minut - Zvezdi je poništern gol! Velika gužva ispred gola Čukaričkog, Điga je uspeo da zatrese mrežu, ali je pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

39. minut - Sa "Severa" je stigla poruka podrške Republici Srpskoj

36. minut - Velika gužva u šesnaestercu gostiju Sremčević nije dobro zahvatio loptu, tu je bio i Katai.

32. minut - GOOOOOOOOOOOL! Olanjinka 1:1.  Isplatila se crveno-belima inicijativa posle šokantnog gola Čukaričkog. Asistent je bio Mimović.

30. minut - Kanga se oslobodio nekoliko defanzivaca Čukaričkog u kaznenom prostoru, centrirao, a Radojević šutira preko gola.

23. minut - Na polovini prvog dela, koreografija "Delija" na Severu, posvećena pogubljenim šabačkim đacima 1944. godine.

17. minut - GOOOOOOOOOL! Na sjajan centaršut Mela, a Rogan Dovodi Čukarički u vođstvo.

13. minut - Lopta Sisoka u prostor, prva šansa za Čukarički preko Rogana.

7. minut - "Delije" su priredile pravi spektakl, fudbal je u senci proslave duple krune.

6. minut - Na početku meča dva prekida, prvo zbog crveno-belih balona na terenu, a onda zbog dima od baklji.

5. minut - Na terenu je mirno, još nismo videli nijednu šansu.

1. minut - Utakmica je počela. Prvi sa centra krenuli su fudbaleri Crvene zvezde.

18.03 - Utakmici prisustvuje i predsednik Srbije Aleksandar Vučić u društvu Zvezdana Terzića.

18.02 -Sjajna atmosfera na Marakani, utakmica malo kasni zbog balona na terenu pa sudinica Jelena Cvetković još nije označila početak meča. I ženska sudijska trojka dobila je cveće od kapitena Crvene zvezde.

18.00 - Vladan Milojević, trener crveno-belih je dobio ovacije, njemu je uručena plaketa za ulazak u "klub 200" na klupi Crvene zvezde, a i kapitenu Aleksandru Dragoviću uručeno je cveće za oproštajni meč.

18.45 - Petnaest minuta pre početka tribine su dobro popunjene.

18.40 - Bivši kapiten i nekadašnji pomoćnik u stručnom štabu Crvene zvezdce Nenad Milijaš sa svojom i decom Nikole Žigića.

pobedi ili remizira, a da Vojvodina u istom terminu odigra nerešeno ili izgubi od Mladosti iz Lučana.

18.34 - Na meču crveno-belih i Čukaričkog od srpskog šampiona posle tri godine oprostiće se kapiten Aleksandar Dragović.

18.30 - Ovo će biti istorijska utakmica, jer će po prvi put na utakmici Superlige pravdu deliti kompletna ženska sudijska ekipa na čelu sa Jelenom Cvetković.

18.18 - I Dragana Džajić će gledati utakmicu. Upravo je ušla u svečanu ložu.

18.15 - Stigao je i Dragan Džajić, predsednik FSS i nekadašnji prvi čovek Crvene zvezde

18.10 - Na stadionu "Rajko Mitić" se danas očekuje velika poseta, izveštač Informera Jelena Nedeljković javlja da su ispred ulaza već formirani redovi. Otvoren je i jug, a očekuje se 40.000 ljudi.

18.00 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Crvena zvezda - Čukarički na portalu Informer.rs.