Kako prenose engleski mediji više od 15 fudbalera u Premijer ligi bilo pozitivno na doping testu, koji nisu sankcionisani
Dejli Mejl uzdrmao je Ostrvo ove nedelje rezultatima velikog istraživanja. Otkrio je da je najmanje 15 fudbalera iz Premijer lige prošlo nekažnjeno, iako je u periodu od 2015. do 2020. godine palo na doping testu.
Pomenuti izvor ističe da je 12 od njih 15 bilo pozitivno na zabranjene supstance koje se koriste u poboljšanju performansi, a jedan slučaj nije razrešen i posle pet meseci istrage.
Foto: Reuters/AP fotomontaža
Uključujući i druge lige na Ostrvu, brojke su zapravo mnogo, mnogo veće. Ukupno 88 fudbalera iz Engleske, Velsa i Škotske palo na doping testovima. Dejli Mejl piše da je do informacija stigao tek nakon što je Britanskoj antidoping agenciji uputio zahteve za pristup informacijama za koje je pomenutoj organizaciji bilo potrebno tri puta više vremena da ih dostavi nego obično što je jedna sumnja više.
Foto: Tanjug
Među pomenutim slučajevima između ostalih našao se jedan pozitivan test na amfetamin, tri nalaza triamcinolona, kortikosteroida koji je britanski biciklista Bredli Vigins koristio za lečenje polenske groznice pre svoje pobede na Tur de Fransu, te četiri slučaja upotrebe Ritalina.
Foto: Tanjug
Kako bilo, nijedan od slučajeva nije rezultirao kaznom, a Britanska antidoping agencija ističe da je odluka da ne sankcioniše sportiste obično posledica slučajnog konzumiranja, odnosno da igrač ima izuzeće zbog terapijske upotrebe.
Dejli Mejl tu ne staje već navodi i kako je dobio informacije za samo 39 od ukupno 88 pozitivnih testova. Preostalih 49 slučajeva Britanska antidoping agencija je odbila da navede, rekavši kako ne bi bilo prihvatljivo da objavi detalje o slučajevima koji uključuju lekove zabranjene od strane Svetske antidoping agencije, ali ne i od strane Fudbalskog saveza Engleske, a kao dodatni razlozi navode se zaštita maloletnih lica, odnosno mogućnost da se ugroze istražne funkcije Britanske antidoping agencije.
Dejan Filipović koji iako je predsednik sudijske komisije, ovoga puta u derbiju punom tenzije preuzeo je ulogu i kontrolora suđenja, i na kraju je bio višemnego zadovoljan arbitražom Srđana Jovanovića, najboljeg srpskog sudije
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dejan Filipović koji iako je predsednik sudijske komisije, ovoga puta u derbiju punom tenzije preuzeo je ulogu i kontrolora suđenja, i na kraju je bio višemnego zadovoljan arbitražom Srđana Jovanovića, najboljeg srpskog sudije
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Blokaderi Dejan Petar Zlatanović i član Nove DSS Bojan Dimitrijević glavni su akteri snimka na kom se vidi kako se oni i njihovi istomišljenici nadaju ubijanju naprednjaka po receptu iz 19. veka, kao i ubistvu predsednika Aleksandra Vučića po uzoru na Majski prevrat.
Poslanica Jelena Pavlović koja je juče govorila na blokaderskom skupu u Kraljevu, donedavno je vodila ljude da aplaudiraju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.
Pavle Grbović, opozicionar, blokader sa dna kace i predsednik Pokreta slobodnih građana, ostovao je sinoć u "Utisku nedelje" na blokaderskoj televiziji i tom prilikom šokirao svojim izjavama.
Miloš Bešić, profesor i blokader na Fakultetu političkih nauka Univerziteta u Beogradu, gostovao je sinoć u "Utisku nedelju" i tom prilikom istakao da se opozicionari nikada neće odreći svojih ambicija u korist "studenata".
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda, u Srbiji je u 11 sati najtoplije bilo u Kikindi, sa izmerenih 36 stepeni, a najsvežije na Kopaoniku, 23 stepena Celzijusove skale.
Na sajtu Ministarstva unutrašnje i spoljne politike Republike Srbije, saopšteno je da se alpinistički pojas Canyon Guide Harness Petzl povlači sa srpskog tržišta!
Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture (MGSI) apelovalo je na sve poslodavce i zaposlene u oblasti građevinarstva da usled najavljenih visokih temperatura u narednom periodu dosledno primenjuju propisane mere bezbednosti i zdravlja na radu prilikom obavljanja poslova na otvorenom.
Pripadnici Federalne specijalizovane jedinice za spasavanje pod vodom (FUCZ) i Jedinice za podršku MUP Posavskog kantona pronašli su i izvukli danas iz reke Save telo muškarca inicijala V. Ž.
Nišlijka Tamara S. pravnosnažno je osuđena na godinu dana zatvora i izrečena joj je mera bezbednosti obaveznog čuvanja i lečenja u psihijatrijskoj ustanovi zbog kršenja porodičnih obaveza usled ćega je došlo do smrti njenog trogodišnjeg sina.
Stravičan snimak vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj brzinom svetlosti se širi društvenim mrežama. Kako se može videti na snimku, devojčice maltretiraju drugu, dok njih još oko 15 stoji i posmatra.
Po nalogu bjelopoljskog osnovnog tužilaštva uhapšeno je operativno interesantno lice A. O. (37) zbog toga što je pokušao da od oca bivše supruge iznudi 20 hiljada evra, kao i zbog pretnji bivšoj ženi i tašti.
Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko najpre se sastao sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom na Valdaju, a zatim je odmah otišao u Peking na razgovor sa predsednikom Kine Si Đinpingom, u trenutku kada Minsk sve ozbiljnije upozorava na pretnje iz Kijeva.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izjavio je da se ruske snage nalaze na oko 10,5 kilometara od Sumija, ukrajinskog regionalnog centra, ali je naglasio da Moskva za sada nema političke planove za pripajanje tog grada i čitave Sumske oblasti Rusiji.
Ukrajince čekaju moguća nova ograničenja struje zbog talasa ekstremne vrućine i sve većeg opterećenja elektroenergetskog sistema, upozorio je generalni direktor energetske kompanije Jasno Sergej Kovalenko.
Poljska ubrzava pregovore sa SAD o stvaranju stalne američke vojne baze na svojoj teritoriji, iako je javnost gotovo presečena na dva dela: 44,1 odsto građana podržava novu bazu, dok je 40,9 odsto kategorično protiv.
Svečanom dodelom nagrada i projekcijom filma "Saučesnici" reditelja Marka Novakovića završen je 9. Ravno Selo Film Festival, međunarodni festival prvog ili drugog filma, koji je tokom četiri dana u Ravnom Selu okupio filmske autore, goste iz zemlje i inostranstva, mlade stvaraoce i publiku.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Za Bikove, Lavove i Vodolije očekuje se izuzetno povoljan period tokom leta. Finansijska situacija im se poboljšava, a dugovi se postepeno smanjuju ili nestaju.
Zbog ekstremno visokih temperatura koje su pogodile Francusku, mnogi građani traže jednostavne načine da rashlade svoje domove. Trik koji je privukao pažnju je korišćenje aluminijumske folije za smanjenje toplote u prostorijama.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Muzička zvezda Zorica Brunclik danas proslavlja svoj 71. rođendan, a iako njen život pun je uspona i padova, pevačicu optimizam i smeh nikada nisu napuštali.
Voditeljka Jovana Jeremić na odmoru je u Italiji sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom, a pratioce je obradovala provokativnom fotografijom iz kafića.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.