Novak je katastrofa, propao je, star, nije u formu... Svake godine ista priča, a onda muk!
Podeli vest
Novak Đoković ima katastrofalnu sezonu na šljaci, odigrao je samo šest mečeva, dva manje nego prošle godine, što mu tada nije smetalo da trijumfuje na Rolan Garosu i osvoji 23. grend slem, a potom u Njuorku i 24.
Do grend slema u Parizu ostale su dve nedelje, navijači su u panici, ali niko ne bi imao ništa protiv toga da se ponovi prošla sezona.Nole je to nagovestio, posle kraha u trećem kolu Rima, pitali su ga za Rolan Garos, očekivanja, a on je kao i pre godinu dana, rekao "isto kao i uvek". To znači da je pun samopouzdanja i da je uveren u osvajanje novog trofeja. Ova godina zaista podseća na prošlu, pa nije na odmet podsetiti na 2023. Nije bila sjajna, Nole nije briljirao na šljaci, a onda je eksplodirao.
Navijači u Rimu su zviždali Novaku Đokoviću nakon eliminacije u trećem kolu mastersa, a nož u leđa mu je zabio i novinar Ubaldo Skanagata, koji je izvređao najboljeg tenisera sveta ikada i optužio ga da nije želeo da se bori u meču sa Alehadrom Tabilom.
Novak Đoković je na mastersu u Rimu upisao jedan negativan rekord.
13.05.2024
08:36
Ako Nole ne brine, onda ne bi trebalo ni mi. Doduše, prošle sezone je za razliku od ove trijumfovao na Australijan openu, dok ove još nema trofej, čak ni finale. Godinama je u Pariz stizao sa dvocifrenim brojem mečeva iza sebe na šljaci, a te 2023. odigrao je samo osam. Nole je pre godinu dana ispao u četvrtfinalu Rima od mladog Danca Holgera Runea. Dva meča je odigrao u Banja Luci, gde je poražen u četvrtfinalu od Dušana Lajovića i isto toliko u Monte Karlu, dok je Madrid propustio. Novak od 2005. godine, kada je upisao prvi nastup na Rolan Garosu, nije nijednom propustio taj turnir. Ali, skoro svake godine je odigrao dvocifren broj mečeva na šljaci uoči najvećeg turnira na ovoj podlozi. Međutim, prošle godine to nije bio problem, čuvao je snagu za ono najvažnije. Tada se iz njegovih reči moglo naslutiti da ga manjak borbi na šljaci neće unazaditi, da mu to neće biti hendikep. I nije! Čak nije bio favorit u kladionicama, kao ni sada. Nisu verovali da će trijumfovati, bio je drugi favorit i osvetio se svima koji su želeli da ga ponize. Stigao je u Pariz i redom rušio Aleksandra Kovačevića, Martona Fučoviča, Davodoviča Fokinu, Huana Pabla Variljasa, Karena Hačanova, Karlosa Alkaraza i Kaspera Ruda u finalu. Na putu do titule izgubio je samo dva seta.
- Samouveren sam što se tiče Rolan Garosa. Treniram i pokušavam da se pripremim za najbitniji turnir u sezoni šljake. Znam da mogu bolje nego u Rimu. Radujem se radu na svim aspektima i telu i nadam se da ću biti 100 posto spreman. To je cilj. Uvek imam svoje šanse na grend slemovima na svim podlogama, kada se igra u tri dobijena seta. Nadam se da ću podizati formu kako turnir bude odmicao. Sve je drugačije na grend slemu - rekao je Novak pre godinu dana.
Kao da prošle i godinama unazad ništa nisu naučili. Opet se ponavlja priča, opet svi otpisuju Novaka, progniziraju da nije u formu, da mu nedostaje motiva, da su klinci bolji od njega, da je vreme da završi karijeru... Pokušavaju na sve načine da ga unize, ali ga samo dodatno motivšu. Kad usledi muk u Parizu, nemojte posle da vam nismo rekli.
Nole je kao i pre godinu dana sa istim osmehom poručio da će osvojiti Rolan Garos. Pogledajte na priloženom snimku od 1.35.
