13.08.2022

17:39

VERNER SE GOLČINOM SA 30 METARA VRATIO U NEMAČKU! Ni njegova majstorija nije bila dovoljna za trijumf Lajpciga, Hofenhajm posle preokreta stigao do pobede!

Odigrano je šest mečeva u okviru 2. kola Bundeslige

Fudbaleri Lajpciga odigrali su nerešeno na domaćem terenu protiv Kelna rezultatom 2:2.

Domaći tim do vođstva je stigao u 36. minutu meča postigao je povratnik u dresu "bikova" Timo Verner.

Odlično nemački reprezentativac iskoristio pas Hendrihsa i zatresao mrežu sa 30 metara udaljenosti  na opšto radovanje domaćih navijača.

Za izjednačenje je pogodio Florijan Dic  četiri minuta kasnije. U 56. minutu Nkuku je iskoristio pas Danija Olma i tako opet doveo Lajpcig u vođstvo, dok je Keln do izjednačenja došao autogolo Joška Gvardiola u 72. minutu.

Fudbaleri Hofenhajma posle velikog preokreta stigli su do pobede na domaćem terenu protiv Bohuma (3:2).

Bohum je već na startu utakmice imao prednost od 2:0, a oba pogotka dao je Simon Zoler (10. i 13.)

Već u 14. minutu  Baumganter je smanjio prednost Bohum, a za 2:2 precizan je bio Kabak dvet minuta kasnije. Radost navijačima Hofenhajma doneo je Dabur u 88. minutu meča.

Remi se desio na utamici Verdera i Štutgarta (2:2). Pogodak za vođstvo "zeleno-belih" postigao je Fulkrug u 4. minutu meča, a izjednačenje Štutgartu doneo Endo u 38. minutu na asistenciju Saše Kalajdžića, dok je za vođstvo precizan bio Silas (77), a Verderu je izjednačenje doneo Burke u šestom minutu nadoknade.

Iznenađenje u ovom kolu su priredili fudbaleri Augsburga koji su trijumfovali nad Bajer Leverkuzenom rezultatom 2:1.

Prvi gol za Augsburg na meču je postigao Jensen u 21. minutu, Aranguiz je bio precizan za 1:1 pred sam kraj prvog poluvrmena, a pobedu gostima doneo je Han u 82. minutu.

Herta i Frankfurt na domaćem terenu su odigrali nerešeno rezultatom 1:1. Gol za Hertu postigao je Suat Serdar (3), a suprotnom taboru precizan je bio Kamada (82).