23.06.2021

20:05

ŠPANIJA PETARDOM ZAVRŠILA GRUPNU FAZU! Švedska BOLJA u TRILER utakmici od Poljske! /VIDEO/

Tanjug

Fudbaleri Španije pobedili su Slovačku rezultatom 5:0 (2:0) u poslednjoj utakmici Grupe E, dok je Švedska pobedila Poljsku rezultatom 3:2 (1:0)

Španija je deklasirala Slovačku u Sevilji rezultatom 5:0 (2:0). Španci su krenuli vrlo ofanzivno, a već u 12. minutu, Alvaro Morata je promašio penal.

U 30. minutu, viđen je autogol koji će se dugo prepričavati. Sarabia je snažno šutirao, a lopta je pogodila prečku. Dubravka je nespretno intervenisao i ubacio loptu u sopstvenu mrežu.

U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, Laport je duplirao prednost. Dubravka je izašao na Alvara Moratu koji je bio iskosa sa desne strane. Napadač Španije je uočio Laporta u petercu, centrirao, a štoper Španije glavom postiže prvi gol u dresu reprezentacije.

U 56. minutu, Alba je sjajno uposlio Sarabiu koji je šutirao iz prve i treći put savladao Dubravku.

U 67. minutu, Španija je povela 4:0. Sarabia je centrirao po zemlji sa desne strane, a Fernan Tores je postigao efektan gol petom.

Kucka je u 71. minutu novim autogolom Slovačke postavio konačan rezultat. Pau Tores je šutirao glavom, a Kucka je skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

Do kraja se rezultat nije promenio. Španija je deklasirala Slovačku 5:0 (2:0).

Slovačka - Španija 0:5 (0:2)

Stadion: Stadion de la Kartuha  Sudija: Kupers

Strelci: Dubravka 30 (a.g.), Laport 45+3, Sarabia 56, F. Tores 67, Kucka 71 (a.g)

Slovačka: Dubravka - Pekarik, Satka, Škrinjar, Hubokan - Haraslin, Kucka, Hromada, Mak - Hamšik, Duda

Španija - Simon - Aspilikueta (od 77. Olazabal), Garsia (od 71. P.Tores), Laport, Alba - Pedri, Buskets (od 71. Alkantara), Koke - Sarabia, Morata (od 66. F.Tores), Moreno (od 77. Traore)

U Sankt Peterburgu, Švedska i Poljska odigrali su fantastičan meč koji je završen pobedom Šveđana 3:2 (1:0).

Forsberg je u drugom minutu doveo Šveđane u prednost savladavši Ščešnog iz neposredne blizine.

Dejan Kuluševski je u 59. minutu sjajno pronašao Forsberga koji je duplirao prednost svoje reprezentacije.

Levandovski je smannjio efektnim golom u 61. minutu smanjio prednost Šveđana.

U 84. minutu, ponovo Levandovski. Matirao je Olsena iz neposredne blizine i poravnao rezultat.

Poljaci su krenuli na sve ili ništa s obzirom da im je bila potrebna pobeda.

U 94. minutu, Klaeson je izašao jedan na jedan iskosa sa leve strane i savladao golmana Poljske za konačnih 3:2.

Švedska - Poljska 3:2 (1:0)

Stadion: Gazprom Arena  Sudija: Španija

Strelci: Forsberg 2, 59, Klaeson 90+4 - Levandovski 61, 84

Švedska: Olsen - Lustig (od 68. Kraft), Lindelof, Danielson, Augustinson - Larson, Ekdal, Olson, Forsberg (od 78. Klaeson) - Kuaison (u 55. Kuluševski), Isak (od 68. Berg)

Poljska: Ščešni - Bednarek, Glik, Berezinski - Jožviak (od 61. Sviercuk), Krikovijak (od 78. Plačeta), Klič (od 73. Kozlovski), Puhaš (od 46. Frankovski),  Zielisnki, Sviderski - Levandovski