Đoković nikada nije jadikovao nad svojom sudbinom, da jeste, ne bi postao najbolji svih vremena. Rim je već arhiviran i počele su pripreme za ono što ga čeka tokom leta: Rolan Garos, Vimbldon i Olimpijske igre. Čeka ga pakleno leto, pa ne sumnjamo da je Nole sve do tančina isplanirao još pre godinu dana, jer pored grend slemova zlato na Igrama je ono što mu je trenutno najvažnije u karijeri, ne prvo mesto ili masters trofeji. Nole će uskoro napuniti 37 godina, pa je jasno zašto ne želi da rasipa snagu, mentalnu i fizičku, pred vrhunac sezone u Parizu i Londonu. Istina, nije odigrao mnogo mečeva, nismo videli na terenu Novaka punog samopouzdanja i u odličnoj formi. Ali, i prošle sezone su mu zamerali da ima premalo mečeva pred Rolan Garos i da će ga to skupo koštati. Ali, nije! Retko kada je tokom karijere pogrešio, pa nema razloga da mu i sada ne verujemo da će biti najbolji kada bude najpotrebnije.
Mario Feri Falko, bivši fudbaler, danas influenser, u centru je pažnje, nakon što je iz njegovog ranca ispala flaša i udarila u glavu Novaka Đokovića dok je navijačima delio autograme.
Srpski teniser Novak Đoković doživeo je nezgodu na mastersu u Rimu kada ga je boca pogodila u glavu, ali su bezobrazni Britanci i tu našli šta da mu zamere!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Navijači u Rimu su zviždali Novaku Đokoviću nakon eliminacije u trećem kolu mastersa, a nož u leđa mu je zabio i novinar Ubaldo Skanagata, koji je izvređao najboljeg tenisera sveta ikada i optužio ga da nije želeo da se bori u meču sa Alehadrom Tabilom.
Još jedan visoki zvaničnik Ukrajine našao se u središtu korupcijskog skandala koji potresa vrh vlasti u Kijevu i testira stvarne granice zapadne tolerancije.
Premijer privremenih prištinskih institucija u tehničkom mandatu Aljbin Kurti izneo je svoju viziju pravde kada je rekao da bi Specijalna veća takozvane države Kosovo u Hagu mogla da vode postupke i za navodne ratne zločine Srba.
Tužilački izbori koji se danas održavaju u sedištima 4 apelaciona tužilaštva u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu i Nišu i u sedištu Vrhovnog javnog tužilaštva odvijaju se u pravoj referendumskoj atmosferi, a kako otkriva naš izvor, na biračkim mestima oseća se pritisak.
Odluka evropskih zvaničnika da ne otvore Klaster 3 u pregovorima sa Srbijom je politikanstvo, a tvrdnje da je proširenje EU na Balkan skupo obične su laži!
Premijer privremenih prištinskih institucija u tehničkom mandatu Aljbin Kurti izneo je svoju viziju pravde kada je rekao da bi Specijalna veća takozvane države Kosovo u Hagu mogla da vode postupke i za navodne ratne zločine Srba.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće u utorak, 23. decembra svečanom prijemu povodom dodele ugovora o radu najboljim diplomcima medicinskih fakulteta i srednjih medicinskih škola u Srbiji.
Zbog stavljanja u funkciju novog cevovoda u opštini Zemun, u utorak, 23. decembra od 9 do 18 sati, bez vode će ostati potrošači u Širokom putu, Vojvode Novaka, kao i u svim njihovim pripadajućim ulicama.
Rusija raspolaže jedinom operativnom flotom nuklearnih ledolomaca na svetu i trenutno je angažovala svih osam takvih brodova duž Severnog morskog puta, piše britanski Telegraf.
Izmene koje su Ukrajina i njeni evropski saveznici uneli u američki mirovni plan ne doprinose postizanju mira, poručio je glavni spoljnopolitički savetnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Stjuardesa je pronađena masakrirana u sobi hotela sa pet zvezdica u Dubaiju, nakon što je izbodena najmanje 15 puta makazama, dok je njen bivši suprug uhapšen.
Beograđani će i naredne godine za najradosniji hrišćanski praznik na poklon dobiti Božićni koncert, koji će biti održan 7. januara 2026. godine u 12 časova u Velikoj dvorani Zadužbine Ilije M. Kolarca.
Novo istraživanje koje je sprovela kompanija poznata po proizvodnji seks igračaka, otkriva da većina ljudi uživa u "blagim nastranostima" u spavaćoj sobi.
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković predložio je nove mere i kazne za sve koji imaju skandalozne nastupe poput repera Dragomira Despića Desingerice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar