Autor: A.K.

04.03.2024

14:05

Italijani gledaju i ne veruju! Vlahović sam sebe izribao (FOTO)

Napadač Juventusa Dušan Vlahović bio je samokritičan posle poraza "stare dame" od Napolija 2:1.

Hviča Kvarachelija je u 42. minutu postigao gol za vođstvo domaćina, ali je Federiko Kiesa u 81. minutu vratio meč na početak. Međutim,  nakon što je Viktor Osimen bio neprecizan u 88. minutu iz jedanaesterca, do odbijene lopte prvi je stigao Đakomo Raspadori i postavio konačan rezultat. Imao je srpski napadač nekoliko dobrih prilika, ali se ispromašivao i nije uspeo da spasi Juve poraza.

Tri puta se Srbin našao u sjajnim prilikama, ali lopta nije htela u gol. Prvo u 10. minut kada je glavom šutirao pored gol, zatim u 34. kada je lopta pogodila stativu, pa je u 45. minutu bio neprecizan.

Italijanski mediji su posle ovakvih mečeva uglavnom nemilosrdni prema Dušanu, ali ne i posle Napolija. Sada je Srbin sam sebe pošteno iskritikovao, pa i novinare ostavio bez teksta.

- Napadač Juventusa mora da presudi u ključnim momentima, a ja to nisam uspeo. Imao sam zrele prilike koje su mogle da reše utakmicu, ali sam grešio - rekao je Vlahović posle poraza, prenosi Gazeta.

Dušan Vlahović

Srbin ne traži alibi, svestan je da mora bolje.

- Ne tražim nikakva opravdanja. Ako želim da postanem ono što sam zacrtao, moram da koristim takve situacije. Ekipa je odigrala odličan meč, a da sam ja iskoristio neku proliku, sve bi bilo drugačije. Kada ne pratim svoju intuiciju, stvari dobijaju loš epilog. U trećoj situaciji želeo sam da ponesem loptu napred, ali sam odlučio da momentalno šutiram. Moram da budem bolji, nastaviću da radim i siguran sam da će golovi doći. Cilj mi je da postanem veliki napadač. Problem je što nismo pobedili, a ne to što ja nisam postigao gol. Nadam se da ću se iskupiti u narednoj utakmici.

Dušan Vlahović u neverici posle promašaja

Na 11 kola do kraja Juventus je drugi sa 57 bodova, 12 manje od Intera koji ima i utakmicu manje.

- Od sledeće sezone moramo da se fokusiramo na osvajanje titule, jer mi smo Juventus. Moramo da nastavimo ovim putem, očekujući da ćemo osvojiti prvenstvo naredne godine. Na kraju sezone biću srećan ako osvojimo trofej i plasiramo se u Ligu šampiona. Želim povratak u Ligu šampiona sa druge, a ne sa treće pozicije na tabeli - jasan je bio srpski napadač.

Standings provided by Sofascore

Aleksandar Vulin o izborima 2. juna: Vučić mora da se bavi izborima, ovo nisu lokalni izbori, hoće da slome kičmu Vučiću i našoj slobodarskoj politici

Gostujući u jutarnjem programu televizije Prva, Aleksandar Vulin je kazao da se 2. juna odlučuje o budućnosti Srbije, te da nije reč o lokalnim izborima koji se samo tako zovu. Vulin je kazao da na ovim izborima hoće da slome kičmu Vučiću da bismo se odrekli Republike Srpske, Kosova i Metohije, da bismo priznali da smo genocidan narod i uveli sankcije Rusiji.

27.04.2024

12:39

Spektakularno završeni Dani Kladova

Spektaklom u tvrđavi Fetislam, koncertom Danice Crnogorčević, u prisustvu nekoliko hiljada građana, uz vatromet i baklje na zidovima tvrđave, završeni su ovogodišnji Dani opštine Kladovo, koji su, utisak je svih građana opštine, ove godine zaista prevazišli sva očekivanja.

27.04.2024

12:40

Aleksandar Vulin o odlaganju rezolucije o Srebrenici: Čestitam predsedniku Vučiću na rezultatima i upornosti

Odlaganje rezolucije o Srebrenici je i mala i velika pobeda. Mala zato što rezolucija nije zaustavljena, niti može biti zaustavljena, ali i velika jer se Srbija, zemlja sa 6 miliona stanovnika suprotstavlja kompletnoj EU, celom NATO paktu i Islamskoj konferenciji. Čestitam predsedniku Vučiću na rezultatima i na upornosti, izjavio je Aleksandar Vulin u jutarnjem programu televizije Prva.