PEŠIĆ ZAŽALIO ZBOG RADMANOVIĆA, DA LI ĆE I ZBOG TEODOSIĆA? "Krivo mi je, ali mora da se zna ko je glavni, a ko manje glavni"
Podeli vest
Slučaj Miloša Teodosića nije prvi na putu uspeha selektora Svetislava Pešića! Još nismo zaboravili Vladimira Radmanovića sa Svetskog prvenstva u Indijanapolisu
Pre dve decenije reprezentacija je došla do poslednje zlatne medalje za srpsku košarku. Pamtiće se pobeda nad Amerikancima u četvrtfinalu, rušenje Argentinaca, ali i načinu na koji je Vladimir Radmanović završio učešće.
Selektor srpskih košarkaša Svetislav Pešić juče je otpisao kapitena reprezentacije Miloša Teodosića za Evropsko prvenstvo, a i dan kasnije ne prestaju reakcije.
09.08.2022
18:20
Žao mi je zbog Radmanovića
Selektor Pešić je tada zbog nedoličnog ponašanja tokom polufinala Svetskog prvenstva izbacio Radmanovića iz ekipe. On je u pauzi između dva poluvremena, dok se Pešić obraćao igračima - jeo bananu. Ostao je u svlačionici, a u finalu je njegovo mesto u timu zauzeo Aleksandar Smiljanić. Selektor Svetislav Pešić je nedavno o tome pričao u podkastu "Jao Mile".
Foto: Tanjug
Vladimir Radmanović
- Ne volim kad neko kaže da smo postali svetski prvaci zato što je trener odstranio Radmanovića. Ne, ja se time ne ponosim. Uvek mi je bilo žao zbog toga i krivo - rekao je Svetislav Pešić, a videćemo da li će jednog dana zažaliti zbog kapitena Miloša Teodosića.
- Radmanović je bio jedan od najtalentovanijih igrača na svetu, ali još nije bio na nivou Divca, Stojakovića, Bodiroge, Tomaševića, Gurovića... Oni su bili momci koji tek treba da dođu do toga. Ne kažem da je trebalo da nose vodu ili kofere važnijim igračima, ali u svemu se zna ko je glavni, a ko manje glavni.
Pešić smatra da bi i sa njim u timu uzeo zlato u Indijanapolisu.
- Nije bio najmlađi. Bili su tu i Rakočević, Vujanić, Jarić, Čabarkapa... Nisu ni oni bili cvećke za mirisanje, ali odlični su momci, kao i Radmanović. Meni se to nije dopalo i doneo sam takvu odluku. Pobedili bismo i da je i on bio u ekipi.
Svetislav Pešić je jedan od najtrofejnijih trenera u našoj košarci. Počev od zlata u Bormiju 1987, preko evropskih titula sa Nemačkom 1993. i Jugoslavijom 2001, do zlatne medalje na Svetskom prvenstvu u Indijanapolisu. Sa klubovima je osvojio brojne trofeja, a najvredniji je onaj sa Barselonom iz 2003. kad je bio prvak Evrolige.
Odluka selektor da precrta kapitena izazvala je brojne reakcije u košarkaškoj javnosti, neki veličaju hrabrost Svetislava Pešića, a neki ga kritikuju zbog toga što je Teo, kako kažu, i dalje jedan od naših najboljih igrača. Pominje se sukob zbog nediscipline, a navodno je razlog zbog kojeg je Pešić odlučio da otpiše Teodosića to što mu se ne uklapa u koncepciju tima. Zvanične potvrde Košarkaškog saveza Srbije nema, a moralo bi da usledi obrazloženje krajnje iznenađujuće odluke da dugogodišnji kapiten otpadne u ranoj fazi priprema nacionalnog tima. S druge strane, Teo se od Orlova oprostio žurkom, kojoj su prisustvovali Nikola Jokić, Nikola Kalinić, Vasa Micić, Nemanja Nedović...
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Selektor srpskih košarkaša Svetislav Pešić juče je otpisao kapitena reprezentacije Miloša Teodosića za Evropsko prvenstvo, a i dan kasnije ne prestaju reakcije.
Ruski predsednik Vladimir Putin planira da iranskom rukovodstvu prenese zabrinutost arapskih lidera zbog napada Teherana na naftnu i energetsku infrastrukturu u regionu, saopštio je Kremlj.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je rekonstruisani Nacionalni dispečerski centar Elektromreže Srbije (EMS) u Beogradu, nakon čega se obratio medijima.
Propali košarkaš i blokader sa dna kace, Vladimir Štimac, na najskandalozniji način se ostrvio na policajce naše zemlje, nazvavši ih bagrom i kriminalcima.
Tajkunska voditeljka sa antisrpske televizije N1, Danica Vućenić, očigledno je rešila da zarati sa novim vlasnicima "Junajted medije", u čijem se sastavu nalazi i njena medijska kuća, pokazavši da ne može da prežali tajkuna Dragana Šolaka, iako je ovu kompaniju prodao za 1,507 milijardi evra i novac strpao u džep.
Blokader iz Bogatića koji se predstavlja kao poljoprivrednik i koji već danima učestvuje u blokadama puteva širom Srbije maltretirajući narod koji želi normalno da funkcionoše, izveo je zastrašujući performans ispred policijske stanice u tom mestu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je novu fotografiju na svom zvaničnom profilu na Instagramu, koja je u trenu "zapalila" mreže i izazvala salve reakcija.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević reagovao je na objavu blokaderke Ljiljane Bralović na Fejsbuku u kojoj je sramna karikatura na kojoj Zlatko Kokanović ubija predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Članovi nekadašnjeg Crvenog tima iz Exatlona, istetovirali su istu tetovažu srca koja će ih zauvek podsećati na takmičenje i neraskidivo prijateljstvo.
