Partizan dvaput slao ponudu za Monekea! Kaboklo? Ovo je istina!
Podeli vest
Sportski direktor KK Partizan Zoran Savić (57) kaže da je klub tokom ovog leta dvaput pitao za košarkaša Baskonije Čimu Monekea (28), ali da je oba puta odgovor bio negativan.
Sportski direktor Partizana Zoran Savić kaže da američki košarkaš Džejms Naneli klub nije napustio iz razloga što se potukao sa igračem Crvene zvezde Stefanom Lazarevićem, već da je ta odluka donesena mnogo ranije.
Predsednik košarkaškog kluba Crvena zvezda Nebojša Čović (66) govorio je o brojnim temama, između ostalog o nedavno održanoj "Crno-beloj simfoniji", odnosima sa Partizanom, kao i glasinama da bi mogao da nasledi Predraga Danilovića na mestu predsednika Košarkaškog saveza Srbije.
24.08.2024
12:12
Sada se oglasio sportski direktor crno-belih Zoran Savić i u intervjuu za "Mocart sport" objasnio da Partizan nije slao samo jednu ponudu za Monekea, već da se dvaput raspitivao za njega. Prema Savićevim rečima, Partizan je uradio sve po propisima, dakle, nije zvao direktno igrača pod ugovorom, već je prvo kontaktirao klub kako bi "opipao puls".
Međutim, iz redova nekadašnjeg šampiona Španije nisu bili zainteresovani za saradnju.
- Moneke je igrač pod ugovorom. Osnovno pravilo je da ne razgovarate sa igračem koji ima ugovor. Zato smo kontaktirali klub. Predsednika Baskonije poznajem decenijama. Pitao sam ga da li je zainteresovan za taj posao. Rekao je da nije i tu je suštinski sve završeno. Ponovo smo imali razgovor posle mesec dana gde sam izneo novu ponudu. Ponovo mi je poručio da Monekea vidi u Baskoniji i to je bilo to - kaže Savić.
Prvi čovek košarkaškog kluba Crvena zvezda, Nebojša Čović (66), otkrio je da je želeo doskorašnjeg igrača Partizana Aleksu Avramovića (29) u crveno-belom taboru.
Status brazilskog košaršaka Bruna Kabokla u Partizanu i dalje je nepoznat.
23.08.2024
21:43
Kako ističe, niko i ne skriva da je Čima bio velika želja ekipe, ali sve je urađeno džentlmenski.
- Igrački, Čima je neko o kome smo razmišljali. Ali, razgovarali smo samo sa klubom. Nešto slično je bilo i sa Hapoelom, koji je mene zvao da se raspita o Kaboklu. Takav je red - dodaje Savić.
Foto: EPA
Čima Moneke
Kada je već spomenuo Kabokla, objasnio je i kako stoje stvari povodom njegovog statusa. Oko Brazilca već mesecima vlada prava zavrzlama. Ekipu je napustio usred finalne serije Košarkaške lige Srbije i trenutno se vodi spor oko toga. Zanimljivo da su Brazilac i njegov agent tokom leta više puta "menjali ploču" i izjavljivali od toga da je Bruno završio epizodu u Humskoj, do toga da bi voleo da se vrati.
Savić otkriva kako sada stoje stvari, ali deluje da od Brunovog povratka u Partizan nema ništa.
- Situacija sa Brunom je potpuno drugačija u odnosu na Nanelija. To je igrač koji je napustio tim pred finale KLS, a pre toga je davao intervju pričajući o tim mečevima. Koji je razlog svega toga, ne bih da ulazim u tu priču. Sada smo u situaciji da čekamo odluku FIBA. Nama je stigao zahtev iz Kolumbije za LOC (Letter of Clearance) što dovoljno govori o čemu se radi. Mi smo naravno to odbili. Igrač je potom izneo svoje argumente kod FIBA, mi smo svoje i sada se čeka odluka. Ali, svaka odluka koja u ovom slučaju nije u korist Partizana bi bila veliki presedan jer bi to značilo da svaki igrač u bilo kom klubu može samo da odluči da napusti tim bez posledica - ističe Savić.
Foto: Starsportphoto
Bruno Kaboklo
Prema Brazilcu, kako navodi, ne postoje nikakva dugovanja.
- Sve obaveze prema Brunu Kaboklu su bile ispunjene do momenta napuštanja i nije bilo nikakvih kašnjenja. On je dobar momak, čudan malo. Imao je i tu situaciju sa Venecijom koju smo morali da rešavamo kada smo ga doveli. Platili smo im obeštećenje tada koje je bilo propisano u ugovoru. Sve obaveze smo ispunili. Potpisali smo sa njim ugovor na jednu plus jednu sezonu. Imali smo rok do 15. jula da se odlučimo da li želimo da ga zadržimo i odlučili smo da ga zadržimo. On je po svim pravnim osnovama naš igrač. Sada se čeka ta odluka kako bismo preduzeli naredne korake - rekao je Zoran Savić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sportski direktor Partizana Zoran Savić kaže da američki košarkaš Džejms Naneli klub nije napustio iz razloga što se potukao sa igračem Crvene zvezde Stefanom Lazarevićem, već da je ta odluka donesena mnogo ranije.
Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac, koja je otišla iz Srbije u utorak ujutru, dan nakon što je Odbor za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu odbio njene izveštaje o radu tužilaštva za period od 2020-2024. godine, vratila se posle četiri dana u Srbiju, i to sinoć nešto malo pre ponoći, saznaje Informer.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Na naslovnoj strani "Hrvatskog tjednika" pojavila se skandalozna karikatura koja, čini se, prikazuje patrijarha SPC Porfirija sa krvavim nožem među zubima, uz poziv na veliki skup otpora "jugosrpskim fašistima".
Analitičar Dragoslav Bokan, komentarisao je užasno vršnjačko nasilje koje je pretrpeo jedan trinaestogodišnji dečak, a nasilnici su ga prilikom maltretiranja nazivali i "ćacijem".
Savet za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost podnosi krivičnu prijavu nadležnom javnom tužilaštvu protiv glavnog tužioca Javnog tužilaštva za organizovani kriminal Mladen Nenadića, zbog počinjenih krivičnih dela iz člana 360. Zakonika o krivičnom postupku kojim se sankcioniše ”kršenje zakona od strane sudije, javnog tužioca i njegovog zamenika”.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Hotelski i smeštajni kapaciteti za novogodišnju noć širom Srbije su gotovo puni, međutim, jedna destinacija se tradicionalno ističe po broju rezervacija i još uvek niskim cenama, a to je Vrnjačka banja.
Sve više roditelja svakog dana dovozi decu u školu, što je pomodarstvo, tvrde korsnici društvenih mreža. Upravo ova tema zapalila je internet, jer mnogi tvrde da je to nekada bio blam, a danas trend sa Zapada.
Povodom aktuelnih sankcija Naftnoj industriji Srbije oglasio se i generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Srbije Tomislav Mićović i otkrio da je trenutna situacija prilika da se rafinerija u Pančevu vrati u srpske ruke!
Studentski centar Novi Sad juče je objavio preliminarnu listu za smeštaj studenata starijih godina u studentskim domovima u Novom Sadu, Somboru i Zrenjaninu, a konačna lista biće objavljena 15. decembra.
Tokom sledeće nedelje, vojni objekti u Ukrajini biće napadnuti kao odmazda za napad dronom na soliter u Groznom, izjavio je danas lider Čečenije Ramzan Kadirov.
Kao odgovor na napade Ukrajine, ruska vojska je pokrenula masovni udar raketama "Kinžal" na ukrajinske vojno-industrijske komplekse i energetska postrojenja, saopštilo je rusko ministarstvo odbrane.
Najmanje 11 osoba je ubijeno, a više od deset povređeno u masovnoj pucnjavi u hostelu u Ateridžvilu, u blizini Pretorije, saopštila je južnoafrička policija.
Brižit Makron, koja je godinama verna mirnim, neutralnim nijansama, ovoga puta odlučila je da unese malo drame u svoj izgled i time iznenadila i javnost i modne komentatore.
Vlasnica mačke Nikola (24) želela je da proveri da li se njena ljubimica Mila smirila i naučila da se ne igra jelkom, ali je eksperiment propao za svega nekoliko minuta.
Privatni detektiv Rejmond Rano, koji više od 30 godina prati bračna neverstva, tvrdi da postoji jedan vrlo jasan znak koji često otkriva muškarce koji varaju, a to je stanje njihovog automobila.
Fejsbuk Dejting poslednjih meseci privlači sve više pažnje, ali mlađi korisnici i dalje teško dolaze do mečeva. Starija publika mnogo bolje koristi ovu opciju, dok mladi sve češće prelaze na druge aplikacije.
Danas se navršava pet godina od smrti Džeja Ramadanovskog, a njegova porodica i najbliži okupili su se ispred njegove večne kuće u Aleji zaslužnih građana
Veljko Kuzmančević, suprug modne dizajnerke Verice Rakočević, ispričao je kako se odrekao potomstva i da nakon očeve smrti nikada nije posetio njegov grob.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar