• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

24.07.2023

11:23

Đoković tukao Gulbisa i stalno lomio rekete! Neverovatne priče nekadašnjeg cimera srpskog tenisera

Reuter/AP

Novak Đoković

Đoković tukao Gulbisa i stalno lomio rekete! Neverovatne priče nekadašnjeg cimera srpskog tenisera

Podeli vest

Rumunski teniski trener Kosmin Georgesku bio je cimer sa Novakom Đokovićem na akademiji Nikole Pilića u Nemačkoj, pa je u razgovoru za "Prosport" izneo mnoštvo zanimljivih priča o srpskom asu.

Kosmin Georgesku je, kao polaznik teniske akademije Nikole Pilića imao priliku da se igrački razvija dok je sobu delio sa Novakom Đokovičem.

Foto: AP/Photo

Kosmin Georgesku

Ističe da su u tom periodu postali veliki prijatelji, ali otkriva da je Đoković imao i onu "drugu stranu", te da nije sa svim polaznicima Pilićeve akademije bio u dobrim odnosima.

- Sve je krenulo naopako kada je stigao Letonac Ernests Gulbis. Bili su potpuno različiti karakteri, on i Đoković. Nisi mogao da ih skloniš sa terena ni posle šest, sedam sati treninga, ali po svemu ostalom su bili potpuno drugačiji. Često su bili u sukobu. Lomili su rekete, svađali se i stalno su se tukli. Obojica su bili jako ambiciozni i ponosni, pa su se svađe šesto rešavale fizičkim obračunom - otkriva Georgesku.

Foto: AP/Photo

Ernests Gulbis

Rumunski teniski trener otkriva da je prvi put probao alkohol baš u društvu i na nagovor, nešto starijeg Novaka Đokovića, koji ga je smatrao svojim prijateljem.

- Prvi put sam ušao u kafić sa Đokovićem. Prvu čašicu alkohola sam popio sa njim. Nole je bio malo stariji i zreliji od mene. On me je odveo u kafić i ponudio mi čašicu uz reči "Za mog dobrog prijatelja iz Rumunije"! To je bio moj prvi susret sa alkoholom i zahvalan sam Đokoviću za te trenutke - priseća se nekadašnja nada rumunskog tenisa.

Georgesku sada radi kao trener mlađih kategorija u rodnoj Rumuniji i nada se ponovnom susretu sa nekedašnjim cimerom iz igračkih dana i obnavljanju starih uspomena.

 

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Vučević poručio: Istina o Pogromu ne sme biti zaboravljena!
Politika

Vučević poručio: Istina o Pogromu ne sme biti zaboravljena!

Izaslanik predsednika Republike i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je večeras da Pogrom nad Srbima u AP KiM koji se dogodio na današnji dan 2004. godine bio slom međunarodnog prava i dodao da je nemoguće graditi trajni mir među narodima na temeljima očigledne nepravde.

17.03.2026

21:49 >> 21:53

TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje
Live TV

Dobro veče Srbadijo - Arno Gujon o godišnjici Albanskog pogroma nad Srbima na Kosovu i Metohiji - Zločin koji i dalje traje

Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.

16.03.2026

15:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Magazin

Džet set