19:30 >> 22:21

DOMINANTNA PARTIJA PARTIZANA! "Parni valjak" pregazio ASVEL!

Košarkaši Partizana pobedili su ASVEL rezultatom 92:71 u meču 21. kola Evrolige

Bila je ovo totalna dominacija Partizana, došli su crno-beli poptuno zasluženo do još jednog evropskog trijumfa.

Od samog starta je Partizan pokazao ko je gazda na terenu, odmah su napravili solidnu raziliku i prvu četvrtinu završili rezultatom 25:16.

Već u drugoj četvrtini su ostvarili dvocifrenu razliku, tako da su na poluvreme otišli sa +14 (50:36).

U trećoj četvrtini je već bilo jasno kako će se utakmica završiti, sigurno su šutirali igrači Partizana, na šta protivnički tim nije imao jasan odgovor.

Treća četvrtina se završila rezulatatom 76:51 u korist crno-belog tima.

Lagano je zatim priveo Partizan utakmicu kraju i dobio meč rezultatom 92:71.

Partizan je predvodio Kevin Panter sa 17 poena, dok je Dante Egzum ubacio 13 poena.

S druge strane najviše su privredili su postigli Fal i Pons sa po 14 poena.

Uskoro opširnije..

Partizan-ASVEL 92:71

Partizan: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smajlagić, Papetru, Egzam, Brodžijanski, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar,

ASVEL:Metjuz, Nouija, Bost, Lovrenj, Tis, Kahudi, Risačer, Diot, Obasuan, De Kolo, Fal, Lajti, Parker, Pons

Kraj utakmice - Partizan je dobio meč rezultatom 92:71

40. minut - Jan Madar pogađa trojku (92:68)

39. minut - Smajlagić polovičan sa slobodnih bacanja (87:67). Sjajna asistencija Madara za Smajlagića (89:68)

38. minut - Anđušić pogađa oba slobodna bacanja (86:65)

37. minut - Pogađa težak šut Metjuz (82:63), s druge strane precizan Anđušić (84:63)

36. minut - Zakucava Pons, zatim s druge strane pogađa Naneli (82:61)

35. minut - Pogađa Pons (80:59)

33. minut - Egzum postiže dva poena (80:57)

32. minut - Zek Ledej pogađa oba slobodna bacanja (78:57)

31. minut - Krade Dio loptu Avramoviću i postiže dva poena (76:57)

Kraj treće četvrine

30. minut - Smanjuju Francuzi prednost Partizana (76:51)

29. minut - Trojka za ASVEL (75:49), s druge strane Ledej polovičan sa slobodnih bacanja (76:49)

28. minut - Pogađa Lesor u faul, zatim je pogodio i slobodno bacanje (73:46). Lesor ponovo precizan sa slobodnih bacanja (75:46)

27. minut - Još jedna trojka Kevina Pantera (68:46), zatim zakucavanja Zeka Ledeja (70:46)

26. minut - Pogađa Kevin Panter sa poludistance, s druge strane precizan je Metjuz (63:46), ipak ponovo pogađa Zek Ledej (65:46)

25. minut - Odlično zakucavanje Alekse Avramovića (59:42), zatim je postigao nove poene (61:44)

24. minut - Dolazi ASVEL do četiri brza poena (57:42)

23. minut - Dva poena Aleksa Avramovića (57:38)

22. minut - Ostao je Trifunović sam i pogodio trojku, a zatim je zakucao u sledećem napadu (55:38)

21. minut - Otvara ASVEL poenima ovu četvrtinu (50:38)

POLUVREME

20. minut - Novi poeni Kevina Panter (50:36)

19. minut - Sjajni poeni Pantera (45:29)

18. minut - Postiže trojku Naneli (40:27), a zatim još jednu (43:27). Bost poađa oba slobodna bacanja (43:29)

17. minut - Sjajno se snašao Dante Egzum, postigao je koš uz faul, zatim je promašio slobodno bacanja (37:25), zatim smanjuje ASVEL prednost (37:27)

16. minut - Obasuan precizan u dresu ASVEL-a (33:23), a zatim dva poena Dantea Egzuma (35:23)

15. minut -Egzum pogađa oba slobodna bacanja (33:21)

14. minut - Novi poeni Partizana (31:21)

13. minut - Pogađa Naneli (29:21)

12. minut - Kevin Panter je pogodio oba slobodna bacanja (27:18)

11. minut - Otvara ASVEL poenima drugu četvrtinu (25:18)

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut- Pogađa Kevin Panter, 11 poena ima za sa da (25:16)

9. minut - Pogađa Lesor oba slobodna bacanja, s druge strane preciza Obasujan uz faul, nakon toga je pogodio i slobodno bacanje (23:16)

8. minut - Trojka Papapetrua (19:13), zatim poeni ASVEL-a (19:13). Zakucava Lesor (21:13)

7. minut - Pogađa i Egzam (16:11)

6. minut - Matijas Lesor pogađa uz faul (13:11), a zatim je pogodio i slobodno bacanje (14:11)

5. minut - Pogađa Panter uz faul (10:9), zatim je pogdio i slobodno bacanje (11:9).  S druge strane laki poeni Aleksa Tajusa (11:11)

4. minut - Postiže poene Tajus, ali odlični Uroš Trifunović pogađa za Partizan (8:5). Pogađa Pons oba slobodna bacanja (8:7)

3. minut - Nova trojka Kevina Pantera (3:6)

2. minut  - Pogađa trojku Kevin Panter (3:3)

1. minut - Rizašer polovičan sa slobodnih bacanja (0:1). Pons posziže dva poena (3:0)