14.03.2023

20:00 >> 22:58

HALAND SA PET GOLOVA ČEKIRAO KARTE SITIJU ZA ČETVRTFINALE LIGE ŠAMPIONA! "Građani" u velikom stilu prošli dalje, KRAJ ZA GRUJIĆA, INTER ODOLIO POKUŠAJIMA PORTUGALSKOG TIMA

REUTERS/Carl Recine

Mančester siti i Inter su izborili četvrtfinale Lige šampiona.

Fudabaleri Mančester sitija su ubedljivo sa 7:0 savladali Lajpcig, dok je Interu za prolaz dalje bio dovoljan remi sa Portom od 0:0.

Bila je ovo veče Erlinga Halanda koji čak pet puta zatresao mrežu nemačkog tima.

"Građani" su do prednosti došli u 22. minut kada je dosuđen penal za njih, a odgovornosti se prihvatio Haland i bio uspešan u tome.

Samo minut kasnije, norveški golgeter je sjajno dočekao odbijanac nakon što je De Brujne pogodio prečku,a zatim je glavom poslao loptu u gol.

Pred sam kraj prvog poluvremna, Erling Haland je ponovo našao pravi način da postigne gol.

U 48. minutu meča, Ilkaj Gundogan je sa ivice šesnaesterca poslao jak šut i povisio prednost na 4:0.

Nakon toga je ponovo usledio šou Erlinga Halanda koji je postigao dva brza gola. Prvo je bio precizan bio u 53. minutu, a zatim četiri minuta kasnije.

Šlag na tortu je bio pogodak Kevina De Brujnea u sudijskoj nadoknadi susreta.

Haland je tako postao tek treći  fudbaler koji je na nekoj utakmici Lige šampiona postigao pet golova.

Siti je stvarno na dominantan način izborio prolaz u četvrtfinale i tako su puleni Pepa Gvardiole pokazali da će biti ozbiljan problem za sve.

Porto i Inter su odigrali meč bez golova, što je bilo dovoljno nero-azurima da prođu dalje pošto su prvi meč na domaćem terenu dobili sa 1:0.

Prvo poluvreme je bilo u znalu Intera, ipak portugalski tim je u drugom imao dosta prilika do dođe do vođstva.

To se posebno vidilo u poslednjih nekoliko puta, kada su igrači Porta tri puta pogodili okvir gola.

Naš reprezentativac  Marko Grujić odigrao je ceo meč za Porto, ipak neće pamtiti ovo veče po dobrom.

Mančester siti-Lajpcig 7:0

Golovi: Haland (22, 24.45,53,57), Gundogan (48), De Brujne (90)

Mančester siti: Ederson, Stones, Akandži, Diaz, Ake, Rodri,Silva, Gundogan, De Brujne, Griliš, Haland

Lajpcig:Blasvič, Hedrihs, Orban, Gvardiol, Raum, Haidara, Kampl, Lajmer, Soboslaj, Forsberg, Verner

Porto-Inter 0:0

Porto:Kosta, Pepe, Kardozo, Marsijano, Zaidu,Eustahio, Uribe, Galenio, Grujić, Evanislon, Taremi

Inter: Onana, Darmija, Ačerbi, Bastoni, Damfris, Barela, Mektrijan, Dimarko, Čalhangoglu, Martinez, Džeko

KRAJ UTAKMICA - Mančester siti i Porto su u četvtfinalu

90. minut (Mančester) - Novi gol! Upisao se i De Brujne u listu strelaca

84. minut - Ukazuje se lekarska pomoć fudbaleru Lajpciga Raumu

78. minut (Mančester) - Šutirao je je igrač Lajpciga SIlva, ali pored gola

76. mintu (Porto) - Odbila se lopta posle kornera sa desne do Grujića koji je šutirao ka golu, ali je dobro intervenisao Onana.

69. minut (Porto) - Edin Džeko je dobio žuti karton zbog sukoba s protivnčkim igračem

63. minut (Porto) - Novi neuspešan pokušaj Intera, ubacio je Mektrijan loptu, ali otklonili su opasnost defanzivci Porta

57. minut(Mančester) - Ovo je neverovatno! Erling Haland postiže peti gol na meču

56. minut(Mančester) - Imao je šansu Marez, ali brani Blasvih

54. minut (Porto) - Šutirao je Barela, ali nije uspeo da donese gol Interu

53. minut (Mančester)- Ponovo Haland, ovo je njegov četvrti gol večeras

48. minut (Mančester)- Siti poonovo zatresao mrežu Lajpciga! Dobio je loptu Gundogan uputio snažan šut i zatresao mrežu

46. minut - Počela su druga poluvremena

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

45. minut (Mančester) - Novi gol i opet Erling Haland. Sjajno se snašao Norvežanin nakon šut Dijas i skrenuo loptu u gol

43. minut (Mančester) - Nastavlja Siti sa incijativom ispre gola Lajpciga

38. minut (Mančester) - Odličan šut Gundogana, ali brani Blasvih

34. minut (Porto) - Poslao je igrač Intera Edin Džeko loptu u šesnaesterac, ipak golman Porta Kosta je prvi reagovao

33. minut (Mančester) - Oštar start je imao Ederson nad Vernerom, ipak Verner je dobio žuti karton zbog prigovora

30. minut (Mančester) - Malo je falilo da Haland postigne het-trik, ipak nije iskoristio novu šansu Norvežanin

28. minut (Porto) - Veliku šansu je imao napadač portugalskog tim Taremi, ali nije šutirao kako treba

24. minut (Mančester) - Siti je duplirao prednost, odmah su peruzeli loptu, De Brujne je pogodio prečku, a zatim je Haland glavom iskoristio odbijanac za 2:0

23. minut (Mančester) - Siti vodi, Erling Haland je bio precizan sa bele tačke!

20. minut  (Mančester)- Dosuđen je penal za Mančester siti, pošto je Bendžamin Henrihs igrao rukom

19. minut (Mančester) - Nova gužva isred gola Lajpciga, pokušao je Haland, ali bez uspeha

16. minut (Porto) - Zapretio je Porto, ubačena je lopta u šesnaesterac, ipak brzo se snašao Onana

13. minut  (Mančester) - Zapretio je Lajpcig, ali odlična reakcija Edersona

11. minut(Mančester) - Nova velika prilika za Siti, pravio je Haland štopere  Lajpciga, ali dobro je reagova Blashivh

6. minut (Porto) - Igrač Porta Evanilson je povređen, lekarski tim mu ukazuje pomoć

3. minut (Mančester) - Siti je odmah imao veliku šansu. De Brujne je dodao Gundogan, ali bez uspeha

1. minut - Utakmice su počele

20.00 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmicama Lige šampiona.

Bora Solunac udario na Đilasa, Ponoša i Miloša Francuza: Teško će objasniti kako to da su uslovi u Beogradu loši, a u Srbiji dobri!

Borislav Novaković iz Narodnog pokreta Srbije, poznatiji kao Bora Solunac, rekao je da su sva tri zahteva koja je opozicija imala ispunjena i istakao da će Miloš Jovanović, Zdravko Ponoš i Dragan Đilas teško odbraniti narodu to što u Beogradu bojkotuju izbore jer kažu da ne postoje dobri izborni uslovi, dok u Srbiji izlaze na lokalne izbore.