Pevačica Nadežda Biljić specijalno za Jovana Radulovića Jodžira, na Exatlon žurci, otpevala je pesmu "Živi svoj život sine" i "naterala" mu suze na oči.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević naručio je pesmu "Luda po tebe" za Elicu Erski, simpatičnu Bugarku i nekadašnju osvajačicu olimpijske bronzane medalje.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Avion Er Srbije kojim će iz Šarm el Šeika u Beograd biti vraćeno 67 srpskih državljana evakuisanih iz Izraela, stigao je u to egipatsko letivalište oko 21 čas po lokalnom vremenu, odnosno 20 časova po srpskom vremenu.
Pilot Er Srbije obratio se građanima pre početka leta za Šarm el Šeik gde je avion nacionalne kompanije krenuo po naše građane koji su prethodno stigli iz Tel Aviva!
Vaskršnji post uveliko je počeo, a osim pravila od uzdržavanja od hrane, on podrazumeva i čišćenje duha od grešnih misli i dela, što može predstavljati pravo iskušenje koje se prevazilazi pomoću molitve.
Škotska kraft pivara BrewDog pokreće stečajni postupak za svoju pivaru u Berlinu, kao i za tri preostala bara u Berlinu i Hamburgu, a ova odluka direktno utiče na oko 100 zaposlenih u Nemačkoj.
Muškarac A.K. koji je izazvao tešku nesreću u Sjenici kretao se velikom brzinom. Tom prilikom je naleteo na rizlu koja ga je "odbacila" na trotoar gde je ubio majku, ćerku.
Policija u Subotici uhapsila je turskog državljanina T.I. (36) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.
Nekadašnji načelnik UBPOK, Boro Banjac kaže za Informer da se likvidacije u kriminalnim krugovima izvode po sličnom modelu, a među njima je i ubistvo vođe "Crvenih đavola" iz Kragujevca - Novaka K. (35), koji je ubijen pred ženom i decom.
Francuska raspoređuje snage na Bliski istok kako bi se suprotstavila iranskim dronovima, saopštio je predsednik Emanuel Makron u televizijskom obraćanju naciji danas.
Iran je direktno zapretio evropskim državama ratom, stavljajući na nišan američke baze u Rumuniji i Bugarskoj, kao i teritorije Ukrajine i Moldavije, koje su sada u dometu iranskog raketnog arsenala.
Tanker za transport tečnog prirodnog gasa "Arktik Metagaz", koji plovi pod ruskom zastavom, zahvaćen je požarom u Sredozemnom moru, dok sudbina članova posade za sada nije poznata.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" istoričar Božidar Zečević otkrio je kako je ruski diplomata grof Bestužev pomogao srpskim oficirima da pređu u Rusiju i imao ključnu ulogu u tome da Crna Gora dobije značajnu finansijsku pomoć iz Sankt Peterburga.
Emisija "Specijal o Katarini Velikoj" istražuje ulogu Srba u širenju ruskog carstva, od vojne granice na Balkanu do naseljavanja Nove Rusije, a gost Olivere Miletović, istoričar Božidar Zečević, otkriva kako su Srbi oblikovali prve ruske kolonije u 18. veku.
Filmovi poput "Žena mačka" (2004), "Čudesna žena" (2017) i "Crni Panter: Vakanda zauvek" (2022) samo su neki od filmova u kojima su žene prikazane kao neustrašive superjunakinje.
Igrani film "Žetva", inspirisan istinitim događajima opisanim u romanu "Srpsko srce Johanovo" Veselina Dželetovića, u koprodukciji Bandur film-a i TS Media, imaće svoju svečanu premijeru 17. marta u MTS dvorani u Beogradu, nakon čega će krenuti u domaću i međunarodnu bioskopsku distribuciju.
Osmi studijski album sestara Gobović pod nazivom "Trag večnosti", objavljen u izdanju PGP RTS, predstavlja snažan umetnički projekat posvećen srpskim velikanima i heroinama koji su svojim delima, hrabrošću i duhovnom snagom ostavili neizbrisiv trag u srpskoj istoriji.
Koliko puta vam se desilo da iz rerne izvadite bled, suv i bezličan krompir koji nije hrskav? Ključ se krije u jednom jednostavnom dodatku koji već imate u kuhinji.
Neočekivana pojava krvi iz nosa, usta, stolice ili urina u mnogim slučajevima ima bezazlen uzrok, ali stručnjaci upozoravaju da ponekad može biti i znak ozbiljne bolesti, uključujući maligne tumore.
Pevačica "Zvezde Granda" Sara Nikolić doživela je transformaciju tokom takmičenja, a sada je njena mentorka Ana Bekuta otkrila koliko je smršala za to vreme.
Snimak na kom pevačica Aleksandra Radović perfidno podseća koleginicu Cecu Ražnatović na njen boravak iza rešetaka ovih dana viralan je na društvenim mrežama.
Majka pevačice Jelene Karleuše, Divna Karleuša preminula je na današnji dan, 3. marta pre sedam godina, a tužnim povodom oglasila se i njena unuka Nika Tošić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar