ZAVRŠENO ČETVRTFINALE EVROPSKOG PRVENSTVA! Portugal i Španija prošli posle PRODUŽETKA, Nemačka posle PENALA! /FOTO/

Tanjug

23:59 Fudbal 0

informer.rs | 31. 05. 2021.

U Sloveniji i Mađarskoj je danas počela borba fudbalera do 21 godine , a u polufinale su se plasirale reprezentacije Holandije, Španije, Portugala i Nemačke

Holandija je eliminisala prvog favorita turnira, reprezentaciju Francuske rezultatom 2:1.

Francuzi su poveli golom Upamekana u 23. minutu koji će od naredne sezone igrati u minhenskom Bajernu.

Napadač AZ Alkmara postigao je dva gola za prolaz Holandije. Prvo u 48. zatim u 93. minutu.

U istom terminu, Španija je bila bolja od Hrvatske rezultatom 2:1.

Tanjug

Španci su poveli golom Puada u 66. minutu, a Hrvarska je izjednačila u 95. minutu golom Luke Ivanušeca iz penala.

Tanjug

Puado je u 109. minutu doneo ,,crvenoj furiji'' plasman u polufinale.

U mečevima koji su počeli u 21 čas, viđena je prava drama.

Portugal je savladao Italiju rezultatom 5:3 nakon produžetka. U regularnom delu, bilo je 3:3.

Dani Mota je golovima u 6. i 31. minuta doveo Portugal do velike prednosti, a do kraja poluvremena, Pobega je smanjio u 45. minutu.

Ramos je u 58. minutu vratio dva gola prednosti Portugalu, a fudbaler Kaljarija Skamaka smanjio je u 60. minutu.

Fudbaler Milana, Patrik Kutrone izjednačio je rezultat na 3:3 u 89. minutu.

Pobednik je rešen u drugom produžetku, pošto su Žota u 109. i Konseisao u 119. minutu rešili pitanje pobednika.

Poslednji polufinalista je reprezentacija Nemačke koja je bila bolja od Danske tek nakon izvođenja penala.

Fagir je doveo Dansku do prednosti u 69. minutu, a Meča je izjednačio u 88. minutu.

U polufinalnim susretima, sastaju se Holandija i Nemačka i Španija i Portugal.