Selektor Norveške nema favorita: Šanse na meču Zvezde i Bodea su 50-50!
Podeli vest
Selektor fudbalske reprezentacije Norveške Stale Solbaken (56), smatra da su šanse za pobednika podjednake na predstojećem revanšu plej-ofa za Ligu šampiona između Crvene zvezde i Bode Glimta.
Crveno-beli večeras dočekuju norveškog prvaka (21.00, Arena premijum 1), koji sa sobom na "Marakanu" donosi nešto malo zaliha. Bode je u prvom meču slavio rezultatom 2:1, pa je sada pred Zvezdom teži zadatak, najpre da anulira zaostatak, a potom da dođe do preokreta.
Fudbaleri Crvene zvezde igraju najvažniji meč u sezoni koja je tek počela, bore se za Ligu šampiona. Kladionice veruju da crveno-beli mogu do pobede, ali ne i do elite.
Fudbaleri Crvene zvezde će od 21 čas na "Marakani" dočekati Bode Glimt u revanš meču plej-ofa za plasman u Ligu šampiona.
28.08.2024
06:30
Nekadašnji trener Kopenhagena smatra da u revanšu nema favorita, te da obe ekipe imaju podjednake mogućnosti da se dokopaju renomirane grupne faze Lige šampiona.
- Mislim da su šanse 50:50. Bode Glimt može to da iznese. Ne znam koliko bi plasman u Ligu šampiona značio reprezentaciji, ali nekoliko igrača bi dobilo veliko iskustvo u ovom takmičenju. S druge strane, dobijate i Ligu šampiona u Norveškoj, a to je uvek lepo. Mislim da se naš fudbal razvija fantastično, uz još bolje finansije (koje donosi učešće u Ligi šampiona, prim.aut) pruiža vam priliku da nadogradite tim i norveški fudbal - istakao je Solbaken.
Crvena zvezda će takmičenje u Ligi šampiona početi utakmicom protiv Seltika u Glazgovu, a završiće protiv praške Sparte na "Marakani". Između te dve utakmice igraće protiv Borusije Dortmund, Real Madrida, Juventusa...
27.08.2024
11:31
Foto: EPAIMAGES
Detalj sa meča Zvezda - Bode
Poslednji norveški klub koji je nastupao u elitnom evropskom klupskom takmičenju bio je Rozenborg, u sezoni 2007/08. Stoga, nema sumnje koliko je važna nadolazeća utakmica za klub sa samog severa.
Moraš da znaš za koga igraš, čiji dres nosiš. Ovde su padali Real Madrid, Milan, Roma, Panatinaikos, ako smo mogli da igramo protiv Reala, ne bi trebalo da se plašimo ni Bodea - kaže za Informer legendarni Boško Đurovski.
Činjenica da je Vladan Milojević iz svih prethodnih 12 dvomeča evropskih kvalifikacija izašao kao pobednik daje ogromnu sigurnost i samopouzdanje crveno-belima pred revanš pej-ofa za Ligu šampiona sa Bode Glimtom, kaže Mirko Bunjevčević (46) u razgovoru za Informer! S druge strane, bivši napadač Predrag Sikimić (41) smatra da je od same tradicije važnije da trener promeni tim u odnosu na prethodni duel sa Norvežanima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Fudbaleri Crvene zvezde igraju najvažniji meč u sezoni koja je tek počela, bore se za Ligu šampiona. Kladionice veruju da crveno-beli mogu do pobede, ali ne i do elite.
Spoljnopolitička prognoza za 2026. godinu, koju je izneo politički analitičar Aleksej Muhin, ukazuje na produžetak globalne nestabilnosti, nastavak sukoba u Ukrajini i ozbiljno pogoršanje odnosa među ključnim svetskim akterima.
Na Kosovu i Metohiji danas se održavaju vanredni izbori za skupštinu privremenih institucija samouprave, pošto nakon izbora održanih 9. februara vlada nije formirana
Posle deset meseci, građani takozvanog Kosova sutra će ponovo birati poslanike. Na vanrednim parlamentarnim izborima će se za 120 mesta u Skupštini nadmetati 24 politička subjekta - 18 političkih partija, tri koalicije, dve građanske inicijative i jedan nezavisni kandidat.
Predsednik Srpske radikalne stranke prof. dr Vojislav šešelj gostujući u emisiji "Paralela" na Informer Tv govorio je o trenutnoj situaciji sa Višim javnim tužilaštvom, zagorkom Dolovac i trenutnoj političkoj situaciji u zemlji.
U ataru sela Podvrška, na teritoriji opštine Kladovo, pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice Kladovo intervenisali su nakon što je putničko vozilo ostalo zaglavljeno u snežnom nanosu van puta.
Rat navijača koji se decenijama vodi na tribinama odavno se preselio na ulice, a tome svedoče i poslednji događaju čiji glavni akteri su upravo navijači.
Predrag Bećirić, osuđen na četiri i po godine zatvora zbog SMS prevare zahvaljujući kojoj je osvojio pet stanova i više od 120 automobila, nije bio samo prevarant ili haker.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Zrenjaninu, po nalogu glavnog јavnog tužioca Osnovnog јavnog tužilaštva u Zrenjaninu, uhapsili su D. B. (1972) iz Sremske Kamenice, zbog postoјanja osnova sumnje da јe izvršio krivično delo teška dela protiv opšte sigurnosti.
Dolina smrti, deo pustinje Mohave i jedno od najsuvljih i najtoplijih mesta na planeti, poslednjih nedelja našla se u centru pažnje iz potpuno suprotnog razloga - rekordnih padavina koje su dovele do ponovnog formiranja drevnog jezera.
Londonski Vinter Vonderlend tokom Badnje večeri pretvorio se u haotičnu scenu nasilja, kada su dve grupe posetilaca u Bavarskom selu upale u masovnu tuču.
Ruski predsednik Vladimir Putin izjavio je da Kijev ne pokazuje spremnost za mirno rešenje i poručio da će Rusija ciljeve „specijalne vojne operacije“ ostvariti silom ako pregovori propadnu.
Britanska laburistička vlada premijera Kira Starmera potrošila je više od pola miliona funti poreskog novca na plaćene influensere na TikToku i drugim društvenim mrežama, s ciljem da poveća sopstvenu popularnost i promoviše vladinu politiku među mladima, objavio je „Gardijan“.
Glumica Iskra Brajović podelila je od istorije sačuvanu novogodišnju fotograviju na kojoj je za ruke drže bivši supružnici, otac i veliki glumac Vojislav Voja Brajović i majka Ljiljana.
Glumica Mina Lazarević već neko vreme je u emotivnoj vezi sa glumcem Vladimirom Pošavcem Tušekom ali se malo zna da je on bio u braku sa njihovom koleginicom Jelenom Bosančić sa kojom ima sina.
Dok su se prolaznici u Njujorku nadali fotografiji i kratkom susretu, glumac Harison Ford imao je sasvim drugačiji plan, da mirno pređe ulicu i nastavi svojim putem.
Pejdž Vulen (33) je poznata po svojim oblinama i provokativnim fotkama na društvenim mrežama, a sada je otkrila da ne voli da nosi brushalter i šokirala javnost.
Nova godina se ne dočekuje u tišini, i isto važi za ono što nosite. Ovo je noć u kojoj garderoba govori pre vas, a mi vam donosimo ideje za tri stajlinga sa kojima nema greške.
Mnogi imaju običaj da pre jela popiju čašicu ili dve rakije, bilo kod kuće ili u restoranu. Stručnjaci upozoravaju da ne poboljšava apetit, već ga kvari i uzrokuje neprijatan osećaj u stomaku.
Vage, Strelčevi i Ribe ulaze u period kada će im sve u životu ići od ruke. Blagostanje im sledi kako na privatnom, tako i na poslovnom i finansijskom planu.
Večeras je u emisiji "Pinkove zvezde" došlo do rasprave između repera Desingerice i Bosanca, zbog čega je kompozitor u jednom momentu napustio svoje mesto.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar